Skúsenosti onkologických pacientov

Martin Pospěch – lymfóm na mandliach
V deň nástupu do nemocnice prišiel ešte podrobný opis histológie a diagnóza sa zmenila. Nebol to karcinóm, ale lymfóm.


Růžena Matrasová - melanóm tenkého čreva
Žiadne zlepšenie a nakoniec mi bol diagnostikovaný melanóm tenkého čreva, klasicky prebehla endoskopia, kde sa našiel len zápal.


Veronika Petříková – rakovina prsníka
Išla som začiatkom apríla na onú ​​biopsiu a o 10 dní mi volali, nech sa dostavím, že majú výsledok a diagnostikovali mi rakovinu prsníka.


Leitkepová Eva - rakovina pečene
Po dvoch rokoch u mňa bola opäť diagnostikovaná rakovina, tentokrát pečene. Po úspešnej operácii na onkologickom oddelení som opäť podstúpila následnú chemoterapiu.


Milena Vitkova – nádor na vaječníkoch
Moja choroba sa začala riešiť pomerne neskoro, musela som si veľa vyšetrení obehať sama a na tom poslednom mi diagnostikovali nádor na vaječníkoch.


Lucie Komrská - rakovina krčka maternice
Bola mi diagnostikovaná rakovina krčka maternice. Stres, ktorý bol spojený so zisteným ochorením bol obrovský.


Eva Šťastná – rakovina prsníka
Bola som na pravidelnom mamografickom vyšetrení, kde bol objavený malý útvar, ktorý sa na následnou biopsiou ukázal ako zhubný.


Adam Bien, Poľsko - rakovina močového mechúra
V auguste 2020 mi bola diagnostikovaná rakovina močového mechúra. Rakovina sa ukázala byť malígna.


Mária Ďurkovičová - rakovina prsníka
Ako keby toto bolo málo. Na jar v roku 2020 som sa stala onkopacientom (rakovina prsníka). Som po masektómii oboch pŕs.


Hanna, Poľsko - nádory na pľúcach
Po piatich rokoch po vyšetrení CT sa ukázalo, že má metastázy na pľúcach a rakovina znova napadla tvár.


Galya, Veľká Británia - rakovina kože
Od roku 2011 bojujem s rakovinou kože. Všetko začalo pehou, ktorú doktor správne neošetril.Adéla Přívozníková - Hodgkinov lymfóm
24. marca mi pani doktorka povedala, že mám Hodkynov lymfóm, ktorý tam nedokážu liečiť a poslala ma do Vynohradskej nemocnice.Iveta Marková - zhubný nádor na vaječníku a hrubom čreve
Po hystológii zistilo, že mám zhubný nádor na jednom vaječníku, tenkom aj hrubom čreve a mnoho menších v celej brušnej dutine.Jana Sobotková - rakovina žlčových ciest a metastázy
Po týždni, presne na moje 47 narodeniny, mi oznámili diagnózu: rakovina žlčových ciest (Vaterskej papily) s prerastaním do svaloviny.Libor Svoboda - rakovina prostaty
Sú to tri roky, čo mi bola diagnostikovaná rakovina prostaty. Podrobil som sa operácii, pri ktorej mi bol nádor odstránený, avšak nebol som dieťa šťasteny.


 

 

Zdeněk Pokorný, 72 rokov - rakovina hrubého čreva
Pretože problémy neustávali, zašiel som si na vyšetrenie k odbornému lekárovi. K môjmu zdeseniu mi bol diagnostikovaný nádor hrubého čreva a to zhubný.  


Milan Čampula, 45 rokov – nádor na týmusu
Bol mi zistený nádor na týmusu (tumor predného mediastima), ktorý začal tlačiť na hlasivkové nervy a ľavá hlasivka je úplne paralyzovaná.


Ivan Doležal,62 rokov – rakovina pažeráka
Bolo zistené, že mám zhubný nádor, čo následná histológie potvrdila. Potom som bol na CT a to ukázalo, že nádor je väčší - 8 cm a metastázuje do uzlín.


Milan Pustka

Manželé Poulíčkovi – dcera Ester, 45 rokov, Montreal (rakovina štítnej žľazy)
Počas troch mesiacov, pred opakovanou biopsiou štítnej žľazy, sa dcére zväčšili lymfatické, krčné uzliny a boli bolestivé.


Milan Pustka

Milan Pustka – 57 rokov, Frýdek Místek (rakovina hrubého čreva)
Na začiatku roku 2010 mi bol indikovaný mnohopočetný nález metastáz na oboch pečeňových lalokoch. Primárny nádor sa nachádzal v zostupnom tračníku hrubého čreva.


Pavlína Šmídová, 57 rokov - Plzeň (rakovina prsníka)
V septembri roku 2014 mi bol pri skríningovej mamografii diagnostikovaný zhubný nádor prsníka. Hneď od začiatku bolo jasné a preukázané, že sa jedná o nádor s vysokou proliferačnej aktivitou.


manželé Pavlovi

Manželé Pavlovi - Hradec Králové (rakovina obličiek)
Manželovi bol pri kontrole prostaty zistený novotvar na obličke, pri nasledujúcom vyšetrení sa ukázalo, že ide o rakovinový tumor.


Paní Dagmar – Vamberk (rakovina maternice)
Ochorela som rakovinou maternice a chcela mi pomôcť prírodnou cestou. Pred rakovinou som veľa trpela na prechladnutie a mala veľmi oslabenú imunitu.


Dagmar Seibertová

Dagmar Seibertová - Pardubice (rakovina štítnej žľazy)
V roku 2014 mi lekári odobrali štítnu žľazu, ale aj potom som sa neustále cítila veľmi unavená. Pri ďalšom vyšetrení lekári objavili na mieste štítnej žľazy folikulárna lymfóm.


Milan Ryba – 58 rokov, Tábor (rakovina prostaty)
Hoci bol môj lekár odborne na úrovni, pri výsledkoch z biopsie mi sucho povedal "máte rakovinu, vyberte si, kde to chcete operovať".


Jan Ambrožy – 74 rokov, Svoboda nad Úpou (rakovina pľúc)
Nasledovala teda liečba chemoterapiou, ktorá hoci mi pomohla sa s nádorom popasovať, zanechala samozrejme v mojom tele i nepriaznivé následky.