Adam Bien, Poľsko - rakovina močového mechúra
V auguste 2020 mi bola diagnostikovaná rakovina močového mechúra. Rakovina sa ukázala byť malígna. V rovnakom mesiaci som podstúpil operáciu na odstránenie nádoru, ktorý našťastie ešte nebol príliš pokročilý. Po návrate domov som začal hľadať na internete nejaký liek na túto chorobu, a narazil som na Penoxal. ......... pokračovanie

Rakovina (karcinóm) močového mechúra - C67

Nádorov močového mechúra je veľa druhov, najčastejšími z nich (v 90%) sú tzv. nezhubné papilómy a zhubné papilokarcinomy, oba vznikajúce z výrastkov v tkanive dutiny močového mechúra.

Počty chorých s rakovinou močového mechúra

Rakovina močového ústrojenstva je šiestym najčastejším nádorom u mužov a trinástym u žien. Ročne je vo svete rakovina močového mechúra diagnostikovaná u štvrť milióna ľudí. Vo všetkých priemyselných krajinách jej počet rastie. Rada nových svetových štúdií však zvyšuje úspešnosť vyliečenia.

Ako Penoxal pomáha pri onkologickom ochorení močového mechúra?

Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. PENOXAL stimuluje imunitný systém a pomáha tak optimalizovať jeho pôsobenia, ktoré sa prejavujú dostatočne efektívne pri boji s nádorovými bunkami. Liek sa môže užívať aj počas rádioterapie a chemoterapie, kedy pomáha znášať niektoré nežiaduce účinky liečby. Ďalej zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe onkologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri onkologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 4 mesiacov

Príčiny ochorenia

Najvýznamnejším faktorom vzniku karcinómu močového mechúra je fajčenie, ktoré pravdepodobnosť ochorenia zvyšuje až štvornásobne. Rovnako boli u fajčiarov zaznamenané agresívnejší formy choroby i jej ťažší priebeh. Pôsobenie karcinogénnych látok používaných v priemysle tiež preukázalo možnú príčinnú súvislosť so vznikom rakoviny močového mechúra. Rizikovým faktorom je vek, zriedkakedy sa nádor objaví pred 40. rokom. Vo väčšej miere sa tiež objavuje u mužov. Medzi ďalšie príčiny potom môžu patriť aj časté zápaly močových ciest a močové kamene, ktoré dráždením sliznice vyvolajú nádorové zmeny, dlhodobé užívanie niektorých liekov, oslabený imunitný systém či nákazy. Hoci bol možný genetický vplyv preukázaný len v 1% prípadov, v kombinácii s ostatnými rizikovými faktormi ho nemožno podceňovať. 

Príznaky rakoviny 

Na začiatku ochorenia spravidla nie sú pociťované žiadne príznaky, neskôr sa prejavuje podobne ako zápal močových ciest - pálením a bolesťou pri močení, častým, ale málo produktívnom močením či bolesťou vystreľujúce do bedier. Prítomnosť krvi v moči, tzv. hematúria, je najčastejším príznakom, ktorý sa vyskytuje až u 75% pacientov. Celkové príznaky ako je nechutenstvo, chudnutie a anémia (chudokrvnosť) nastupujú až v neskorších štádiách.

Prevencia rakoviny

Hoci sa rakovine močového mechúra nedá napriamo zabrániť, je možné sa vyvarovať niektorých faktorov a podstatne tak znížiť riziko jej vzniku. Za hlavné je považované nefajčiť / prestať fajčiť, vyvarovať sa nadbytočného užívania liekov a styku s rizikovými toxickými látkami a nepodceňovať varovné príznaky. U rodinných predispozícií je vhodné požadovať preventívne vyšetrenie, ktoré môže včas odhaliť problém a zachrániť tak život. Rovnako tak môže zabrániť rakovinovému bujneniu imunitný systém, ktorý je pravidelne posilňovaný.

Vplyv imunitného systému na rakovinu močového mechúra

V dôsledku oslabeného imunitného systému dochádza k oslabeniu močových ciest, čím sú spôsobené často opakované zápaly či močové kamene a tie môžu byť príčinou nádorového ochorenia močového mechúra. Prevencia ochorenia močových ciest vo forme posilnenie imunitného systému je teda veľmi dôležitá, aby nedošlo k závažnejšej chorobe. Ak sa už rozvinie rakovina močového mechúra, imunitný systém je potrebné posilniť dvojnásobne.

Ďalšie informácie

Druhy rakoviny

Rakovina hrubého čreva a jej príznaky  Rakovina pankreasu a jej príznaky 
Rakovina žalúdka a jej príznaky Rakovina pľúc a jej príznaky 
Rakovina pečene a jej príznaky Rakovina kože a jej príznaky
Rakovina obličiek a jej príznaky Rakovina maternice a jej príznaky
Rakovina lymfatického systému a jej príznaky  Rakovina krčka maternice a jej príznaky 
Rakovina krvi - Leukémie a jej príznaky  Rakovina prsníka a jej príznaky
Rakovina mozgu a jej príznaky  Rakovina močového mechúra a jej príznaky
Rakovina vaječníkov, vajcovodov a jej príznaky   Rakovina prostaty a jej príznaky
Rakovina semenníkov a jej príznaky  Rakovina štítnej žľazy a jej príznaky
Rakovina pažeráka a jej príznaky Rakovina týmusu a jej príznaky