Prekancerózy krčka maternice (dysplázia) a jej príznaky

Prekancerózy krčka maternice, čiže dysplázia sú prednádorové alebo tzv. predrakovinové stavy, ktoré predchádzajú nádorovému ochoreniu. Tieto zmeny sú spôsobené infekciou rizikovým kmeňom HPV vírusu. Vývoj HPV infekcie a vzniku dysplázie krčka maternice alebo rakoviny krčka maternice je dlhodobý, zvyčajne trvá aj 10 rokov. Počas vývojového procesu možno zachytiť rakovinové predstupne, teda prekancerózy a úspešne ich vyliečiť bez následkov. Výskyt prekancerózy nemá však žiadne príznaky, je možné ho odhaliť len preventívnym sterom z maternice (cytológie) alebo bežným gynekologickým vyšetrením v zrkadlách (kolposkopia).

Faktory prekancerózy krčka maternice (dysplázia)

Preukázateľným faktorom prekanceróz je fajčenie, ktoré u žien zvyšuje riziko vzniku ťažkej dysplázie takmer o päť percent, a to už pri vyfajčení jedinej cigarety. Bolo dokázané, že aj u žien nefajčiarok je zvýšené riziko prekancerózy krčka maternice, ak je ich partner fajčiar. Medzi ďalšie faktory, ktoré majú vplyv na vývoj gynekologického ochorenia, patrí nedostatok dôležitých vitamínov a aj kyseliny listovej. S rizikovými faktormi ochorenia súvisí tiež výskyt sexuálne prenosnej choroby, napr. chlamýdiovej infekcie. Oslabený imunitného systému predstavuje ďalší veľmi rizikový faktor.

Prevencia prekancerózy krčka maternice (dysplázia)

Základnou prevenciou rozvoja prekancerózy krčka maternice je pravidelná preventívna gynekologická prehliadka, ktorá môže včas odhaliť vývoj dysplázie. Keďže presné príčiny prekancerózy nie sú známe, nie je zrejmá ani dostatočná prevencia, ktorú by sme sa mohli sami riadiť. Napriek tomu sú spojitosti ochorenia a zmien v tele rôzne, a preto je vhodné dodržiavať určité zásady ako prevenciu všetkých gynekologických ťažkostí. Hlavnú úlohu hrá zdravý sexuálny život bez častého striedania partnerov, intímna hygiena, pravidelný pohyb, dostatočný prísun vitamínov a minerálov, vyhýbanie sa chemicky upraveným potravinám a pokiaľ možno stresu. Pravidelným posilnením imunitného systému je docielené veľmi účinnej prevencie nielen možného ochorenia krčka maternice.

Liečba prekancerózy krčka maternice (dysplázia)

Liečba prekancerózy je v podstate spojená s liečbou HPV vírusu, v ktorého dôsledku k prekanceróz dochádza. Výskyt abnormálnych buniek krčka maternice, aj genitálnych bradavíc sa dá chirurgicky odstrániť a tým prekanceróz zabrániť. Počas kolonoskopie môže tiež dôjsť k tzv. erózii krčka maternice, čo je vlastne odrenina povrchu krčka maternice spôsobená vyšetrením. Tá však vo väčšine prípadov nemá žiadny význam, pretože bunky krčka maternice sa každé tri mesiace obnovujú, čím sa erózia sama zahojí.

Vplyv imunitného systému na prekancerózy krčka maternice (dysplázia)

Základom zdravia každého človeka je silný imunitný systém, preto aj v prípade možnej dysplázie by mala byť imunita dostatočne posilnená. Pri oslabenom imunitnom systéme je telo ženy náchylnejšie k množeniu nežiadúcich buniek a tým k vzniku kvasiniek, chlamýdií či zápalov, ktoré môžu vyvolať aj nádorové bujnenie, ktorému predchádza prekanceróza krčka maternice.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart