Rakovina pečene

(karcinóm pečene) - C22

Nádory pečene patria medzi vzácnejšie ochorenia, často sa objavujú v spojitosti s nádormi žlčníka a žlčových ciest. Veľakrát bývajú tiež miestom metastáz, najčastejších nádorových ochorení zažívacieho traktu. Celosvetovo ročne pribudne až 1 milión nových prípadov. Je dôležité rozpoznať a interpretovať prvé príznaky ochorenia pečene.

Príčiny ochorenia

Hoci sú známe mnohé druhy malígnych ochorení pečene, príčiny sú totožné. Úplne zásadný je vplyv infekcie, predovšetkým chronickej hepatitídy (žltačky) typu B a C, ktorá môže spôsobiť cirhózu pečene. Tá je až v 70% prípadoch príčinou najvážnejšieho hepatocelulárneho karcinómu. Na jeho vznik má rovnako vplyv nadmerné požívanie alkoholu (tiež spôsobujúce cirhózu), negatívne pôsobia aj chemické látky (predovšetkým pesticídy a insekticídy), obezita (spôsobujúce stukovatenie = steatózu pečene a obmedzujúce tak ich správnu funkciu) a fajčenie. Špecifickou príčinou môžu byť aj metabolické ochorenia (hemochromatóza, porfýria), ktoré riziko vzniku karcinómu pečene zvyšujú. U mužov sa rakovina pečene vyskytuje častejšie v súvislosti s požívaním anabolických steroidov, u žien môže byť ochorenie pečene zapríčinené užívaním hormonálnej antikoncepcie.

Príznaky

Prvotné príznaky ochorenia bývajú nešpecifické, okrem zvýšenej únavy, nechutenstvo, teploty či úbytku hmotnosti sa môžu objaviť bolesti pod pravým rebrom, neinfekčná žltačka (zažltnutá koža a bielko v oku), výpotok v brušnej dutine (ascites), úbytok svalov a tzv. pavúčkovité névy (viditeľné cievky v podkoži). Príznaky pokročilej rakoviny pečene, čiže zlyhania pečene je ľahké rozpoznať, napr. krvácaním do čriev.

Prevencia rakoviny pečene

Ochoreniu rakovinou pečene možno čiastočne zabrániť. Vhodnou prevenciou je očkovanie proti hepatitíde, dôkladná hygiena, zanechanie fajčenia a požívania alkoholu vo vysokých dávkach a zdravá životospráva, ktorá zamedzí rizikovému stukovateniu (steatóze) pečene.

Vplyv imunitného systému na rakovinu pečene

Činnosť imunitného systému môže mať primárny vplyv na možný rozvoj nádorového ochorenia, teda aj na rakovinu pečene. K oslabeniu imunity dochádza neblahým vplyvom chemických látok či fajčením, ktoré v tele zapríčiňujú infekciu a ďalej majú za následok cirhózu pečene.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart