Liečba rakoviny - chemoterapia, rádioterapia a imunoterapia

Najdôležitejším v boji s rakovinou je imunitný systém, ktorého sila a odolnosť je ovplyvnená životným štýlom. Ako niektorí vedci v posledných rokoch zdôrazňujú, pri liečbe rakoviny dochádza len na problém – nádoru, ktorý však nerieši príčinu samotného ochorenia – oslabený imunitný systém. Preto je dôležité sa pri klasickej liečbe nádorového ochorenia zamyslieť aj nad zmenou prístupu k vlastnému životnému štýlu a podporiť imunitu – zdravou stravou, pravidelným a dostatočným pohybom. Žijeme v značne znečistenom prostredí, ktoré nás ovplyvňuje a potraviny, aj napriek tomu najlepšiemu výberu, často neobsahujú všetko potrebné. A v neposlednom rade je dôležité zaujať zodpovedný a pozitívny prístup k životu a vlastnému zdraviu.  

Medzi najčastejšie metódy liečby onkologických ochorení patrí chemoterapia, rádioterapia a chirurgické riešenie, prípadne ich kombinácie. V poslednej dobe však zaznamenávame rozvoj nových metód, ktoré sa svojím prístupom snažia o liečbu šetrnejšiu k zdravým bunkám a elimináciu nežiaducich účinkov, ktoré klasickú onkologickú liečbu sprevádzajú. Medzi "nové" metódy patrí protónové liečba, biologická liečba (imunoterapia), génová terapia, liečba infúznym podávaním vitamínu C, či mnoho ďalších, aj alternatívnych metód.Ponuka mnohých možností liečby vedie u ľudí, ktorí sa s diagnózou rakoviny stretnú, k pocitom beznádeje, strachu zo samotnej choroby a zmätku, akú liečbu zvoliť. Spravidla je to ich lekár - onkológ, kto zvolí vhodný prístup podľa potrieb jedinca, najčastejšie klasickú terapiu, ktorá je aj napriek svojim negatívnym účinkom stále považovaná za najúčinnejší. 

Veľmi sľubnou novinkou v liečbe rakoviny je práve imunoterapia či imunoonkologická liečba, ktorá vychádza z predpokladu, že rakovina je vyvolaná zlyhaním imunity. Tento spôsob liečby je celosvetovo len v začiatkoch, je mu však venovaná čoraz väčšia pozornosť. V Českej republike sa táto metóda začala testovať u 65 pacientov s melanómom - rakovinou kože, pre ktoré by nebol žiadny iný spôsob liečby účinný. Princíp tejto liečby spočíva v podpore protirakovinovej imunity a prirodzených obranných mechanizmov, snaží sa naučiť organizmus vysporiadať sa s rakovinou s minimálnou podporou zvonku. Nezasahuje sa priamo proti rakovinovým bunkám, ale aktivuje sa imunitný systém, aby proti týmto bunkám reagoval dostatočne silno a účinne. Tým sa odlišuje od veľmi náročnej chemoterapie a rádioterapie, ktoré sa snažia o priamu likvidácii nádoru pre telo neprirodzenými prostriedky.

Účinnosť liečby sa zvyšuje pri kombinácii klasickej liečby za pomoci ožarovania, chemoterapia či chirurgického odstránenia nádoru a tzv. komplementárnej (doplňujúcej) liečby s využitím doplnkov stravy v podobe vitamínových a minerálnych prípravkov či byliniek, ktoré sú skôr doménou alternatívnych spôsobov pomoci. Táto doplňujúca liečba môže účinky štandardnej medicíny podporovať a vhodne dopĺňať, ale aj znižovať ich účinok (či negatívne zvyšovať a pôsobiť tak toxicky), preto je vhodné sa o užívaní niektorých doplnkov či bylín poradiť s lekárom. 

Súčasťou liečby rakoviny by mala byť často zanedbávaná a nedostatočne propagovaná tzv. "nutričná ​​terapia". Strava u onkologicky chorých má vplyv nielen na priebeh ochorenia, ale aj na jeho prognózu a kvalitu života. Podvýživa je prítomná až u 70% onkologicky chorých, veľký pokles hmotnosti však znižuje účinnosť liečby a skracuje nádej na prežitie. Zlý stav výživy, ktorý je zapríčinený nežiaducimi účinkami liečby (nechutenstvo, nevoľnosti a ďalšie problémy), komplikuje nielen samotnú účinnosť liečby, ale prináša aj množstvo komplikácií, ktoré môžu v najzávažnejších prípadoch ohrozovať samotný život. Správna a dostatočne výživná strava, ktorá v najzávažnejších prípadoch musí byť vedená medicínsky vnútrožilová cestou, dokáže potláčať zápalové reakcie, zlepšovať stav imunity a tiež spomaliť úbytok svalovej hmoty. Využitie najnovších poznatkov z oblasti výživy má svoj význam už pred začatím liečby, v jej priebehu a po ukončení ako prevencia návratu ochorenia.

V prípadoch, že stav pacienta nevyžaduje vnútrožilovú či inak špeciálnu výživu, je dôležitá aj úprava bežne konzumovanej stravy, ktorá nebude zaťažovať oslabený organizmus a podporovať tak rast rakoviny. Základom je vylúčiť nehodnotnú stravu plnú modifikovaných zložiek a umelých prísad, červené mäso, mliečne výrobky, údeniny, nakladané a konzervované potraviny a alkohol. Hlavnou zložkou stravy by malo byť ovocie a zelenina, predovšetkým s protirakovinovými účinkami (jablko, grep, paradajky, mrkva, červená repa, melón, ...). Kľúčové je aj výrazné obmedzenie cukrov (glukóza je hlavným palivom pre nádor) a doplnenie stravy napríklad o zelený čaj (obsahuje látku EGCG, ktorá blokuje metabolizmus glutamínu, ďalšie potravy pre rakovinu), vitamín D3 (vzniká v koži pri slnení, je v rybom tuku , pečeni, žĺtkoch) či resveratrol (antioxidant vo vínnej réve, čučoriedkach, čiernom ríbezlí). Okrem vyššie spomenutých odporúčaní by mal onkologicky pacient venovať starostlivosť aj svojej psychike, ktorá je dôležitou súčasťou uzdravovania. Pozitívne myslenie a dôvera v liečbu a uzdravenie by mala byť základom, aj keď často je tým najťažším. Veľakrát môžu pomôcť meditácie či psychoterapia, ktorá povedie k vyriešeniu vnútorných strachov, prijatie choroby a nájdenie smeru do ďalšieho života.  

Pri podpore liečby rakoviny je kľúčové podpora imunity, ktorá je sama o sebe najdokonalejším liekom na všetky ochorenia. Veľký význam má medicínsky vedená imunoterapia, za účinné prírodné prostriedky podporujúce správne fungovanie imunitného systému sú považované medicinálne huby s vysokým obsahom betaglukánov ako je hliva ustricová, či menej známe Reishi, Shiitake a Cordyceps. Významný vplyv vykazuje aj užívanie látok zmierňujúcich zápal, ktorý nádorové bunky neustále vyvolávajú a látok s protinádorovým pôsobením, ktoré zahŕňajú klasickú liečbu chemoterapiou a rádioterapiou. Z alternatívnych metód pôsobiacich proti rakovine stojí za zmienku kurkumín, graviola, zázvor, či červená repa.  

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart