Vyššia genetická záťaž

Vyššia genetická záťaž sa dotýka ľudí majúcich v rodine ochorenia, ktoré môžu byť spôsobená genetickou dispozíciou. Dedičné dispozície majú vplyv iba na niektoré typy chorôb, konkrétne u nádorových. Mieru rizika ochorenia vyššiu genetickú záťažou ovplyvňuje aj rad ďalších rizikových faktorov. Psychická nerovnováha, alergie, oslabený imunitný systém, zlá strava, znečistené prostredie aj ďalšie aspekty môžu vo veľkej miere zvýšiť pravdepodobnosť ochorenia. Nemožno povedať, že ľudia s vyššou genetickou záťažou ochorie skôr než tí druhí. Ak pôjdeme naproti spomenutým rizikovým faktorom, ku ktorým patrí aj fajčenie, alkohol alebo ďalšie možné tipy zlej životosprávy, potom nám absencia genetickej záťaže nepomôže.

Vyššia genetická záťaž a rakovina

U nádorových ochorení sa hovorí o 5-10% z nich, ktoré sú spôsobené dedičnú predispozíciou. Teda až u 90% prípadov dochádza k zmenám buniek v priebehu života vplyvom spôsobu žitia. Mutácie pre organizmus veľmi dôležitého génu, ktorý máva za následok ochorenia rakovinou, môže stretnúť aj jedinca vo veľmi mladom veku. K najčastejším dedičným nádorovým ochoreniam patrí rakovina prsníka a vaječníkov a nádory hrubého čreva a maternice.

Testovanie vyššej genetickej záťaže

Ak sa objaví v rodine nádorové ochorenia a sú splnené indikačné kritériá na testovanie, v takom prípade je testovanie genetickej záťaže hradené poisťovňou. Testovanie je samozrejme možné aj cez bezrizikovú či negatívnu rodinnú anamnézu, a síce na základe klinických genetik, avšak na vlastné náklady.

Vyššia genetická záťaž a imunitný systém

Silný a zdravý imunitný systém odoláva chorobám aj napriek genetické dispozície, a preto je imunita základom dobrého zdravia. Pravdepodobnosť vzniku nádorového či iného ochorenia s vrodenou genetickou mutáciou je ovplyvnená radom ďalších faktorov vrátane odolnosti organizmu. Ľuďom s vyššou genetickou záťažou je úplne doporučované imunitný systém vždy preventívne posilňovať, aby sa z drobnej vírusové choroby nebuduje vážnejšie ochorenie. Na posilnenie imunitného systému je nutné dodržiavať všeobecné zásady zdravého životného štýlu, ktoré mnohokrát nemožno úplne obsiahnuť, alebo v súlade s negatívnymi faktormi nestačí k dostatočnému posilneniu. Preto je v dnešnej dobe prirodzenej imunitu neustále posilňovať. Posilňujúcich látok vytiahnutých z prírody by mali úplne bez obmedzení využívať aj ľudia bez genetickej záťaže, pretože vonkajších nepriaznivých faktorov je v modernom svete nespočet.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri oslabenej imunite?

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby imunity, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart