Rakovina prostaty

(karcinóm žľazy predstojnej) - C61

S rakovinou prostaty (žľazy predstojnej) sa v súčasnosti potýka až o 70% viac mužov, než tomu bolo v 90. rokoch. Vedľa rakoviny pľúc, kožných nádorov a rakoviny hrubého čreva patrí medzi najčastejšie onkologické ochorenia u mužov vo vyspelých štátoch. Každoročne vo svete pribúda až 670 000 novo diagnostikovaných prípadov rakoviny prostaty. Riziko ochorenia sa potom zvyšuje s vekom nad 60 rokov, nad 80 rokov sa jedná až o 95% všetkých prípadov.

Príčiny ochorenia rakoviny prostaty

Riziko karcinómu prostaty je bezpochyby spojené s vekom, postihuje predovšetkým mužov nad 60 rokov, ale pribúda aj mladších pacientov. Svoju úlohu zohrávajú genetické faktory, blízka príbuznosť s chorým s karcinómom prostaty (otec alebo brat) zvyšuje pravdepodobnosť až dvojnásobne. Jednou z možných príčin je aj hormonálna nerovnováha mužského pohlavného hormónu testosterónu. Významným, avšak ovplyvniteľným faktorom je bezpochyby nezdravý životný štýl - fajčenie, jedálniček bohatý na tuky, nadmerná konzumácia alkoholu, nedostatok pohybu. Mieru rizika ochorenia potom ovplyvňuje imunitný systém, ktorého oslabenie môže zapríčiniť zhubné bujnenie.

Príznaky rakoviny prostaty

Skoré štádia ochorenia sú väčšinou bezpríznakové, často sa na ne príde náhodne pri vyšetrení iných problémov. Na chorobu môže upozorniť zvýšená hladina prostatického špecifického antigénu (PSA), ktorá však býva zdvihnutá aj pri hyperplázii (zhrubnutie) alebo zápalu prostaty. U pokročilejších nádorov sa okrem celkových všeobecných príznakov, ako je nechutenstvo, chudnutie a únava, objavujú aj ťažkosti pri močení, typický je častý nutkavý pocit na močenie, nočné močenie, popr. zadržiavanie moču, zriedkavo sa môže objaviť v moči krv. Pri metastázovaní, najčastejšie do kostí, sa pridávajú bolesti chrbta, bedier a končatín.

Prevencia rakoviny prostaty

K včasnému zachyteniu nádoru i iných, nezhubných (benígnych) zmien je doporučované mužom nad 40 rokov každoročné vyšetrenie prostaty, ktoré sa vykonáva per rectum (konečníkom). Za chvíľkové nepohodlie zdravie rozhodne stojí. Veľakrát podceňovanou prevenciou rakovinového ochorenia býva posilnenie imunitného systému, ktorý hrá veľkú úlohu pri boji s nežiaducim bujnením.

Vplyv imunitného systému na rakovinu prostaty

Zvýšená hladina PSA čiže prostatického špecifického antigénu môže poukazovať na zhubné i nezhubné ochorenie prostaty. Ak je hodnota PSA zvýšená (môže k tomu dôjsť v dôsledku fyzickej záťaže či manipuláciu s prostatou-je teda vhodné pred vyšetrením zamedziť), potom je vhodné posilniť imunitný systém, ktorý podporí boj s rakovinovými bunkami. Imunitný systém je hlavným činiteľom zdravia, ktorého posilnením je včas obnovená obranyschopnosť a zahájená prevencia rakoviny prostaty.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart