Ester - rakovina štítnej žľazy
Podozrenie na pľúcnu embóliu CT vyšetrenie vylúčilo, náhodne však toto vyšetrenie preukázalo výskyt štyroch nádorčekov na štítnej žľaze. Nasledovala ich biopsia, ktorej výsledok bol nejednoznačný. V apríli 2016 ma náhodne zaujal v časopise článok o rakovine a význame silného imunitného systému a o PENOXALE. ......... pokračovanie

Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky

Štítna žľaza je endokrinná žľaza v tvare motýlika, ktorá sa normálne nachádza v dolnej časti krku. Úlohou štítnej žľazy je vytvárať hormóny, ktoré sa vylučujú do krvného obehu a potom prenášajú do každého tkaniva v tele. Hormón štítnej žľazy pomáha telu využívať energiu, zostať v teple a udržuje mozog, srdce, svaly a ďalšie orgány dobre fungujúce.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení štítnej žľazy?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.


Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

Aké sú rizikové faktory rakoviny štítnej žľazy

Rakovina štítnej žľazy je častejšia u ľudí, ktorí majú v anamnéze vystavenie vysokým dávkam žiarenia, majú rodinnú anamnézu rakoviny štítnej žľazy a sú starší ako 40 rokov. U väčšiny pacientov však nepoznáme konkrétne dôvody, prečo sa karcinóm štítnej žľazy vyvíja.

Aké sú príznaky rakoviny štítnej žľazy?

  • najbežnejší príznak - na krku sa môže objaviť hrudka alebo opuch
  • bolesti v krku a niekedy v ušiach
  • ťažkosti s prehĺtaním
  • ťažkosti s dýchaním
  • chrapľavý hlas
  • častý kašeľ, ktorý nie je spojený s prechladnutím.

Niektorí ľudia nemusia mať žiadne príznaky. Lekár môže počas rutinného vyšetrenia nájsť hrudku alebo uzlík v hrdle.

Liečba rakoviny štítnej žľazy

Rakovina štítnej žľazy, ktorá sa šíri (metastázuje) mimo oblasť krku, je zriedkavá, ale môže byť vážnym problémom. Chirurgia a rádioaktívny jód zostávajú najlepším spôsobom liečby takýchto rakovín. U pokročilejších typov rakoviny alebo v prípade, že liečba rádioaktívnym jódom už nie je účinná, sú potrebné iné formy liečby. Externé lúčové žiarenie nasmeruje presne röntgenové žiarenie na oblasti, ktoré treba liečiť. Väčšinou to býva nádor, ktorý sa lokálne opakuje alebo sa rozšíri na kosti a iné orgány.

Prevencia rakoviny štítnej žľazy

Vo veľkej väčšine prípadov sa nedá zabrániť vzniku rakoviny štítnej žľazy. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je rozpoznať príznaky rakoviny štítnej žľazy a čo najskôr vyhľadať odbornú pomoc. Poskytnutie včasnej lekárskej starostlivosti môže urýchliť návrat k normálnemu spôsobu života.

Imunitný systém môže pomôcť bojovať proti rakovine

Imunitný systém bráni telo pred infekciou a chorobami. Niektoré časti imunitného systému hľadajú nezdravé bunky alebo niečo cudzie v tele, niektoré posielajú správy o iných bunkách v tele a iné pracujú na napadnutí a ničení mikroorganizmov. Keď imunitný systém chráni telo pred infekciou a ochorením, nazývame to imunitnou odpoveďou.

Ďalšie informácie