Milan Ryba - rakovina prostaty
Potom ma už biopsia neminula. Zážitok to nebol príjemný, ale dal sa vydržať. Hoci bol môj lekár odborne na úrovni, pri výsledkoch z biopsie mi sucho povedal "máte rakovinu, vyberte si, kde to chcete operovať". Našťastie sa mi podarilo nájsť ten správny doplnok stravy Penoxal, vďaka ktorému som liečbu zvládol bez väčších ťažkostí, a predovšetkým sa dostavili dobré výsledky. Samozrejme dobrý koniec prisudzujem aj zmene životosprávy, ktorá je však u takejto choroby nevyhnutná. ......... pokračovanie
S rakovinou prostaty (žľazy predstojnej) sa v súčasnosti potýka až o 70% viac mužov, než tomu bolo v 90. rokoch. Vedľa rakoviny pľúc, kožných nádorov a rakoviny hrubého čreva patrí medzi najčastejšie onkologické ochorenia u mužov vo vyspelých štátoch. Každoročne vo svete pribúda až 670 000 novo diagnostikovaných prípadov rakoviny prostaty. Riziko ochorenia sa potom zvyšuje s vekom nad 60 rokov, nad 80 rokov sa jedná až o 95% všetkých prípadov.
Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošová, lekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.
Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov
Riziko karcinómu prostaty je bezpochyby spojené s vekom, postihuje predovšetkým mužov nad 60 rokov, ale pribúda aj mladších pacientov. Svoju úlohu zohrávajú genetické faktory, blízka príbuznosť s chorým s karcinómom prostaty (otec alebo brat) zvyšuje pravdepodobnosť až dvojnásobne. Jednou z možných príčin je aj hormonálna nerovnováha mužského pohlavného hormónu testosterónu. Významným, avšak ovplyvniteľným faktorom je bezpochyby nezdravý životný štýl - fajčenie, jedálniček bohatý na tuky, nadmerná konzumácia alkoholu, nedostatok pohybu. Mieru rizika ochorenia potom ovplyvňuje imunitný systém, ktorého oslabenie môže zapríčiniť zhubné bujnenie.
Skoré štádia ochorenia sú väčšinou bezpríznakové, často sa na ne príde náhodne pri vyšetrení iných problémov. Na chorobu môže upozorniť zvýšená hladina prostatického špecifického antigénu (PSA), ktorá však býva zdvihnutá aj pri hyperplázii (zhrubnutie) alebo zápalu prostaty. U pokročilejších nádorov sa okrem celkových všeobecných príznakov, ako je nechutenstvo, chudnutie a únava, objavujú aj ťažkosti pri močení, typický je častý nutkavý pocit na močenie, nočné močenie, popr. zadržiavanie moču, zriedkavo sa môže objaviť v moči krv. Pri metastázovaní, najčastejšie do kostí, sa pridávajú bolesti chrbta, bedier a končatín.
K včasnému zachyteniu nádoru i iných, nezhubných (benígnych) zmien je doporučované mužom nad 40 rokov každoročné vyšetrenie prostaty, ktoré sa vykonáva per rectum (konečníkom). Za chvíľkové nepohodlie zdravie rozhodne stojí. Veľakrát podceňovanou prevenciou rakovinového ochorenia býva posilnenie imunitného systému, ktorý hrá veľkú úlohu pri boji s nežiaducim bujnením.
Zvýšená hladina PSA čiže prostatického špecifického antigénu môže poukazovať na zhubné i nezhubné ochorenie prostaty. Ak je hodnota PSA zvýšená (môže k tomu dôjsť v dôsledku fyzickej záťaže či manipuláciu s prostatou-je teda vhodné pred vyšetrením zamedziť), potom je vhodné posilniť imunitný systém, ktorý podporí boj s rakovinovými bunkami. Imunitný systém je hlavným činiteľom zdravia, ktorého posilnením je včas obnovená obranyschopnosť a zahájená prevencia rakoviny prostaty.