Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky

Štítna žľaza je endokrinná žľaza v tvare motýlika, ktorá sa normálne nachádza v dolnej časti krku. Úlohou štítnej žľazy je vytvárať hormóny, ktoré sa vylučujú do krvného obehu a potom prenášajú do každého tkaniva v tele. Hormón štítnej žľazy pomáha telu využívať energiu, zostať v teple a udržuje mozog, srdce, svaly a ďalšie orgány dobre fungujúce.

Aké sú rizikové faktory rakoviny štítnej žľazy

Rakovina štítnej žľazy je častejšia u ľudí, ktorí majú v anamnéze vystavenie vysokým dávkam žiarenia, majú rodinnú anamnézu rakoviny štítnej žľazy a sú starší ako 40 rokov. U väčšiny pacientov však nepoznáme konkrétne dôvody, prečo sa karcinóm štítnej žľazy vyvíja.

Aké sú príznaky rakoviny štítnej žľazy?

  • najbežnejší príznak - na krku sa môže objaviť hrudka alebo opuch
  • bolesti v krku a niekedy v ušiach
  • ťažkosti s prehĺtaním
  • ťažkosti s dýchaním
  • chrapľavý hlas
  • častý kašeľ, ktorý nie je spojený s prechladnutím.

Niektorí ľudia nemusia mať žiadne príznaky. Lekár môže počas rutinného vyšetrenia nájsť hrudku alebo uzlík v hrdle.

Liečba rakoviny štítnej žľazy

Rakovina štítnej žľazy, ktorá sa šíri (metastázuje) mimo oblasť krku, je zriedkavá, ale môže byť vážnym problémom. Chirurgia a rádioaktívny jód zostávajú najlepším spôsobom liečby takýchto rakovín. U pokročilejších typov rakoviny alebo v prípade, že liečba rádioaktívnym jódom už nie je účinná, sú potrebné iné formy liečby. Externé lúčové žiarenie nasmeruje presne röntgenové žiarenie na oblasti, ktoré treba liečiť. Väčšinou to býva nádor, ktorý sa lokálne opakuje alebo sa rozšíri na kosti a iné orgány.

Prevencia rakoviny štítnej žľazy

Vo veľkej väčšine prípadov sa nedá zabrániť vzniku rakoviny štítnej žľazy. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je rozpoznať príznaky rakoviny štítnej žľazy a čo najskôr vyhľadať odbornú pomoc. Poskytnutie včasnej lekárskej starostlivosti môže urýchliť návrat k normálnemu spôsobu života.

Imunitný systém môže pomôcť bojovať proti rakovine

Imunitný systém bráni telo pred infekciou a chorobami. Niektoré časti imunitného systému hľadajú nezdravé bunky alebo niečo cudzie v tele, niektoré posielajú správy o iných bunkách v tele a iné pracujú na napadnutí a ničení mikroorganizmov. Keď imunitný systém chráni telo pred infekciou a ochorením, nazývame to imunitnou odpoveďou.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart