Liečba rakoviny hrubého čreva úplne oslabila organizmus pána Milana

Milan Pustka, 57 rokov – Frýdek Místek

Priebeh choroby a liečba

Na začiatku roku 2010, keď som v 51 rokoch viedol vcelku pokojný osobný, aj pracovný život, mi bol indikovaný mnohopočetný nález metastáz na oboch pečeňových lalokoch. Primárny nádor sa nachádzal v zostupnom tračníku hrubého čreva. Po oznámení diagnózy mi bola zahájená paliatívna chemobioterapia. Za necelý rok, v roku 2011, som mal byť operovaný, avšak kvôli novým metastázam bola operácia zamietnutá. Liečba teda pokračovala už v zavedenej terapii, ktorú som znášal dobre s pomerne dobrými výsledkami. Na jar 2011 komisia onko-chirurgického pracoviska opäť zvažovala možnosť operačnej revízie a viacetapového resekčného zákroku na pečeni.

V máji mi bola vo Fakultnej nemocnici Brno vykonaná resekcia štyroch metastáz v pravom pečeňovým laloku. Nasledovala opäť chemoterapia s Avastinom. V ďalšom období sa opakovalo plánovanie operácie, bohužiaľ z dôvodu výskytu nových metastáz bolo vždy zrušené a prestúpenie k doterajšej chemoterapii. V roku 2013 mi bolo zistené vysoko rizikové umiestnenie metastáz a následne zavedený drén do žlčovodu. Nasledovali však výrazné ťažkosti, pôvodný drén bol teda nahradený metalickým stentom. Od roku 2013 až do januára roku 2016 bola zahájená chemoterapia, následne návrat k pôvodnému režimu.


Hľadanie potravinového doplnku

Vzhľadom na to, že devastácia tela a celého organizmu je po tak náročnej a dlhej liečbe neodškriepiteľná, vždy som sa snažil pomôcť svojmu zdraviu potravinovými doplnkami. Najviac sa mi osvedčili produkty na posilnenie organizmu (včelí peľ, propolisové oleje), produkty udržujúce dobrý stav kostí a kĺbov (Aloe vera) či produkty znižujúce množstvo voľných radikálov v tele (čučoriedky, černice, čierny bez, jarabiny). Avšak v poslednej dobe som hľadal prostriedok, ktorý by mi pomohol aj s bolesťami a nevoľnosťami, na ktoré som užíval celý rad medikamentov (Algifen, Novalgin, Emend, Zaldizar, Tramal), zaťažujúce organizmus, bez väčšej úľavy.


Narazil som na prípravok Penoxal, ktorý užívam od marca 2016 vo 100mg dvakrát denne. Odvtedy bolesti, aj nevoľnosti tráviaceho traktu ustúpili do tej miery, že som mohol vyššie menované lieky prakticky vysadiť z užívania. V podstate teraz užívam len Emend po dobu troch dní po aplikácii chemoterapie. Rád by som tak Penoxal odporučil, lebo na základe svojej skúsenosti môžem povedať, že ľudskému organizmu skutočne prospieva a prináša nemalú úľavu. 

 

 

 

 

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení hrubého čreva?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.