Milan Ryba - rakovina prostaty
Potom ma už biopsia neminula. Zážitok to nebol príjemný, ale dal sa vydržať. Hoci bol môj lekár odborne na úrovni, pri výsledkoch z biopsie mi sucho povedal "máte rakovinu, vyberte si, kde to chcete operovať". Našťastie sa mi podarilo nájsť ten správny doplnok stravy Penoxal, vďaka ktorému som liečbu zvládol bez väčších ťažkostí, a predovšetkým sa dostavili dobré výsledky. Samozrejme dobrý koniec prisudzujem aj zmene životosprávy, ktorá je však u takejto choroby nevyhnutná. ......... pokračovanie

Rakovina semenníkov (testikulárne nádory) - C62

Počty chorých s rakovinou semenníkov

Najpočetnejší výskyt rakoviny semenníkov, čiže testikulárnych nádorov pripadá štátom severnej Európy, predovšetkým potom Dánsku. Rakovina semenníkov je typickým ochorením pre mladšiu a strednú generáciu, u mužov nad 50 rokov sa vyskytuje len zriedka. Podľa výskumov USA je veľká súvislosť medzi rakovinou semenníkov a mužskú neplodnosťou.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení semenníkov?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

Príčiny ochorenia rakoviny semenníkov

Rakovina semenníkov je častou chorobou mladých mužov do 35 rokov. V 90% prípadov sa nádorové ochorenie semenníkov objavuje u bielej rasy, s veľkou frekvenciou sa stretávame predovšetkým v severských krajinách. Rizikovým faktorom pre vznik ochorenia sú infekcie semenníka, znížená funkcia imunitného systému a vývojové chyby, z ktorých najčastejšie je tzv. kryptorchismus - nezostúpené semenníky. Vyššie riziko je aj u mužov, u ktorých bol tento problém už vyriešený.

Príznaky rakoviny semenníkov

Väčšina príznakov môže byť príčinou iných nezhubných ochorení semenníkov, ich výskyt však nie je dobré podceňovať a s návštevou lekára otáľať, obzvlášť ak príznaky trvajú dlhšie ako 14 dní. Najbežnejšia je zmena veľkosti semenníkov, bolesť, opuch a začervenanie, prípadne výskyt hrčiek v miešku. Môžu sa objaviť aj bolesti v podbrušku, častým príznakom je aj zvýšená citlivosť a zväčšenie bradaviek.

Prevencia

Prevencia ochorenia nie je možná, k včasnému odhaleniu príznakov ochorenia však môže byť nápomocné pravidelné samovyšetrovanie a posilnenie imunitného systému.

Vplyv imunitného systému na rakovinu semenníkov

Zmierniť či zamedziť pôsobenie rizikových faktorov rakoviny semenníkov možno posilnením imunitného systému. Silná imunita ničí nádorové bunky a chráni mužské pohlavné žľazy pred ochorením. V prípade, že je rozpoznaný akýkoľvek príznak rakoviny semenníkov, prírodným preparátom na posilnenie imunity môže byť včas zakročené proti jej rozšírení. Aj vtedy, ak sa jedná o nezhubné ochorenie semenníkov, by mala byť imunita podporená.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky