Rakovina (karcinóm) vaječníkov a vajcovodov

C56, C57

S rakovinou vaječníkov a vajcovodov sa každoročne stretne vyše štvrť milióna žien z celého sveta, u viac ako polovice z nich potom dochádza k úmrtiu. Tento druh rakoviny má vzhľadom k nejasným príznakom a zlej diagnostike najvyššiu úmrtnosť zo všetkých gynekologických nádorov. Rakovinou vaječníkov a vajcovodov sú ohrozené predovšetkým ženy nad 50 rokov.

Príčiny nádorového ochorenia

Nádory vaječníkov a vzácne nádory vajcovodov sú si v mnohom podobné. Tzv. epitelové nádory (z povrchových, krycích buniek) tvorí až 90% všetkých prípadov tohto ochorenia. Hoci presná príčina ochorenia nie je známa, veľký vplyv je prisudzovaný (podobne ako u nádorov maternice) vplyve pohlavných hormónov estrogénov, ktoré spôsobujú dozrievanie ženských pohlavných buniek (vajíčok) vo vaječníkoch. Zmenám vajíčok pri dozrievaní môže zabrániť hormonálna antikoncepcia, ktorá tak znižuje riziko tohto ochorenia, zároveň však so sebou nesie zvýšené riziko mnohých ďalších chorôb. Rolu hrá aj genetika, náchylnejšie sú ženy so zvláštnou génovou mutáciou, ktorá vyvoláva rakovinu prsníka a iný typ nádorového ochorenia vaječníkov objavujúce sa predovšetkým u žien do 40 rokov. Ostatné typy rakoviny vaječníkov a vajcovodov sú častejšie u žien po menopauze, často nad 60 rokov. Veľké riziko ochorenia spôsobujú lieky na neplodnosť, oslabený imunitný systém, fajčenie a požívanie alkoholu.

Príznaky rakoviny vaječníkov a vajcovodov

Rakovina vaječníkov je často bezpríznaková, v pokročilejších štádiách môže dochádzať k neurčitým bolestiam brucha, výpotku v dutine brušnej (ascites) a s tým súvisiacemu rastu brucha, objavuje sa časté močenie, zápcha, pocity plnosti, nechutenstvo a zvracanie. Uvedené príznaky nemusia znamenať zhubný nádor, vždy sú však dôvodom k návšteve gynekológa.

Prevencia rakoviny vaječníkov a vajcovodov

Metód, ktoré môžu znížiť riziko vzniku rakoviny vaječníkov, je veľmi málo. Ako bolo preukázané, riziko znižuje strava bohatá na zeleninu, užívanie hormonálnej antikoncepcie (ktoré so sebou však nesie iná úskalia), tehotenstvo a dlhodobé dojčenie, silný imunitný systém a tiež radikálne podviazanie vaječníkov (zníženie rizika až o 70%).

Vplyv imunitného systému na rakovinu vaječníkov a vajcovodov

Pri veľmi tichej a nenápadnej chorobe, akou je rakovina vaječníkov a vajcovodov, je obzvlášť nutné dbať na silný imunitný systém, ktorý zabraňuje rakovinovému bujneniu. Pravidelné posilnenie imunitného systému je nutnou prevenciou, pretože oslabená imunita nemá šancu brániť telo pred množením škodlivých mikroorganizmov, ktoré môžu ženu oslabiť natoľko, že dôjde k nekontrolovateľnému bunkovému deleniu spôsobujúcemu nádor vaječníkov. Ženské orgány sú navyše veľmi citlivé a náchylné na ochorenia, preto je vhodné im dopriať tú najsilnejšiu imunitu.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart