Rakovina obličiek

(renálny karcinóm obličiek) - C64, C65

Nádorov obličiek za posledných 25 rokov pribudlo takmer štvornásobne. Čo je príčinou tohto obrovského nárastu, je však doteraz záhadou. Rakovina obličiek patrí k tretiemu najčastejšiemu uroonkologickému ochoreniu. Až v 85% sa jedná o tzv. Grawitzův karcinóm, adenokarcinóm zo svetlých buniek, ktorý je bohato cievne zásobený, čo môže viesť k rýchlemu vzniku metastáz. Známe sú však aj prípady, keď sa metastázy objavili až po 10 rokoch. Adenokarcinóm najčastejšie metastázuje do kostí, pľúc a centrálneho nervového systému.

Príčiny ochorenia obličiek

Rakovina obličiek je dvakrát častejšia u mužov, najčastejšie sa objavuje medzi 40. a 60. rokom života. Rizikovou skupinou pre vznik rakovinového ochorenia obličiek sú pacienti s chronickým zlyhaním obličiek alebo osoby dlhodobo užívajúce lieky, najčastejšie lieky na bolesť. Určité riziko nesie práca s azbestom, či ropnými produktmi. Svoj vplyv má aj fajčenie (1,5-2,5x vyššie riziko), obezita a strava s nadbytkom bielkovín. Vysoký nárast rakoviny obličiek môže súvisieť aj s kvalitou a preferovanou úpravou potravín. Rolu hrá tiež dedičnosť.

Príznaky karcinómu obličky

Problém nádorového ochorenia obličiek býva v tom, že sa na neho často prichádza v neskorej fáze, až keď metastázuje. V skorých štádiách nespôsobuje žiadne problémy, jeho rast však obličku deformuje, objavuje sa krv v moči (hematúria) a tupé bolesti v oblasti obličiek. Častým príznakom je náhly úbytok na váhe, nechutenstvo, chudokrvnosť a s ňou súvisiace zvýšená únava, v rozboroch krvi potom nápadne znížené množstvo vápnika v krvi. Zvýšené riziko zlomenín aj pri zdanlivo nevinnom pohybe potom hrozí pri metastázach do kostí. V prípade tejto expanzie sa dĺžka prežitia pohybuje okolo 1 roka. Spomínané príznaky by ste nikdy nemali ignorovať.

Prevencia rakoviny obličiek

Kvôli dôležitosti včasného zachytenia, kedy je nádor dobre liečiteľný, čo je však sťažené absenciou príznakov, usiluje nefrologická spoločnosť o preventívne screeningové vyšetrenia. Počiatočné štádiá dokáže zachytiť vyšetrenie moču a filtračné funkcie obličiek, popr. aj ultrazvuk brucha, predovšetkým v rizikovom veku nad 50 rokov. Preventívny vplyv má zdravá životospráva, dostatočný pitný režim, obmedzenie fajčenia, silný imunitný systém a užívanie liekov.

Vplyv imunitného systému na rakovinu obličiek

Silný imunitný systém má významnú protinádorovú aktivitu. Cielené posilnenie imunity je mnohokrát prehliadanou prevenciou rakoviny, čiže aj rakoviny obličiek. Posilnenie imunity má pozitívny dopad aj v priebehu liečby, kedy je nutné obnoviť funkciu organizmu, ktorý v dôsledku choroby zlyháva rovnako ako postihnuté obličky. Silná imunita potom môže zabrániť hrozbe metastáz, ktoré sa môžu prejaviť aj po viac ako desiatich rokoch.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart