Zápaly čriev

Zápalové ochorenie čriev vyvoláva celý rad faktorov. Zápaly čriev s neznámou príčinou sú považované za nešpecifické. Špecifické zápaly čriev sú potom delené na ischemickú kolitídu, infekčnú kolitídu, kolagénnu kolitídu a celiakiu (intolerancia lepku). Výskyt zápalov čriev je spôsobený zlou skladbou stravy, nedostatočným pohybom i ďalšími faktormi. Prehliadané problémy s trávením a príznakov črevných zápalov môžu vyústiť v onkologické ochorenia. Rakovina čriev či konečníka sa radí medzi najčastejšie nádory vo svete.

Faktory zápalov čriev

Faktory zápalov čriev môžu byť vonkajšie, aj dedičné. Veľkú úlohu vzniku zápalového ochorenia čriev hrá vek. Zápaly čriev sa však môžu objaviť aj u mladšej generácie. Štatistiky dokazujú, že v krajinách, kde je zvýšená konzumácia piva, je tiež väčší počet ľudí s ochorením čriev. K hlavným rizikovým faktorom potom patrí zlé stravovanie, ktoré ovplyvňuje funkciu organizmu, hladinu vitamínov v tele a tým aj činnosť tráviacej sústavy. Znížená funkcia imunitného systému alebo alergické reakcie sú ďalšími možnými príčinami zápalov čriev. Významný podiel na vzniku zápalu čriev majú aj psychické faktory a fajčenie. U nešpecifických zápalov čriev, Crohnovej choroby, ulceróznej kolitídy, nie sú presné príčiny vzniku známe, uvádza sa však pravdepodobnosť výskytu baktérií, prehnaná reakcia imunitného systému, nedostatok vlákniny, nadbytok cukrov v tele či hormonálnej antikoncepcie.

Príznaky zápalov čriev

Príznaky zápalov čriev sú mnohokrát zamenené s príznakmi poruchy tráviacej sústavy. Takéto príznaky zvyčajne znamenajú bolesti brucha v rôznej intenzite, hnačky, vredy, bolestivý konečník, častú stolicu či nevoľnosť. Rovnako ako u iných zápalových chorôb patria medzi črevné príznaky teploty, ktoré sú sprevádzané napríklad stratou chuti do jedla. Zápaly čriev môžu pri defekácii (vylučovanie) vyvolať sýto červenú krv či hlien.

Prevencia zápalov čriev

Zloženie jedálnička by malo obsahovať dostatok vlákniny, vitamínov, minerálov či zdravých tukov a zamerať sa tak na pravidelný prísun ovocia a zeleniny. Pitný režim by mal zahŕňať predovšetkým čistú vodu, bylinné a zelené čaje, či ovocné a zeleninové šťavy. Pri prevencii zápalov čriev je zakázané fajčenie aj alkoholické nápoje. V súvislosti s vplyvom oslabeného imunitného systému na vznik zápalového ochorenia je potom veľmi účinnou prevenciou zápalu čriev cielené posilnenie imunity prírodnými preparátmi.

Liečba zápalov čriev

Liečba zápalov čriev sa líši v závislosti od jej druhu. V prípade ulceróznej kolitídy (ochorenie hrubého čreva) liečba nariaďuje pravidelné dopĺňanie tekutín a minerálov (hoci je vláknina považovaná za zdravú, v tomto prípade je vylúčená). Liečenie je podporené prírodnou cestou na posilnenie imunitného systému. U nešpecifických zápalov čriev, ako je Crohnova choroba, sa liečba vzhľadom k neznámym príčinám stanovuje veľmi ťažko. V závislosti od priebehu nešpecifických zápalov čriev býva však nariadená vhodná diéta a podávané protizápalové lieky. V akútnych fázach je pacient odkázaný na ambulantné liečenie.

Vplyv imunitného systému na zápaly čriev

Pri oslabenom imunitnom systéme dochádza k vyššej pravdepodobnosti vzniku zápalového ochorenia, prirodzene aj zápalu čriev. Pravidelné posilnenie imunitného systému zabraňuje množeniu baktérií v tráviacom trakte a zastupuje tak ideálnu prevenciu špecifických aj nešpecifických zápalov čriev. Pokiaľ nie je zavčasu riešené oslabenie imunity, môže dôjsť až ku chronickému zlyhaniu čriev či rakovine, ktoré sú potom veľmi ťažko, mnohokrát bez úspechu liečené.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gastroenterologických problémoch?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gastroenterologických ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart