Posilnenie imunitného systému u detí

Prvé roky života významne ovplyvňujú funkčnosť imunitného systému. Ten sa vyvíja už v prenatálnom období, významnejší je však obdobie po narodení, kedy dochádza k dozrievaniu tzv. Špecifickej imunity, a to na základe stretávanie s množstvom mikroorganizmov. Veľký podiel na silnej imunite má dojčenie, ktoré dieťaťu zabezpečuje dostatok protilátok a tiež prebiotiká dôležitá pre správnu črevnú mikroflóru. S pribúdajúcimi rokmi sú potom deti vystavované rade rizikových faktorov, vďaka ktorým je nutné včas začať posilnenie imunitného systému.

Imunitný systém detí je veľmi zaťažovaný nielen prvými kontakty s cudzími látkami a nutnosťou na ne reagovať, ale aj aktívny imunizáciou (očkovaním) a následne prechodom na inú stravu. Pri poznávaní okolitého sveta je veľmi zrejmá tendencia všetko "ochutnávať", riziko infekcie so sebou nesie aj kontakt s ďalšími deťmi i dospelými. Negatívne môže na detskú obranyschopnosť pôsobiť aj stres, napr. Pri odlúčenie od matky. Strašiakom väčšiny rodičov je nástup do škôlky či školy, kedy dochádza k veľmi častému oslabenie imunitného systému detí a opakované chorobnosti. Kombinácia detského "nezodpovedného" prístupu k hygiene a dostatočnému obliekanie, sychravého počasia a kolektívu detí je pre imunitný systém detí záťažovou skúškou. Predovšetkým v tomto období je preto nutné dbať na posilnenie imunity detí i ich rodičov.

Prevencia detí a imunitný systém

Prevenciou oslabenie imunitného systému odporúčanú nielen deťom, ale všetkým vekovým kategóriám sú najmä zdravá vyvážená strava a prevencia obezity. Samozrejmosťou by mala byť eliminácia sladkostí a fastfoodov, ktoré imunitný systém veľmi oslabujú, a dodržiavanie kvalitného pitného režimu - najvhodnejšie sú nesladené ovocné a bylinkové čaje a voda. Oslabenie imunitného systému a prenosu ochorenia zabráni aj správne hygienické návyky - umývanie rúk, vhodný spôsob smrkaní, kašľanie a kýchanie. Na prevenciu a udržiavanie silného imunitného systému ďalej patria dostatočné obliekanie, kvalitný spánok, pohyb na čerstvom vzduchu a vhodné je aj otužovanie. Obzvlášť v zimnom období by sme mali dbať na primeranú teplotu v miestnosti (okolo 22 stupňov), pravidelne vetrať a vyvarovať sa fajčenie či pobývanie v zafajčených priestoroch. V období zosilnených nárokov na imunitný systém (šport, veľké teplotné rozdiely, obdobie chrípok, stres) je vhodné imunitu cielene posilniť, a to nielen vyššie spomínanými opatreniami (ktorá by mala byť bežnou súčasťou životného rytmu). Pre deti, ktoré mávajú problém prehltnúť kapsule, je ideálny prípravok, ktorého obsah možno rozpustiť vo vode a prijať do tela s tekutinou, pričom nestráca účinnosť látky. Posilňovanie imunity detí prirodzenou cestou je to najzákladnejšie opatrenia, ktoré pre svoje ratolesti môžeme urobiť.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri oslabenej imunite?

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby imunity, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart