Zápal vaječníkov a jeho príznaky

Zápal vaječníkov je gynekologická infekcia v oblasti panvy, spôsobená zápalom vajcovodov a maternice. Ľudovo označenému zápalu vaječníkov sa odbornejšie hovorí panvové zápalové ochorenie. Táto gynekologické ťažkosť trápi predovšetkým sexuálne aktívne mladé ženy a môže ovplyvniť mieru ich plodnosti, spôsobiť mimomaternicové tehotenstvo či vnútorné krvácanie, v najhoršom prípade potom smrť.

Faktory zápalu vaječníkov

Spúšťačom zápalu vaječníkov sú baktérie, ktoré sa množia cestou intímneho kontaktu a pohlavného styku. Rizikovým správaním je teda časté striedanie sexuálnych partnerov. Príčinou gynekologickej infekcie, hoci menej pravdepodobnou, môže byť aj prekonaný pôrod, potrat alebo zavedenie vnútromaternicového telieska. Dvojnásobnému riziku sú potom vystavené ženy s oslabeným imunitným systémom, ktorý je častým podnetom k vzniku zápalového gynekologického ochorenia.

Príznaky zápalu vaječníkov

Mierne pobolievanie až kŕče v podbrušku patria medzi hlavné príznaky panvovej zápalovej choroby vaječníka. Gynekologická zápalová ťažkosť sa ďalej prejavuje zapáchajúcim výtokom zelenkastej alebo žltkastej farby, alebo tiež krvácaním mimo menštruačný cyklus. U niektorých infikovaných žien sa ďalej môže prejaviť ako príznak silná bolesť počas ovulačného obdobia. Rovnako ako iné zápalové ochorenia, sú príznaky zápalu vaječníkov sprevádzané horúčkami, únavou, nechutenstvom a zimnicou. Ak nie sú príznaky včas odhalené, môže sa infekcia rozvinúť v závažnejšie ochorenia.

Prevencia zápalu vaječníkov

Preventívne gynekologické vyšetrenie je nutnou súčasťou prevencie každej ženy. Vyhnúť sa zápalovým gynekologickým ťažkostiam možno chráneným pohlavným stykom, ale ani bariérová ochrana čiže kondóm nie je stopercentné. Najúčinnejšou prevenciou je teda vyhnúť sa promiskuite, a znížiť tým riziko možnej infekcie. Predchádzanie akéhokoľvek ochorenia potom súvisí s imunitným systémom a obranou organizmu. Doporučované je zvoliť vhodnú prevenciu v podobe posilnenie imunity.

Liečba zápalu vaječníkov

Podávanie antibiotík tvorí štandardnú liečbu zápalu vaječníkov stanovenú gynekológom. Dôležité je však zdravie oboch sexuálnych partnerov, aby sa predišlo opakovanej infekcii. V súlade s liečbou panvovej zápalové choroby by mal byť dodržaný pokoj na lôžku a pravidelný prísun tekutín. Pre neúnosné bolesti v podbrušku môžu byť podávané utišujúce lieky na lekársky predpis. Po prekonanej infekcii a antibiotickej liečbe je vhodné posilniť imunitný systém.

Vplyv imunitného systému na zápal vaječníkov

Akonáhle je imunitný systém oslabený, telo prirodzene nedokáže bojovať s infekciou a byť imúnne voči rizikovým faktorom zápalovej choroby. Pokiaľ dôjde vinou oslabenej imunity k ochoreniu, potom je nutné organizmu pomôcť posilnením imunity. Začatie posilnenia imunity by malo byť súčasťou pravidelnej prevencia všetkých ochorení, vrátane zápalu vaječníkov.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart