Iveta Marková - zhubný nádor a hrubom čreve
Preto som už neváhala a objednala sa u iného lekára (gastroenterológ), ku ktorému pravidelne dochádzam. Keď ma uvidel, v akom som stave, vedel, že niečo nie je v poriadku. Ihneď ma poslal na CT vyšetrenie, kde sa po hystológii zistilo, že mám zhubný nádor na jednom vaječníku, tenkom aj hrubom čreve a mnoho menších v celej brušnej dutine. Okamžite som bola odoslaná do onkologickej poradne. Náhodou som tam stretla svoju bývalú spolupracovníčku, ktorá zhodou okolností tiež onkologicky ochorela a tá mi práve odporučila PENOXAL. ......... pokračovanie

Rakovina hrubého čreva a konečníka a jej príznaky

Rakovina hrubého čreva a konečníka (KRK) je celosvetovo najčastejším nádorovým ochorením a bohužiaľ aj najčastejšou príčinou úmrtí na rakovinu vo vyspelých krajinách. Najtypickejším ochorením je rakovina hrubého čreva a konečníka pre krajiny strednej a západnej Európy, keď medzinárodné štatistiky dokazujú, že v týchto štátoch prevažuje výskyt kolorektálneho karcinómu u mužov v porovnaní so ženami.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení hrubého čreva?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

Faktory vzniku rakoviny hrubého čreva

Rakovina hrubého čreva a konečníka postihuje najčastejšie osoby nad 50 rokov, častejšie muža. Medzi hlavné rizikové faktory vzniku ochorenia patrí vek, dedičnosť (u niektorých typov rakoviny je jej prepuknutie v rodine takmer isté), rizikom sú tiež chronické zápalové ochorenia (ulcerózna kolitída, Crohnova choroba) a niektoré druhy tzv. polypov, výrastkov na stene čreva, ktoré sa môžu premeniť na nádor, preto je vhodné ich včasné odstránenie. Dôležitým a ľahko ovplyvniteľným faktorom je životný štýl - obezita, fajčenie, požívanie alkoholu, veľkého množstva živočíšnych tukov, červeného mäsa a údenín, čo významnou mierou prispieva k vzniku kolorektálneho karcinómu (rakoviny hrubého čreva). V spojení s oslabeným imunitným systémom je potom riziko ochorenia rakovinou hrubého čreva dvojnásobné.

Príznaky ochorenia rakoviny čriev

V počiatkoch nádorového ochorenia hrubého čreva a konečníka nemusí byť príznaky výrazné, pozornosť však treba venovať dlhodobému pocitu nepohody v bruchu, hnačky či zápche, nadúvaní, bolestiam brucha či pocitom nedokonalého vyprázdnenia. Ďalším varovným príznakom môže byť krv v stolici, ktorá môže viesť až k anémii (chudokrvnosti) spojenej s celkovou únavou a slabosťou. Nie všetky tieto príznaky však musia byť spôsobené nádorom.

Preventívne opatrenia 

Skríningové testovanie na okultné (skryté) krvácanie u osôb nad 50 rokov je preventívnym opatrením, ktoré môže odhaliť rakovinu hrubého čreva v ranom a bezpríznakovom štádiu. Jednoduché vyšetrenie stolice sa vykonáva raz za 2 roky. U osôb, ktoré majú dedičné dispozície, črevné ťažkosti alebo ďalšie rizikové faktory, je považované skríningové vyšetrenie na diagnostiku možného ochorenia tráviaceho traktu. U týchto ľudí je nutné preventívne posilňovať imunitný systém, pretože pri jeho oslabení sa riziko vzniku rakoviny zvyšuje.

Vplyv imunitného systému na rakovinu hrubého čreva a konečníka

Silný imunitný systém dokáže rozpoznať nežiaduce bunky a poradiť si s ich likvidáciou. Preto je posílenie imunity ako prevencia takmer nevyhnutná, pri stanovení diagnózy rakoviny hrubého čreva a konečníka potom absolútne nutná, pretože posílený imunitný systém zvyšuje nádej na vyliečenie.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky