Michal Nejedlý - posilnenie imunity
Už pár rokov som trpel na vírusové choroby vďaka veľmi oslabenému organizmu. Moja imunita bola katastrofálna. Oslabený imunitný systém sa u mňa tiež prejavoval bolesťami lakťov, nezriedka pichaním v kolene, nepríjemným trhaním svalu na nohe a pod. Penoxal som na odporúčanie začal užívať dvakrát denne po 50mg, vždy nalačno, ako mi bolo povedané. Spoliehal som na reštart organizmu. ......... pokračovanie

Posilnenie imunity

Imunitný systém je dôležitý obranný mechanizmus čeliace pôsobenia veľkého množstva cudzích látok, choroboplodných zárodkov či parazitov, ktoré poškodzujú zdravie človeka. Oslabený imunitný systém vedie k rade ochorení od vírusovej choroby až po rakovinu.

Oslabený organizmus sa väčšinou prejavuje až ochorením, ktoré je príčinou slabé imunity. Zbystriť by sme mali pri zvýšenej únave bez dôvodu, nechuti k jedlu, zimnicu či prechladnutie (kýchanie, zvýšená teplota, pokašliavanie). Psychicky náročné obdobie a stres sú jasnými podnety na posilnenie imunity.

Z pohľadu anatómie sú všetci ľudia rovnakí, každé telo sa ale prejavuje inak. Reakcie imunitného systému sú odrazom štýlu života a pôsobenia vonkajších vplyvov. Pravidelné posilňovanie imunity je prirodzenou súčasťou prevencie všetkých ochorení. Nevyhnutné posilnenie imunity je potom u aktívnych jedincov alebo profesionálnych športovcov, u ľudí, ktorí už pociťujú známky oslabenia imunitného systému (prechladnutie, únava, depresia, pieálen záhy), u tých, ktorí narušujú zdravú životosprávu (fajčenie, nadmiera alkoholu, nedostatok pohybu, chemicky upravené potraviny, nedostatok ovocia, zeleniny), aj tých, ktorí sú náchylnejší k chorobám (genetické dispozície, chronické ťažkosti, operácia).

Ako posilniť imunitu?Základom správneho fungovania tela je dostatočný prísun potrebných vitamínov a minerálov, ktoré prirodzene získavame z prijatej stravy. Bohužiaľ v dnešnej dobe sa ponúka hneď niekoľko dôvodov, prečo ľudia strácajú kontrolu nad príjmom zdravej stravy. Nedostatok potrebných vitamínov v tele spôsobuje stravovanie v rýchlom občerstvení, chemické upravovanie potravín, prísady v podobe modifikovaného cukru a bielej múky a rad ďalších faktorov. Z týchto príčin sa na zemi stále objavujú nové a častejšie ochorenia, ktorým imunitný systém musí čeliť. Prevencia vo forme posilnenie imunity je teda obrovsky dôležitá.

 Další informace