Rakovina hrubého čreva a konečníka a jej príznaky

Rakovina hrubého čreva a konečníka (KRK) je celosvetovo najčastejším nádorovým ochorením a bohužiaľ aj najčastejšou príčinou úmrtí na rakovinu vo vyspelých krajinách. Najtypickejším ochorením je rakovina hrubého čreva a konečníka pre krajiny strednej a západnej Európy, keď medzinárodné štatistiky dokazujú, že v týchto štátoch prevažuje výskyt kolorektálneho karcinómu u mužov v porovnaní so ženami.

Faktory vzniku rakoviny hrubého čreva

Rakovina hrubého čreva a konečníka postihuje najčastejšie osoby nad 50 rokov, častejšie muža. Medzi hlavné rizikové faktory vzniku ochorenia patrí vek, dedičnosť (u niektorých typov rakoviny je jej prepuknutie v rodine takmer isté), rizikom sú tiež chronické zápalové ochorenia (ulcerózna kolitída, Crohnova choroba) a niektoré druhy tzv. polypov, výrastkov na stene čreva, ktoré sa môžu premeniť na nádor, preto je vhodné ich včasné odstránenie. Dôležitým a ľahko ovplyvniteľným faktorom je životný štýl - obezita, fajčenie, požívanie alkoholu, veľkého množstva živočíšnych tukov, červeného mäsa a údenín, čo významnou mierou prispieva k vzniku kolorektálneho karcinómu (rakoviny hrubého čreva). V spojení s oslabeným imunitným systémom je potom riziko ochorenia rakovinou hrubého čreva dvojnásobné.

Príznaky ochorenia rakoviny čriev

V počiatkoch nádorového ochorenia hrubého čreva a konečníka nemusí byť príznaky výrazné, pozornosť však treba venovať dlhodobému pocitu nepohody v bruchu, hnačky či zápche, nadúvaní, bolestiam brucha či pocitom nedokonalého vyprázdnenia. Ďalším varovným príznakom môže byť krv v stolici, ktorá môže viesť až k anémii (chudokrvnosti) spojenej s celkovou únavou a slabosťou. Nie všetky tieto príznaky však musia byť spôsobené nádorom.

Preventívne opatrenia 

Skríningové testovanie na okultné (skryté) krvácanie u osôb nad 50 rokov je preventívnym opatrením, ktoré môže odhaliť rakovinu hrubého čreva v ranom a bezpríznakovom štádiu. Jednoduché vyšetrenie stolice sa vykonáva raz za 2 roky. U osôb, ktoré majú dedičné dispozície, črevné ťažkosti alebo ďalšie rizikové faktory, je považované skríningové vyšetrenie na diagnostiku možného ochorenia tráviaceho traktu. U týchto ľudí je nutné preventívne posilňovať imunitný systém, pretože pri jeho oslabení sa riziko vzniku rakoviny zvyšuje.

Vplyv imunitného systému na rakovinu hrubého čreva a konečníka

Silný imunitný systém dokáže rozpoznať nežiaduce bunky a poradiť si s ich likvidáciou. Preto je posílenie imunity ako prevencia takmer nevyhnutná, pri stanovení diagnózy rakoviny hrubého čreva a konečníka potom absolútne nutná, pretože posílený imunitný systém zvyšuje nádej na vyliečenie.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart