Rakovina žalúdka

(karcinóm žalúdka) - C16 - Gastritída

Hoci je rakovina žalúdka pomerne častým nádorovým ochorením, v súvislosti so zlepšením hygieny a kvality výživy (hoci sa dnes hovorí skôr o jej znižovaní) zaznamenávame jej pokles. Výskyt rakoviny žalúdka je geograficky odlišný, veľmi časté je toto ochorenie v Japonsku (zrejme z dôvodu častej konzumácie údených a do soli nakládaných rýb, ktoré obsahujú veľa karcinogénov), najnižší výskyt bol zaznamenaný prekvapivo v USA. Vďaka modernejším metódam liečby a včasnému odhaleniu príznakov má trend výskytu rakoviny žalúdka znižujúcu sa tendenciu.

Príčiny rakoviny žalúdka 

Na vzniku rakoviny (karcinómu) žalúdka sa podieľa viacero faktorov, medzi najvýznamnejšie a ľahko ovplyvniteľné však patrí životný štýl a imunitný systém. Veľmi rizikové je fajčenie, častá konzumácia stravy upravená vyprážaním, grilovaním a údením (pri ktorých vznikajú nebezpečné karcinogény), nadbytok soli, nedostatok čerstvého ovocia a zeleniny, či plesne v potravinách a oslabený imunitný systém. Genetická podmienenosť sa ovplyvniť nedá, niektoré druhy karcinómov sú priamo dedičné, u iných je až 3x vyššia pravdepodobnosť vzniku. Častejšie sa toto ochorenie objavuje u mužov v strednom a vyššom veku. Väčšie riziko je aj u osôb s pernicióznou anémiou, ktorá z dôvodu nedostatku tzv. vnútorného faktoru v žalúdku (umožňujúceho vstrebávanie vitamínu B12) spôsobuje zmeny na žalúdočnú sliznicu. Rakovina žalúdka sa môže vyvinúť aj z niektorých polypov, či z chronického ochorenia žalúdka spôsobeného baktériou Helicobacter pylori, ktorá sa podieľa aj na vzniku žalúdočných vredov. Toto bakteriálne ochorenie je ľahko liečiteľné, s ohľadom na možný malígny zvrat je dôležité s jeho liečbou neotáľať.

Príznaky rakoviny žalúdka

Príznaky ochorenia nie sú zvlášť výrazné, často sa rakovina žalúdka prejaví až v neskorom štádiu, kedy na seba upozorní bolesťou v nadbrušku na ľavej strane, plnosťou aj po malom jedle, nechutenstvom, vracaním a únavou. Podľa lokalizácie nádoru môže dochádzať aj k problémom a bolesti pri prehĺtaní. Niektoré príznaky, ako je úľava po konzumácii jedla, vracanie krvi, prípadne natrávená krv v stolici, ktorá má čiernu farbu, môžu upozorniť aj na iné ochorenia zažívacieho traktu.

Prevencia

Prevenciou je jednoznačne zdravý životný štýl s obmedzením konzumácie "rizikových" potravín a ich úpravy. Samozrejmosťou by mali byť preventívne prehliadky a riešenie aj drobných ťažkostí a príznakov. Výrazné zníženie rizika vzniku ochorení žalúdočnými vredmi, ktoré sa môžu malígne zvrhnúť, spôsobuje eliminácia stresu a zanechanie fajčenia. Ľudia v rizikovej skupine by nemali zanedbať imunitný systém, ktorý je nutný pravidelne posilniť.

Vplyv imunitného systému na rakovinu žalúdka

Vzhľadom k tomu, že zákernosť rakoviny žalúdka je predovšetkým v jej skrytých príznakoch, ktoré sa mnohokrát nedajú spozorovať, je vhodné sa pri akýchkoľvek tráviacich ťažkostiach zamerať na posilnenie imunitného systému. Dostatočne funkčná imunita dokáže telo uviesť do obranyschopného stavu, a tým zamedziť šíreniu nežiaducich buniek alebo množeniu žalúdočných vredov, ktoré tomu môžu predchádzať.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart