Andrea - Syndróm dráždivého čreva
V 16tich rokoch mi bol diagnostikovaný syndróm dráždivého čreva. Vyskúšala som neskutočné kvantum rôznych prípravkov a bola na toľkých vyšetreniach, že už by som ich snáď ani nespočítala. Vo svojich štyridsiatich rokoch už som sa ako-tak s touto chorobou naučila fungovať, zistila som, že viac ako čokoľvek chemické zaberajú na toto psychosomatické ochorenie skôr prípravky prírodného charakteru. Na prípravok Penoxal som narazila na internete úplnou náhodou, keď som hľadala pomoc pre svoje zhoršujúce sa problémy. ......... pokračovanie

Syndróm dráždivého čreva  a jeho príznaky

Syndróm dráždivého čreva je porucha zažívacieho traktu charakterizovaná opakujúcimi sa príznakmi, ako sú bolesti brucha, kŕče a prebytočný plyn spojený s tvrdou stolicou (zápcha) alebo vodnatou stolicou (hnačka). Nejedná sa o ochorenie, považuje sa za funkčnú poruchu, pri ktorej sa čreva správajú abnormálne, ale nevykazujú žiadne viditeľné známky ochorenia alebo poškodenia črevnej steny. Pre pacientov je to dlhodobý stav, ale nie je život ohrozujúci.

Aké má Penoxal využitie pri dráždivom čreve?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe gastroenterologických ochorení, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošová, lekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Aké sú príčiny syndrómu dráždivého čreva 

 • emocionálny stres zrejme zhoršuje príznaky
 • psychické problémy ako úzkosť, depresia a záchvaty paniky sú častejšie u ľudí s dráždivým syndrómom hrubého čreva
 • dedičnosť
 • niektoré potraviny príznaky zhoršujú

Aké sú príznaky syndrómu dráždivého čreva ?

Medzi najbežnejšie patria:

 • bolesť brucha, kŕče alebo nadúvanie
 • prebytočný plyn
 • hnačka alebo zápcha
 • hlien v stolici

Väčšina ľudí s týmto problémom zažíva rôzne ochorenia, kedy sú príznaky horšie a obdobie, kedy sa zlepšia alebo dokonca úplne zmiznú

Liečba syndrómu dráždivého čreva 

Liečba syndrómu dráždivého čreva sa zameriava na zmiernenie príznakov, aby človeka neobmedzovali v jeho živote. Mierne príznaky môžu byť často zmiernené zvládaním stresu a zmenami vo vašej strave a životnom štýle.

 • vyhýbajte sa potravinám, ktoré vyvolávajú príznaky
 • konzumácia potravín s vysokým obsahom vlákniny
 • pitie dostatočného množstva tekutín
 • pravidelné cvičenie
 • kvalitný spánok

Prevencia syndrómu dráždivého čreva 

Príčina doteraz nie je známa a nie sú zavedené efektívne preventívne opatrenia. Vedci sa domnievajú, že tento fakt ovplyvňujú fyzické aj duševné zdravotné problémy. Hoci neexistuje liek na dráždivé hrubé črevo, tento zdravotný stav nie je život ohrozujúci a príznaky sa môžu zlepšiť s radom diétnych, lekárskych a duševných zdravotných ošetrení.

Imunitný systém môže pomôcť v boji zo syndrómom dráždivého čreva 

Hlavnou úlohou imunitného systému je chrániť telo pred vonkajšími hrozbami, ktoré môžu viesť k chorobe. Dokonca aj potraviny, ktoré jeme, môžu predstavovať hrozbu pre imunitný systém.
 

 Ďalšie informácie