Adéla Přívozníková - Hodgkinov lymfóm
Po 8 dňoch od tejto operácie mi volala pani doktorka, ktorá ma pozvala na kontrolu. 24. marca mi pani doktorka povedala, že mám Hodkynov lymfóm, ktorý tam nedokážu liečiť a poslala ma do Vynohradskej nemocnice. Týždeň na to som nastúpila na chemoterapiu a prekonala 4 cykly chemoterapie. Časť z nich som bohužiaľ preležala s vysokými teplotami, aj v nemocnici na oddelení jip, kde mi museli dávať krv a krvné doštičky. Po tejto liečbe som začala užívať Penoxal, o ktorom som sa dozvedela na internete a podľa hodnotenia a účinkov sa mi veľmi zapáčil. ......... pokračovanie

Rakovina lymfatického systému (Hodgkinov lymfóm) - C81 - C90

(Hodgkinov lymfóm, Non-Hodgkinov lymfóm, lymfogranulóm, myelóm, ...)

Počty chorých

Zhubné nádory lymfatického systému tvoria 6% zo všetkých novo zistených rakovinových ochorení. Rakovina lymfatického systému postihuje všetky vekové kategórie, z ktorých však býva dvojnásobok mužov oproti ženám.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení lymfatického systému?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

O ochorení lymfatického systému

Nádorové ochorenia lymfatického systému sú spôsobená rakovinovým bujnením špecifických skupín bielych krviniek - lymfocytov, ktoré sa zhlukujú v lymfatických uzlinách. Pri nádorovom ochorení lymfatického systému sa jeho bunky rýchlo množia a spôsobujú tak zväčšenie lymfatických uzlín. Lymfatická tkanivo (a jej sústava lymfatických ciev) prechádza celým telom, preto je rozšírenie lymfómov veľmi jednoduché a rýchle.

Príčiny ochorenia

Najvýznamnejšou príčinou vzniku ochorenia je oslabený imunitný systém, ktorý nedokáže zabrániť genetickým zmenám v lymfocytoch, popr. vírusové infekcie, ktoré priamo ovplyvňujú genetickú výbavu buniek. Nie u všetkých osôb nakazených určitým vírusom (napr. vírusom Epstein-Barrovej) sa lymfómy objavia. Takisto vplyvy vonkajšieho prostredia a predovšetkým chemických látok sa môžu veľkou mierou podieľať na ich vzniku. Častejšie sú tieto ochorenia u mužov, ktorí okrem iného ignorujú príznaky rakoviny viac ako ženy. Niektoré typy lymfómov sú typické u mladých (Hodgkinov lymfóm), iné postihujú skôr staršie generácie(Non-Hodgkinov lymfóm).

Príznaky rakoviny lymfatického systému

Príznaky ochorenia sa líšia podľa umiestnenia lymfómu, niekedy sa na jeho prítomnosť príde náhodne, pretože nemusí spôsobovať žiadne ťažkosti. Väčšina sa však skôr či neskôr prejaví zväčšením lymfatických uzlín (na krku, v podpazuší, v slabinách), samotné zväčšenie uzlín však nemusí nutne znamenať nádorové ochorenia. Nádorom zväčšené uzliny často vyvolávajú opuchy, zrazeniny v cievach, podľa lokalizácie spôsobujú tiež napr. pocity dušnosti, kašeľ, pocity plnosti a brušnú nepohodu, žltačku, hnačku či krv v stolici alebo neurologické prejavy pri postihnutí mozgu. Rozvinúť sa môžu aj celkové príznaky, ako je únava, teplota, potenie či nechutenstvo spojené s úbytkom váhy, väčšia náchylnosť k infekciám a ďalšie.

Prevencia nádorového ochorenia

Vhodnou prevenciou ochorenia je posilňovanie imunitného systému dostatočným pohybom, zdravou stravou, vynechaním fajčenia a dodržanie pravidelných lekárskych prehliadok, ktoré môžu prípadný problém včas odhaliť. Dôležité je nepodceňovať akékoľvek príznaky.

Vplyv imunitného systému na rakovinu lymfatického systému

Vzhľadom k tomu, že na vzniku rakoviny lymfatického systému sa podieľa predovšetkým porucha imunitnej odpovede, hrá tu imunitný systém veľkú úlohu. Akonáhle pociťujeme únavu, najmenší náznak oslabenie imunity, nepodceňujme príznaky a zaistime svojmu telu, čo potrebuje. Imunitný systém možno posilniť kvalitnejším spánkom, prísunom vitamínov, pohybom v prírode i ďalšími možnosťami. Bohužiaľ rada ľudí trpí nedostatkom času, ktorý neumožňuje prirodzenú podporu obranyschopnosti a preto je v dnešnej dobe úplne samozrejmé posilňovanie imunitného systému. Ak proces posilnenia imunity nie je včas podchytený a dôjde k vážnejšiemu ochoreniu, napr. rakovine lymfatického systému, prirodzené posilňovanie imunity a prírodné preparáty sú nutnosťou.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky