Ema B. – endometrióza

V dvanástich som mala prvýkrát cysty na vaječníkoch, teda brucho nafúknuté a k tomu 48 hodín príšerné kŕče. Pani doktorka to označila za normálne, dala mi ibalgin a ja som niekoľko rokov proste sem tam zostala na pár dní doma zo školy. Proti cystám mi odporučili iba antikoncepciu, tak som to niekedy v 16 tich skúsila – a cysty naozaj zmizli. Bohužiaľ som ale začala trpieť inde, a síce veľmi častými zápalmi močového mechúra. Keď som si uvedomila, že beriem 6-krát ročne antibiotiká a moja doktorka s tým nič nerobí, mala som už zápal úplne zo všetkého. Ani zmena doktora však nepriniesla zlepšenie. Naučila som sa s tým teda žiť, pila som cca 5 litrov vody denne a postupne chorobu zvládla vďaka absolútnej prevencii (teda antibiotiká som mala „len“ raz ročne).

V 22 rokoch som sa rozhodla antikoncepciu vysadiť. Pár mesiacov bolo všetko v pohode, potom to ale prišlo zase – cysty a kŕče a bolesti, teda podľa mojich skúseností. Avšak nový pán doktor sa len usmial, že som asi citlivá na bolesť, a tak som zase brala analgetiká a sem tam na pár dní zaľahla … najskôr raz za štvrť roka, potom raz za mesiac. A potom mi začalo dochádzať, že pri štúdiu je to sranda, ale v práci zo mňa asi nadšenie nebudú. Opäť som zmenila lekára a konečne ma neodbyli a trochu sa aj vydesili. Mala som v tom čase už asi sedem cýst na oboch vaječníkoch, bolel ma každý pohyb a každý mesiac som tri až štyri dni preležala v slzách – s tým, že je to len bolestivá ovulácie a že si zvyknem.

Bohužiaľ, než sa nová doktorka dostala k tomu, aby ma nejako viac otestovala ( „ste mladá, to stačí za tri mesiace“), bola tá bolesť raz tak veľká, že som sa nechala ukecať a po dlhej dobe s tým mojím bruchom išla zase na pohotovosť . Tam ma hneď hospitalizovali, že mám podľa krvi v tele veľký zápal. Hodnoty boli ďalší deň ešte horšie, a tak ma prvýkrát operovali.

Predtým som žila s rôznymi obmedzeniami, ale išlo to – po operácii už nebolo nič. Chodila som len v predklone. Týždne utekali a môj stav sa nezlepšoval. Nikto nechápal, čo mi je. Druhá operácia, odstránenie zničených vajíčkovodov. Stále žiadna rozumná diagnóza, len „chronický zápal oboch vaječníkov a vajcovodov“. A desiatky antibiotík. A šanca na rodinný život klesali.

Môj stav bol zúfalý, nemohla som ani sedieť, ako to bolelo. Školu som prerušila, prácu opustila. Živili ma rodičia a priateľ. Do toho obrovské výdavky za všelijaké alternatívnej liečby, niečo mi uľavilo, niečo vôbec. Po rozbore mojich odstránených cýst padla diagnóza endometrióza, priebežne mi nasadzovali rôznou hormonálnu liečbu a brala som ďalšie a ďalšie antibiotiká, pretože som neustále mala zápal horných dýchacích ciest. Nemohla som spať, nemohla som jesť. Trochu pomohli kúpele, trochu cvičenie pani Mojžíšovej. Práceschopná som stále nebola.

A potom mi babička, ktorej týmto verejne ďakujem, poslala odkaz na stránky Penoxalu. Už po mesiaci zmizli chrípky a angíny. Po ďalšom mesiaci ustúpili definitívne bolesti brucha. Po troch mesiacoch užívania Penoxalu som odišla s priateľom po takmer dvoch rokoch operácií a nemocníc na dovolenku k moru a po návrate som si našla prácu v odbore na plný úväzok.

Penoxal beriem stále, s drobnými prestávkami to bude rok. Upravilo sa mi zažívanie a môžem zase normálne cestovať. Na jar som ubehla polmaratón, v lete snáď zložím konečne štátnice. Aj keď rozbor krvi, aj odoperovaných cýst zase potvrdil endometriózu, neberiem žiadne hormóny, len Penoxal 1x denne 100mg na imunitu, a všetko funguje, ako má. Čo z toho vyplýva? Vnímajte hlavne seba, nenechajte sa poblázniť ani uchlácholiť výsledky testov alebo vyšetrení a verte, že keď bude v poriadku imunita a budete sa cítiť dobre, všetko ostatné sa spraví časom taky.

Prečítajte si ďalšie príbehy

Informácie k článku:

Popísaný príbeh je pravdivý a bol napísaný pani Emou. Ak by ste sa chceli s pani Emou spojiť či porozprávať, napíšte nám a radi vám dáme kontakt, ktorý však slúži výhradne pre účel Vašich otázok, nie odovzdanie ďalším osobám či verejného šírenia. Všetkým vám úprimne prajeme veľa zdravia.

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart