Dagmar - rakovina maternice
S Penoxalom ma zoznámila moja vnučka. Priniesla mi ho z toho dôvodu, že som ochorela rakovinou maternice a chcela mi pomôcť prírodnou cestou. Pred rakovinou som veľa trpela na prechladnutie a mala veľmi oslabenú imunitu. Penoxal mi mal v období rakoviny pomôcť predovšetkým urýchliť hojenie po operácii, kedy mi boli odstránené oba vaječníky a maternica, a následne lepšie znášať nežiaduce účinky brachyterapie a ožarovania panvy, ktoré ma čakalo. ......... pokračovanie

Rakovina maternice (karcinóm maternice, endometria karcinóm) - C54, C55

Počty chorých

Vyše 40% prípadov zhubných ochorení reprodukčného ústrojenstva žien tvorí rakovina maternice. Výskyt ochorenia stúpa, avšak až 75% prípadov je zachytených včas a prognózy sú priaznivé. Aj cez túto pozitívnu správu každý rok v súvislosti s rakovinou maternice vo svete umiera viac ako 250 tisíc žien.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení maternice?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

O ochorení

Medzi najčastejšie nezhubné (benígne) nádory patria myómy, z tých zhubných potom karcinóm maternice. Väčšina nádorov maternice je spôsobená zmenami sliznice maternice, tzv. endometriou. Stimulácia rastu sliznice a nekontrolované množenie a delenie jej buniek, ktoré môže vyvolať nádorové zmeny, je závislé predovšetkým na hormóne estrogén, preto možno predpokladať, že aj tento hormón má vplyv na rast samotného karcinómu (tzv. hormonálne závislého nádoru).

Príčiny rakoviny maternice

Nádor vzniká až v 80% prípadov práve na podklade zvýšenej hladiny estrogénu a jeho nevyváženého pomeru voči ďalšiemu sexuálnemu hormónu - gestagénu. Najčastejšie sa príznaky tohto ochorenia objavujú u žien starších 60 rokov, ktorým hladina estrogénu kolíše, ďalej u žien, ktoré začali menštruovať v nízkom veku, u nerodičiek, u žien s poruchami funkcie vaječníkov, či u tých, ktorým menopauza nastúpila neskôr. Rizikovými faktormi sú ďalej fajčenie, diabetes (cukrovka), obezita, vyšší príjem živočíšnych tukov a tiež pôsobenie vonkajších estrogénov (napr. umelé hormóny z antikoncepcie, fytoestrogény z rastlín, chemické xenoestrogény napr. v pesticídoch a ďalšie).

Príznaky nádorového ochorenia maternice

Najčastejším príznakom rakoviny maternice je abnormálne krvácanie rôznej intenzity, hnisavý alebo krvavý výtok, popr. hromadenie hnisu a krvi v dutine maternice. Toto hromadenie a rozpad nádoru môže vyvolať známky zápalu - zvýšenú telesnú teplotu a bolesť brucha. 20% žien však nemá príznaky ochorenia žiadne.

Prevencia karcinómu maternice

Prevenciou ochorení je zdravý životný štýl s dostatkom pohybu, vyhýbanie sa pôsobeniu vonkajších estrogénov, silný imunitný systém a pravidelné gynekologické prehliadky aj po menopauze, ktoré môžu včas odhaliť akékoľvek príznaky.

Vplyv imunitného systému na rakovinu maternice

Aj drobné gynekologické ťažkosti môžu viesť k prekanceróz endometrii, ktorá predchádza rakovine krčka tela. Je potrebné nepodceňovať prevenciu, akékoľvek príznaky gynekologickej choroby a tiež posilňovanie imunitného systému, ktorý zabraňuje rozvoju vážneho ochorenia. Oslabená imunita nie je schopná regenerovať telo prirodzeným spôsobom a preto je pravidelné posilnenie imunitného systému nevyhnutnou prevenciou nielen bežných chorôb, ale aj rakoviny, rovnako tak rakoviny maternice.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky