Rakovina prsníka

(karcinóm prsníka, mammakarcinom) - C50

Zhubný nádor prsníka je najčastejším nádorovým ochorením u žien, zriedkavo však môžu ochorieť aj muži. Hoci počty chorých majú vzrastajúcu tendenciu, úspešnosť liečby a šanca na prežitie je vďaka väčšiemu povedomiu o dôležitosti odhalenia príznakov, samovyšetrovaniu a preventívnym mamografickým kontrolám oveľa väčšia než predtým. Napriek tomu je podľa posledných štatistík každoročne zaznamenaných viac ako 1,7 milióna prípadov a v menej vyspelých štátoch vysoká úmrtnosť.

Príčiny vzniku rakoviny prsníka

Medzi rizikové faktory ochorenia patria faktory genetické, hormonálne, výživa, ale aj okolité vplyvy. Ťažiskovým je vek, 85% pacientok je vo veku nad 45-rokov, táto veková hranica sa však neustále znižuje a s nádorovým ochorením prsníka sa v súčasnosti môžeme stretnúť aj u výrazne mladších žien. Vyššie riziko, až dvojnásobné, je u žien, ktoré majú nádorové ochorenie v rodine. Vznik rakoviny prsníka ovplyvňujú aj hormonálne vplyvy, zvýšené riziko hrozí ženám, ktoré začali menštruovať pred 12. rokom, prvé dieťa mali až po 30. roku veku a ženám, u ktorých menopauza nastala až po 50. roku. Svoju úlohu hrá tiež vplyv ženských pohlavných hormónov, estrogénov. Zvýšené riziko hrozí pri substitučnej hormonálnej liečbe napr. v období menopauzy na zmiernenie nežiaducich príznakov, po operácii maternice alebo vaječníkov. Vplyv dlhodobého užívania antikoncepcie na vznik rakoviny prsníka sa dodnes skúma, ako však výsledky niektorých výskumov naznačujú, riziko je zvýšené. Zanedbateľný nie je ani vplyv životosprávy, riziko narastá pri obezite, zníženom imunitnom systéme, vyššej konzumácii tukov, fajčení alebo konzumácii alkoholu.

Príznaky karcinómu prsníka

Najčastejším sprievodným príznakom ochorenia, ktorý nás zavedie k lekárovi, je nájdenie hrčky, zdurenie či zatuhnutie v prsníku. Táto hrčka je prvotným príznakom u väčšine chorých. Niekedy sa môže objaviť výtok z bradavky, jej vpáčenie, koža môže byť začervenaná, opuchnutá, pripomínajúca pomarančovú kôru. Hrčka sa nemusí objaviť iba v prsníku, ale aj v podpazuší či pod kľúčnou kosťou, kde sú umiestnené lymfatické uzliny. Prsné tkanivo je bohato pretkané miazgovými cievami, ktorými sa nádorové bunky môžu šíriť a spôsobiť tak zdurenie na iných miestach.

Prevencia rakoviny prsníka

Bolo dokázané, že pravidelná pohybová aktivita 5 hodín týždenne znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka až o 38%. Tiež silný imunitný systém zabraňuje šíreniu rakovinových buniek. Okrem eliminácie rizikových faktorov je dôležité nezabúdať na pravidelné samovyšetrenie prsníka v období po menštruácii, ktoré môže včas odhaliť prípadné zmeny v prsnom tkanive. Po 45. roku veku potom každé 2 roky vzniká nárok na preventívne mamografické vyšetrenie. V súvislosti so stále sa zvyšujúcim počtom žien s karcinómom prsníka sa uvažuje o znížení tejto vekovej hranice.

Vplyv imunitného systému na rakovinu prsníka

Ak sa zíde viac rizikových faktorov vo chvíli, keď je oslabený imunitný systém, nemá organizmus šancu sa im brániť. Ženy, ktoré majú rakovinu prsníka v rodine, by mali dbať na pravidelné posilňovanie imunitného systému celkom jednoznačne. Riziká ochorenia rakoviny prsníka sú však aj mimo dedičné dispozície, a preto je imunita veľmi zásadným článkom dobré prevencie. Imunita čelí nežiaducim bunkám takmer nepretržite, stačí však drobné oslabenie a rakovinové bunky uniknú pozornosti organizmu, čím môže vzniknúť nádor.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart