Rakovina mozgu a centrálneho nervového systému - C70 -C72

Primárne vzniknuté nádory mozgu (nádory hypofýzy, meduloblastómu, astrocytómy, meningeómy), ktoré nie sú spôsobené metastazováním nádorov v inej časti tela, predstavujú asi 2% všetkých zhubných nádorových ochorení. Ochorenie rakovinou mozgu je prevažne diagnostikované u mužskému pohlavia, najčastejšie sú to deti do 5 rokov a dospelí nad 60 rokov. V detskom veku sú nádory mozgu druhým najčastejším typom nádorového ochorenia, u dospelých sú pomerne vzácne. Prognózy u jednotlivých typov nádorov sa veľmi líšia.

O ochorení

Mozog je pre svoju životne dôležitú funkciu chránený nielen kosteným obalom - lebkou, ale aj tzv. Hematoencephalickou bariérou tvorenou bunkami, ktoré bránia prieniku nežiaducich látok do mozgu. Preto sú nádory centrálneho nervového systému (mozgu a miechy) zvláštnym typom, veľmi sa odlišujúcim od ostatných rakovinových ochorení. Ako u iných typov nádorových ochorení, možno nádory mozgu a miechy rozlíšiť na zhubné a nezhubné, oba typy však môžu v dôsledku útlaku okolitých tkanív a dôležitých riadiacich centier spôsobiť smrť. Cez 50% nádorov sú tvorené tzv. gliómami, nádormi z podporných nervových buniek.

Príčiny vzniku rakoviny mozgu

Presné príčiny nádorového ochorenia centrálneho nervového systému sa stále skúmajú. Svoj podiel na ich vzniku môže mať vonkajšie prostredie - rádioaktívne žiarenie, chemické látky či vírusy. Asi 5% nádorov, ktoré vznikajú predovšetkým u detí, sú dedične podmienené.

Príznaky rakoviny mozku

Kvôli veľmi obmedzenému priestoru v lebke, mozkové nádory utláčajú zdravé tkanivo a spôsobujú tak široké spektrum príznakov v závislosti od umiestnenia nádoru, ktoré môžu jedinca ohroziť na živote. Nádory mozgu sa môžu prejavovať výpadkami určitej funkcie, častým príznakom sú tiež epileptické záchvaty či vnútrolebečné hypertenzie (zvracanie, silné bolesti hlavy, dvojité videnie, spavosť až bezvedomie). U každého jedinca sú však príznaky celkom individuálne. Liečba nádorov mozgu je veľmi obtiažna, chirurgické riešenie je možné iba pri "vhodnej" lokalizáciu, použitie chemoterapie je bezvýznamné, pretože hematoencephalická bariéra bráni prieniku cytostatík, aj iných liekov do mozgu, preto sa najčastejšie volia rádioterapie. Predovšetkým sa na spomínané príznaky nesmie zabúdať a následne ich zľahčovať.

Prevencia rakoviny mozgu

Kvôli nevedomosti všetkých možných príčin nemožno stanoviť preventívne opatrenia, ktoré by vznikom nádoru mozgu zabránila. Rozhodne je vhodné dodržiavať zásady zdravého životného štýlu, podporovať imunitný systém a vyhýbať sa predpokladaným zdrojom negatívneho pôsobenia - nadbytočnému vplyvu hormónov, chemických látok a škodlivému žiareniu.

Vplyv imunitného systému na rakovinu mozgu

Keďže príčiny rakoviny mozgu môžu byť späté so životným štýlom, preventívne opatrenia v podobe zdravého rytmu by mali byť dodržiavané aj v tomto ohľade. Isté je, že zanedbanie jednej veci v tele môže mať neblahý vplyv na akýkoľvek orgán, vrátane mozgu. Správna funkcia imunitného systému tak chráni mozog pred nepriazňou, ktorou môže byť aj obyčajný nekvalitný spánok či veľká záťaž na nervový systém.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart