Rakovina (karcinóm) močového mechúra - C67

Nádorov močového mechúra je veľa druhov, najčastejšími z nich (v 90%) sú tzv. nezhubné papilómy a zhubné papilokarcinomy, oba vznikajúce z výrastkov v tkanive dutiny močového mechúra. Rakovina močového ústrojenstva je šiestym najčastejším nádorom u mužov a trinástym u žien. Ročne je vo svete rakovina močového mechúra diagnostikovaná u štvrť milióna ľudí. Vo všetkých priemyselných krajinách jej počet rastie. Rada nových svetových štúdií však zvyšuje úspešnosť vyliečenia.

Príčiny ochorenia

Najvýznamnejším faktorom vzniku karcinómu močového mechúra je fajčenie, ktoré pravdepodobnosť ochorenia zvyšuje až štvornásobne. Rovnako boli u fajčiarov zaznamenané agresívnejší formy choroby i jej ťažší priebeh. Pôsobenie karcinogénnych látok používaných v priemysle tiež preukázalo možnú príčinnú súvislosť so vznikom rakoviny močového mechúra. Rizikovým faktorom je vek, zriedkakedy sa nádor objaví pred 40. rokom. Vo väčšej miere sa tiež objavuje u mužov. Medzi ďalšie príčiny potom môžu patriť aj časté zápaly močových ciest a močové kamene, ktoré dráždením sliznice vyvolajú nádorové zmeny, dlhodobé užívanie niektorých liekov, oslabený imunitný systém či nákazy. Hoci bol možný genetický vplyv preukázaný len v 1% prípadov, v kombinácii s ostatnými rizikovými faktormi ho nemožno podceňovať. 

Príznaky rakoviny 

Na začiatku ochorenia spravidla nie sú pociťované žiadne príznaky, neskôr sa prejavuje podobne ako zápal močových ciest - pálením a bolesťou pri močení, častým, ale málo produktívnom močením či bolesťou vystreľujúce do bedier. Prítomnosť krvi v moči, tzv. hematúria, je najčastejším príznakom, ktorý sa vyskytuje až u 75% pacientov. Celkové príznaky ako je nechutenstvo, chudnutie a anémia (chudokrvnosť) nastupujú až v neskorších štádiách.

Prevencia rakoviny

Hoci sa rakovine močového mechúra nedá napriamo zabrániť, je možné sa vyvarovať niektorých faktorov a podstatne tak znížiť riziko jej vzniku. Za hlavné je považované nefajčiť / prestať fajčiť, vyvarovať sa nadbytočného užívania liekov a styku s rizikovými toxickými látkami a nepodceňovať varovné príznaky. U rodinných predispozícií je vhodné požadovať preventívne vyšetrenie, ktoré môže včas odhaliť problém a zachrániť tak život. Rovnako tak môže zabrániť rakovinovému bujneniu imunitný systém, ktorý je pravidelne posilňovaný.

Vplyv imunitného systému na rakovinu močového mechúra

V dôsledku oslabeného imunitného systému dochádza k oslabeniu močových ciest, čím sú spôsobené často opakované zápaly či močové kamene a tie môžu byť príčinou nádorového ochorenia močového mechúra. Prevencia ochorenia močových ciest vo forme posilnenie imunitného systému je teda veľmi dôležitá, aby nedošlo k závažnejšej chorobe. Ak sa už rozvinie rakovina močového mechúra, imunitný systém je potrebné posilniť dvojnásobne.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart