Syndróm dráždivého čreva a jeho príznaky

Medzi poruchy tráviaceho traktu patrí celá rada ochorení, ktoré zahŕňajú problémy od dutiny ústnej až po konečník. Spravidla sa tráviace poruchy delia na horné a dolné ťažkosti, pričom medzi tie horné patria choroby dutiny ústnej, pažeráka, žalúdka, pankreasu, pečene, dvanástnika, žlčníka a žlčových ciest. K dolným dyspeptickým problémom patrí ochorenie tenkého a hrubého čreva a konečníka. Poruchy tráviaceho traktu môžu mať ľahký priebeh v podobe zápchy, nadúvania, hnačky či vredov, ale aj tieto riešiteľné problémy s trávením môžu značiť príznaky vážnejšieho ochorenia.

Aké sú príčiny syndrómu dráždivého čreva 

 • emocionálny stres zrejme zhoršuje príznaky
 • psychické problémy ako úzkosť, depresia a záchvaty paniky sú častejšie u ľudí s dráždivým syndrómom hrubého čreva
 • dedičnosť
 • niektoré potraviny príznaky zhoršujú

Medzi najbežnejšie patria:

 • bolesť brucha, kŕče alebo nadúvanie
 • prebytočný plyn
 • hnačka alebo zápcha
 • hlien v stolici

Väčšina ľudí s týmto problémom zažíva rôzne ochorenia, kedy sú príznaky horšie a obdobie, kedy sa zlepšia alebo dokonca úplne zmiznú

Liečba syndrómu dráždivého čreva 

Liečba syndrómu dráždivého čreva sa zameriava na zmiernenie príznakov, aby človeka neobmedzovali v jeho živote. Mierne príznaky môžu byť často zmiernené zvládaním stresu a zmenami vo vašej strave a životnom štýle.

 • vyhýbajte sa potravinám, ktoré vyvolávajú príznaky
 • konzumácia potravín s vysokým obsahom vlákniny
 • pitie dostatočného množstva tekutín
 • pravidelné cvičenie
 • kvalitný spánok

Prevencia syndrómu dráždivého čreva 

Príčina doteraz nie je známa a nie sú zavedené efektívne preventívne opatrenia. Vedci sa domnievajú, že tento fakt ovplyvňujú fyzické aj duševné zdravotné problémy. Hoci neexistuje liek na dráždivé hrubé črevo, tento zdravotný stav nie je život ohrozujúci a príznaky sa môžu zlepšiť s radom diétnych, lekárskych a duševných zdravotných ošetrení.

Imunitný systém môže pomôcť v boji zo syndrómom dráždivého čreva 

Hlavnou úlohou imunitného systému je chrániť telo pred vonkajšími hrozbami, ktoré môžu viesť k chorobe. Dokonca aj potraviny, ktoré jeme, môžu predstavovať hrozbu pre imunitný systém.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gastroenterologických problémoch?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gastroenterologických ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart