Rakovina slinivky brušnej

(karcinóm pankreasu) - C25

Rakovina pankreasu je najzákernejším druhom nádorového ochorenia, ktoré je v posledných rokoch bohužiaľ na vzostupe. Hrozbu tejto choroby umocňujú najhoršie liečebné výsledky vo všetkých štádiách ochorenia. Rakovina pankreasu má veľmi pomalý nástup, bez zreteľných príznakov, a je označená za najvážnejšie ochorenie zažívacieho traktu. Celosvetovo podľa štatistík ochorie touto chorobou 11 ľudí zo 100 tisíc.

O ochorení pankreasu

Pankreas je žľazou s vnútornou i vonkajšou sekréciou, ktorá okrem pankreatických štiav vytvára hormón inzulín (dôležitý pre reguláciu hladiny cukru v krvi) a množstvo ďalších hormónov. Väčšina karcinómov slinivky vzniká vo vývodných cestách pankreatických štiav, menej často potom v bunkách vytvárajúcich inzulín. Rakovina pankreasu často metastázuje do blízkych lymfatických uzlín, pečene a pľúc.

Príčiny ochorenia

Možné príčiny vzniku ochorenia zostávajú otázkou, okrem všeobecne známych rizikových faktorov, ako je nezdravá strava a fajčenie, sa špekuluje o vplyve kofeínu. Zvýšené riziko rakoviny pankreasu je u osôb s genetickou záťažou, oslabeným imunitným systémom, cukrovkou a chronickým zápalom pankreasu. Rakovina pankreasu sa častejšie vyskytuje u mužov.

Príznaky rakoviny pankreasu

Tento "tichý zabijak" v počiatkoch nespôsobuje výrazné problémy, nešpecifické ťažkosti ako zvýšená únava, nechutenstvo či chudnutie sú často prehliadané, v 80% prípadoch tak dochádza k neskorému odhaleniu, až keď nádor metastázuje, najčastejšie do pečene či pľúc, a objavia sa väčšie ťažkosti. Varovnými príznakmi rakoviny pankreasu môže byť tiež zvláštny typ cukrovky či neinfekčná žltačka, v závislosti od umiestnenia nádoru potom napr. bolesti v nadbrušku (nádor vo vývodných cestách) alebo v chrbte (nádor v blízkosti chrbtice). Preto by sa ktokoľvek s podobnými príznakmi mal dostaviť k lekárovi.

Prognóza pri rakovine pankreasu

Aj cez veľký lekársky a vedecký pokrok sú šance na vyliečenie malé, obzvlášť kvôli podceneniu niektorých príznakov a neskorému odhaleniu choroby. Liečba sa sústreďuje predovšetkým na zmiernenie príznakov ochorenia a predĺženie dĺžky a udržaní kvality života. Dôležitú úlohu zohráva aj prístup k ochoreniu a sila imunitného systému. S koncom onkologickej liečby, ak už nemôže nastať uzdravenie, život nekončí. Využite zostávajúci čas na vyriešenie všetkých životných "projektov" a nevzdávajte sa vopred.

Vplyv imunitného systému na rakovinu pankreasu

Imunita je najdôležitejším aspektom zdravia, ktorý podporuje likvidáciu škodlivých buniek a chráni telo pred chorobou. Preto má posilnenie imunitného systému veľký význam pre zamedzenie rozvoja onkologického ochorenia. Ak je telo unavené, nezvláda bežné denné činnosti alebo sa oslabenie prejavuje hnačkou, nechutenstvom či inými príznakmi, je vhodné posilnenie imunity ako prvá pomoc. Posilnený organizmus sa regeneruje a odoláva vonkajším vplyvom. Pri dedičných dispozíciách k nádorovému ochoreniu, čiže aj pri rakovine pankreasu je prevencia dôležitá mnohonásobne.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart