Milan - rakovina týmusu
Bol mi zistený nádor na týmusu (tumor predného mediastima), ktorý začal tlačiť na hlasivkové nervy a ľavá hlasivka je úplne paralyzovaná, preto došlo k strate hlasu. Podstúpil som teda operáciu nádoru, pri ktorej sa zistilo, že nádor o veľkosti 5x5cm nemožno operovať z dôvodu,že vrastá do aorty a bola teda odobraná iba biopsia pre zistenie typu nádoru. Liečba sa mala skladať z dvoch dávok chemoterapie vždy po troch týždňoch, ale všetko bolo inak, a možno aj vďaka Penoxalu. ......... pokračovanie

Rakovina týmusu a jej príznaky

Rakovina týmusu je vzácny typ rakoviny. Brzlík je malý orgán v hornej časti hrudníka, ktorý vytvára bunky, dôležité pre ochranu tela pred útokom votrelcov, ako sú huby a baktérie. Rakovina týmusu je malígny nádor, ktorý začína v bunkách týmusu. Malígny znamená, že sa môže šíriť alebo metastázovať do iných častí tela. Rakovina týmusu je liečiteľná, najmä ak sa objaví skoro, ale stále častejšie sa darí úspešne liečiť aj neskoršie fázy nádorov.

Aké sú rizikové faktory rakoviny týmusu

Žiadne špecifické zdedené, environmentálne alebo životné štýly neboli nikdy uznané ako rizikové faktory. Niektoré štúdie naznačili možnú súvislosť s vystavením radiácií v hornej oblasti hrudníka. Jedinými známymi rizikovými faktormi sú vek a etnikum.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení týmusu?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

Aké sú príznaky rakoviny týmusu?

Aj keď tieto príznaky môžu byť spôsobené rakovinou týmusu, môžu byť tiež spôsobené iným ochorením. Napriek tomu, ak trpíte niektorým z týchto problémov, je dôležité okamžite navštíviť lekára, aby mohla byť prípadná príčina nájdená a liečená.

  • dýchavičnosť
  • kašeľ (ktorý môže vyvolať krvavý spútum)
  • bolesť na hrudi
  • problémy s prehĺtaním
  • strata chuti do jedla
  • strata váhy

Liečba rakoviny týmusu

Operácia je najčastejším riešením u rakoviny týmusu a môže byť sprevádzaná radiáciou alebo chemoterapiou v závislosti na štádiu nádoru a úspešnosti operácie. V niektorých prípadoch predchádza chemoterapia operácii.

Prevencia rakoviny týmusu

Pretože nevieme, čo spôsobuje väčšinu nádorov, nie je možné vedieť, ako im predchádzať.

Imunitný systém môže pomôcť bojovať proti rakovine

Imunitný systém je rozhodujúci v boji proti rakovine. Zatiaľ čo niektoré lieky zabíjajú rakovinové bunky a ďalšie liečebné postupy vrátia rakovinové bunky do normálnych buniek, imunitný systém musí byť neustále posilňovaný, aby liečba bola komplexná.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky