Skúsenosti onkologických pacientov

Mária Ďurkovičová - rakovina prsníka
Ako keby toto bolo málo. Na jar v roku 2020 som sa stala onkopacientom (rakovina prsníka). Som po masektómii oboch pŕs.


Hanna, Poľsko - nádory na pľúcach
Po piatich rokoch po vyšetrení CT sa ukázalo, že má metastázy na pľúcach a rakovina znova napadla tvár.


Galya, Veľká Británia - rakovina kože
Od roku 2011 bojujem s rakovinou kože. Všetko začalo pehou, ktorú doktor správne neošetril.Adéla Přívozníková - Hodgkinov lymfóm
24. marca mi pani doktorka povedala, že mám Hodkynov lymfóm, ktorý tam nedokážu liečiť a poslala ma do Vynohradskej nemocnice.Iveta Marková - zhubný nádor na vaječníku a hrubom čreve
Po hystológii zistilo, že mám zhubný nádor na jednom vaječníku, tenkom aj hrubom čreve a mnoho menších v celej brušnej dutine.Jana Sobotková - rakovina žlčových ciest a metastázy
Po týždni, presne na moje 47 narodeniny, mi oznámili diagnózu: rakovina žlčových ciest (Vaterskej papily) s prerastaním do svaloviny.Libor Svoboda - rakovina prostaty
Sú to tri roky, čo mi bola diagnostikovaná rakovina prostaty. Podrobil som sa operácii, pri ktorej mi bol nádor odstránený, avšak nebol som dieťa šťasteny.Zdeněk Pokorný, 72 rokov - rakovina hrubého čreva
Pretože problémy neustávali, zašiel som si na vyšetrenie k odbornému lekárovi. K môjmu zdeseniu mi bol diagnostikovaný nádor hrubého čreva a to zhubný.  


Milan Čampula, 45 rokov – nádor na týmusu
Bol mi zistený nádor na týmusu (tumor predného mediastima), ktorý začal tlačiť na hlasivkové nervy a ľavá hlasivka je úplne paralyzovaná.


Ivan Doležal,62 rokov – rakovina pažeráka
Bolo zistené, že mám zhubný nádor, čo následná histológie potvrdila. Potom som bol na CT a to ukázalo, že nádor je väčší - 8 cm a metastázuje do uzlín.


Milan Pustka

Manželé Poulíčkovi – dcera Ester, 45 rokov, Montreal (rakovina štítnej žľazy)
Počas troch mesiacov, pred opakovanou biopsiou štítnej žľazy, sa dcére zväčšili lymfatické, krčné uzliny a boli bolestivé.


Milan Pustka

Milan Pustka – 57 rokov, Frýdek Místek (rakovina hrubého čreva)
Na začiatku roku 2010 mi bol indikovaný mnohopočetný nález metastáz na oboch pečeňových lalokoch. Primárny nádor sa nachádzal v zostupnom tračníku hrubého čreva.


Pavlína Šmídová, 57 rokov - Plzeň (rakovina prsníka)
V septembri roku 2014 mi bol pri skríningovej mamografii diagnostikovaný zhubný nádor prsníka. Hneď od začiatku bolo jasné a preukázané, že sa jedná o nádor s vysokou proliferačnej aktivitou.


manželé Pavlovi

Manželé Pavlovi - Hradec Králové (rakovina obličiek)
Manželovi bol pri kontrole prostaty zistený novotvar na obličke, pri nasledujúcom vyšetrení sa ukázalo, že ide o rakovinový tumor.


Paní Dagmar – Vamberk (rakovina maternice)
Ochorela som rakovinou maternice a chcela mi pomôcť prírodnou cestou. Pred rakovinou som veľa trpela na prechladnutie a mala veľmi oslabenú imunitu.


Dagmar Seibertová

Dagmar Seibertová - Pardubice (rakovina štítnej žľazy)
V roku 2014 mi lekári odobrali štítnu žľazu, ale aj potom som sa neustále cítila veľmi unavená. Pri ďalšom vyšetrení lekári objavili na mieste štítnej žľazy folikulárna lymfóm.


Milan Ryba – 58 rokov, Tábor (rakovina prostaty)
Hoci bol môj lekár odborne na úrovni, pri výsledkoch z biopsie mi sucho povedal "máte rakovinu, vyberte si, kde to chcete operovať".


Jan Ambrožy – 74 rokov, Svoboda nad Úpou (rakovina pľúc)
Nasledovala teda liečba chemoterapiou, ktorá hoci mi pomohla sa s nádorom popasovať, zanechala samozrejme v mojom tele i nepriaznivé následky.