Rakovina maternice

(karcinóm maternice, endometria karcinóm) - C54, C55

Nádory pečene patria medzi vzácnejšie ochorenia, často sa objavujú v spojitosti s nádormi žlčníka a žlčových ciest. Veľakrát bývajú tiež miestom metastáz, najčastejších nádorových ochorení zažívacieho traktu. Celosvetovo ročne pribudne až 1 milión nových prípadov. Je dôležité rozpoznať a interpretovať prvé príznaky ochorenia pečene.

Vyše 40% prípadov zhubných ochorení reprodukčného ústrojenstva žien tvorí rakovina maternice. Výskyt ochorenia stúpa, avšak až 75% prípadov je zachytených včas a prognózy sú priaznivé. Aj cez túto pozitívnu správu každý rok v súvislosti s rakovinou maternice vo svete umiera viac ako 250 tisíc žien.

O ochorení

Medzi najčastejšie nezhubné (benígne) nádory patria myómy, z tých zhubných potom karcinóm maternice. Väčšina nádorov maternice je spôsobená zmenami sliznice maternice, tzv. endometriou. Stimulácia rastu sliznice a nekontrolované množenie a delenie jej buniek, ktoré môže vyvolať nádorové zmeny, je závislé predovšetkým na hormóne estrogén, preto možno predpokladať, že aj tento hormón má vplyv na rast samotného karcinómu (tzv. hormonálne závislého nádoru).

Príčiny rakoviny maternice

Nádor vzniká až v 80% prípadov práve na podklade zvýšenej hladiny estrogénu a jeho nevyváženého pomeru voči ďalšiemu sexuálnemu hormónu - gestagénu. Najčastejšie sa príznaky tohto ochorenia objavujú u žien starších 60 rokov, ktorým hladina estrogénu kolíše, ďalej u žien, ktoré začali menštruovať v nízkom veku, u nerodičiek, u žien s poruchami funkcie vaječníkov, či u tých, ktorým menopauza nastúpila neskôr. Rizikovými faktormi sú ďalej fajčenie, diabetes (cukrovka), obezita, vyšší príjem živočíšnych tukov a tiež pôsobenie vonkajších estrogénov (napr. umelé hormóny z antikoncepcie, fytoestrogény z rastlín, chemické xenoestrogény napr. v pesticídoch a ďalšie).

Príznaky nádorového ochorenia maternice

Najčastejším príznakom rakoviny maternice je abnormálne krvácanie rôznej intenzity, hnisavý alebo krvavý výtok, popr. hromadenie hnisu a krvi v dutine maternice. Toto hromadenie a rozpad nádoru môže vyvolať známky zápalu - zvýšenú telesnú teplotu a bolesť brucha. 20% žien však nemá príznaky ochorenia žiadne.

Prevencia karcinómu maternice

Prevenciou ochorení je zdravý životný štýl s dostatkom pohybu, vyhýbanie sa pôsobeniu vonkajších estrogénov, silný imunitný systém a pravidelné gynekologické prehliadky aj po menopauze, ktoré môžu včas odhaliť akékoľvek príznaky.

Vplyv imunitného systému na rakovinu maternice

Aj drobné gynekologické ťažkosti môžu viesť k prekanceróz endometrii, ktorá predchádza rakovine krčka tela. Je potrebné nepodceňovať prevenciu, akékoľvek príznaky gynekologickej choroby a tiež posilňovanie imunitného systému, ktorý zabraňuje rozvoju vážneho ochorenia. Oslabená imunita nie je schopná regenerovať telo prirodzeným spôsobom a preto je pravidelné posilnenie imunitného systému nevyhnutnou prevenciou nielen bežných chorôb, ale aj rakoviny, rovnako tak rakoviny maternice.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart