Rakovina lymfatického systému

(C81 - C90, Hodgkinov lymfóm, Non-Hodgkinov lymfóm, lymfogranulóm, myelóm, ...)

Zhubné nádory lymfatického systému tvoria 6% zo všetkých novo zistených rakovinových ochorení. Rakovina lymfatického systému postihuje všetky vekové kategórie, z ktorých však býva dvojnásobok mužov oproti ženám.

O ochorení lymfatického systému

Nádorové ochorenia lymfatického systému sú spôsobená rakovinovým bujnením špecifických skupín bielych krviniek - lymfocytov, ktoré sa zhlukujú v lymfatických uzlinách. Pri nádorovom ochorení lymfatického systému sa jeho bunky rýchlo množia a spôsobujú tak zväčšenie lymfatických uzlín. Lymfatická tkanivo (a jej sústava lymfatických ciev) prechádza celým telom, preto je rozšírenie lymfómov veľmi jednoduché a rýchle.

Príčiny ochorenia

Najvýznamnejšou príčinou vzniku ochorenia je oslabený imunitný systém, ktorý nedokáže zabrániť genetickým zmenám v lymfocytoch, popr. vírusové infekcie, ktoré priamo ovplyvňujú genetickú výbavu buniek. Nie u všetkých osôb nakazených určitým vírusom (napr. vírusom Epstein-Barrovej) sa lymfómy objavia. Takisto vplyvy vonkajšieho prostredia a predovšetkým chemických látok sa môžu veľkou mierou podieľať na ich vzniku. Častejšie sú tieto ochorenia u mužov, ktorí okrem iného ignorujú príznaky rakoviny viac ako ženy. Niektoré typy lymfómov sú typické u mladých (Hodgkinov lymfóm), iné postihujú skôr staršie generácie(Non-Hodgkinov lymfóm).

Príznaky rakoviny lymfatického systému

Príznaky ochorenia sa líšia podľa umiestnenia lymfómu, niekedy sa na jeho prítomnosť príde náhodne, pretože nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti. Väčšina sa však skôr či neskôr prejaví zväčšením lymfatických uzlín (na krku, v podpazuší, v slabinách), samotné zväčšenie uzlín však nemusí nutne znamenať nádorové ochorenia. Nádorom zväčšené uzliny často vyvolávajú opuchy, zrazeniny v cievach, podľa lokalizácie spôsobujú tiež napr. pocity dušnosti, kašeľ, pocity plnosti a brušnú nepohodu, žltačku, hnačku či krv v stolici alebo neurologické prejavy pri postihnutí mozgu. Rozvinúť sa môžu aj celkové príznaky, ako je únava, teplota, potenie či nechutenstvo spojené s úbytkom váhy, väčšia náchylnosť k infekciám a ďalšie.

Prevencia nádorového ochorenia

Vhodnou prevenciou ochorenia je posilňovanie imunitného systému dostatočným pohybom, zdravou stravou, vynechaním fajčenia a dodržanie pravidelných lekárskych prehliadok, ktoré môžu prípadný problém včas odhaliť. Dôležité je nepodceňovať akékoľvek príznaky.

Vplyv imunitného systému na rakovinu lymfatického systému

Vzhľadom k tomu, že na vzniku rakoviny lymfatického systému sa podieľa predovšetkým porucha imunitnej odpovede, hrá tu imunitný systém veľkú úlohu. Akonáhle pociťujeme únavu, najmenší náznak oslabenie imunity, nepodceňujme príznaky a zaistime svojmu telu, čo potrebuje. Imunitný systém možno posilniť kvalitnejším spánkom, prísunom vitamínov, pohybom v prírode i ďalšími možnosťami. Bohužiaľ rada ľudí trpí nedostatkom času, ktorý neumožňuje prirodzenú podporu obranyschopnosti a preto je v dnešnej dobe úplne samozrejmé posilňovanie imunitného systému. Ak proces posilnenia imunity nie je včas podchytený a dôjde k vážnejšiemu ochoreniu, napr. rakovine lymfatického systému, prirodzené posilňovanie imunity a prírodné preparáty sú nutnosťou.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart