Manželia Pavlovi
Manželovi bol pri kontrole prostaty zistený novotvar na obličke, pri nasledujúcom vyšetrení sa ukázalo, že ide o rakovinový tumor. Lekári sa obávali, že budú musieť obličku odobrať celú, ale nakoniec sa podarilo tumor odstrániť a obličku zachrániť. Manželovi boli odporúčané prípravky na podporu imunity, preto začal užívať Penoxal. Cítil sa oveľa lepšie, bol aktívny, netrpel nechutenstvom, ani únavou......... pokračovanie 

Rakovina obličiek (renálny karcinóm obličiek) - C64, C65

Počty chorých s rakovinou obličiek

Nádorov obličiek za posledných 25 rokov pribudlo takmer štvornásobne. Čo je príčinou tohto obrovského nárastu, je však doteraz záhadou. Rakovina obličiek patrí k tretiemu najčastejšiemu uroonkologickému ochoreniu. Až v 85% sa jedná o tzv. Grawitzův karcinóm, adenokarcinóm zo svetlých buniek, ktorý je bohato cievne zásobený, čo môže viesť k rýchlemu vzniku metastáz. Známe sú však aj prípady, keď sa metastázy objavili až po 10 rokoch. Adenokarcinóm najčastejšie metastázuje do kostí, pľúc a centrálneho nervového systému.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení obličiek?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

Príčiny ochorenia obličiek

Rakovina obličiek je dvakrát častejšia u mužov, najčastejšie sa objavuje medzi 40. a 60. rokom života. Rizikovou skupinou pre vznik rakovinového ochorenia obličiek sú pacienti s chronickým zlyhaním obličiek alebo osoby dlhodobo užívajúce lieky, najčastejšie lieky na bolesť. Určité riziko nesie práca s azbestom, či ropnými produktmi. Svoj vplyv má aj fajčenie (1,5-2,5x vyššie riziko), obezita a strava s nadbytkom bielkovín. Vysoký nárast rakoviny obličiek môže súvisieť aj s kvalitou a preferovanou úpravou potravín. Rolu hrá tiež dedičnosť.

Príznaky karcinómu obličky

Problém nádorového ochorenia obličiek býva v tom, že sa na neho často prichádza v neskorej fáze, až keď metastázuje. V skorých štádiách nespôsobuje žiadne problémy, jeho rast však obličku deformuje, objavuje sa krv v moči (hematúria) a tupé bolesti v oblasti obličiek. Častým príznakom je náhly úbytok na váhe, nechutenstvo, chudokrvnosť a s ňou súvisiace zvýšená únava, v rozboroch krvi potom nápadne znížené množstvo vápnika v krvi. Zvýšené riziko zlomenín aj pri zdanlivo nevinnom pohybe potom hrozí pri metastázach do kostí. V prípade tejto expanzie sa dĺžka prežitia pohybuje okolo 1 roka. Spomínané príznaky by ste nikdy nemali ignorovať.

Prevencia rakoviny obličiek

Kvôli dôležitosti včasného zachytenia, kedy je nádor dobre liečiteľný, čo je však sťažené absenciou príznakov, usiluje nefrologická spoločnosť o preventívne screeningové vyšetrenia. Počiatočné štádiá dokáže zachytiť vyšetrenie moču a filtračné funkcie obličiek, popr. aj ultrazvuk brucha, predovšetkým v rizikovom veku nad 50 rokov. Preventívny vplyv má zdravá životospráva, dostatočný pitný režim, obmedzenie fajčenia, silný imunitný systém a užívanie liekov.

Vplyv imunitného systému na rakovinu obličiek

Silný imunitný systém má významnú protinádorovú aktivitu. Cielené posilnenie imunity je mnohokrát prehliadanou prevenciou rakoviny, čiže aj rakoviny obličiek. Posilnenie imunity má pozitívny dopad aj v priebehu liečby, kedy je nutné obnoviť funkciu organizmu, ktorý v dôsledku choroby zlyháva rovnako ako postihnuté obličky. Silná imunita potom môže zabrániť hrozbe metastáz, ktoré sa môžu prejaviť aj po viac ako desiatich rokoch.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky