Posilnenie imunitného systému u športovcov

Pravidelná a primeraná pohybová aktivita bezpochyby priaznivo ovplyvňuje fungovanie imunitného systému a zastáva tak dôležitú úlohu v prevencii oslabenej imunity a následného ochorenia. V priebehu primeraného pohybu dochádza nielen k posilneniu imunitného systému a predchádzanie imunitnému deficitu, ale aj k zníženiu rizika alergií a kardiovaskulárnych chorôb. Intenzívne a veľmi častý šport však pôsobí opačne – fyzický výkon a pretrénovania vyčerpávajú a oslabujú imunitný systém, ktorý spôsobuje vyššiu náchylnosť k chorobe.

Po fyzickej záťaži v tele prechodne dochádza k zníženiu schopnosti reagovať voči antigénom (cudzím látkam) a tvoriť protilátky. Pokiaľ v tejto dobe (3-12hodin) dôjde k opätovnej fyzickej záťaži, odolnosť organizmu sa významne zníži. Imunitný systém oslabuje aj stres a šok, samotná pohybová aktivita v tele spúšťa nežiaduce stresovej mechanizmy vytvárajúce voľné radikály. Rovnako stres spôsobený psychickým napätím obranyschopnosti neprospieva. Antioxidanty, ktoré proti nežiadúcim voľným radikálom bojujú, sú však u športovcov v deficite, ani vhodná strava nestíha naplno pokryť potreby trénovaného organizmu a je nutné antioxidanty dodávať náhradné formou k posilneniu imunitného systému. Pri tomto opomenutie môže viesť nadmerná fyzická aktivita s nedostatkom antioxidantov k silnému oslabeniu imunity a vyčerpania organizmu, ktoré môže vyústiť až v chronický únavový syndróm či vznik nádorového bujnenia s následným vyradením zo športovej činnosti.

Prevencia pri športe

Vhodnou prevenciou imunodeficiencie u aktívne športujúcich je zdravá životospráva, pozvoľný nárast tréningovej záťaže, eliminácia fyzického i psychického preťaženia, dostatočný odpočinok a posilnenie imunitného systému. Vo stravovacom pláne športovcov sa často objavuje množstvo výživových doplnkov a vysokých dávok vitamínov, predovšetkým vitamínu C. Jeho akútne nadbytok však môže spôsobiť nepríjemné ťažkosti, ako je pálenie záhy či žihľavka. Vysoké dávkovanie takisto nemá prílišný význam, do zásoby sa neukladá a býva bez úžitku vylúčený močom. Hoci sú jeho účinky nielen v posilnenie imunity dobre známe a veľmi cenené, vhodnejšie voľbou je prípravok so silnou účinnou látkou posilňujúce imunitu a doplňujúce chýbajúce antioxidanty.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri oslabenej imunite?

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby imunity, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart