Poruchy tráviaceho traktu

Medzi poruchy tráviaceho traktu patrí celá rada ochorení, ktoré zahŕňajú problémy od dutiny ústnej až po konečník. Spravidla sa tráviace poruchy delia na horné a dolné ťažkosti, pričom medzi tie horné patria choroby dutiny ústnej, pažeráka, žalúdka, pankreasu, pečene, dvanástnika, žlčníka a žlčových ciest. K dolným dyspeptickým problémom patrí ochorenie tenkého a hrubého čreva a konečníka. Poruchy tráviaceho traktu môžu mať ľahký priebeh v podobe zápchy, nadúvania, hnačky či vredov, ale aj tieto riešiteľné problémy s trávením môžu značiť príznaky vážnejšieho ochorenia.

Faktory poruchy tráviaceho traktu

Tráviacu sústavu ovplyvňujú nervové aj hormonálne faktory a samozrejme obsah jedálnička a pitného režimu. Odpadové a nestráviteľné látky, ktoré nie sú vylučované z tela von, môžu spôsobiť veľkú neplechu v celom tráviacom ústrojenstve. Chemicky upravená a nevyvážená strava, ako aj alkohol vyvolávajú zápalové ochorenia čriev či žalúdka. Na poruchách tráviaceho traktu sa ďalej podieľa vysoký krvný tlak, cukrovka, obezita, dna či reuma. Tieto faktory úzko súvisia s možným rozvojom ochorenia tráviaceho ústrojenstva. Ak sú črevá dlhodobo zanesené toxínmi a baktériami, hrozí výskyt žlčníkových či obličkových kameňov. Niektoré príznaky poruchy tráviaceho traktu môžu byť späté s plesňami v tele alebo so zníženým imunitným systémom. Rizikovým faktorom zlého vyprázdňovania bývajú tiež alergie na niektoré potraviny, telesné zmeny pri cestovaní či hormonálne zmeny v tehotenstve.

Príznaky poruchy tráviaceho traktu

Medzi všeobecné príznaky poruchy tráviaceho traktu patria bolesti v oblasti dutiny brušnej, problémy s vyprázdňovaním (hemoroidy, zápcha, hnačka), pálenie záhy, v prípade zápalového ochorenia tiež horúčky. Pokiaľ sa jedná o pruh, ktorý sa radí tiež medzi poruchy tráviaceho traktu, príznaky sú bolestivé a sprevádza ich vyklenutie v danej oblasti (triesla - trieslová prietrž). Dráždivý kolon je ďalším možným príznakom a prejavuje sa opakovanou nutkavou stolicou, nadúvaním alebo tiež nedokonalým vyprázdňovaním.

Prevencia poruchy tráviaceho traktu

Predísť poruchám tráviaceho traktu je niekedy ťažké, zvlášť pri nervovej nestabilite či dedičných dispozíciách. Nevyhnutnou prevenciou sú určité zásady v stravovaní a životnom štýle. Pravidelná strava, neprejedanie sa, dostatok vlákniny, ovocia, zeleniny, prírodných štiav, byliniek, alkoholová a cigaretové abstinencia, posilnenie imunitného systému a ďalšie zdravé princípy z najväčšej časti ovplyvňujú funkciu tráviacej sústavy. Problémy s nadúvaním si vyžadujú vylúčenie niektorých potravín zo svojho jedálnička. Nadúvací ťažkosti zvyčajne vyvolávajú zelená šošovica, fazuľa, hrach, biele pečivo, rafinovaný cukor, kyslé nápoje, ale aj napríklad kapusta, cesnak či slivky. Biela múka sa tiež neodporúča pri zápche, rovnako ako vyprážané jedlá a tučné mliečne výrobky. Hnačkovým ochoreniam predchádzame správnymi hygienickými návykmi a starostlivým umývaním konzumovaných potravín. Celkovú prevenciu tráviacich ťažkostí možno podporiť účinným posilnením imunitného systému. Silný imunitný systém sa dokáže brániť nepriaznivým vplyvom a tým zamedzí nežiaducemu množeniu divertikúl, vzniku zápalu i ďalším poruchám tráviaceho traktu.

Liečba poruchy tráviaceho traktu

Pokiaľ sa jedná o hnačkové ochorenia, je dôležité sa zamerať na stravu, dostatočné zavodnenie organizmu a pri dlhodobej hnačke vylúčiť vážnejšie gastroenterologické či onkologické ochorenia. V prípade zápchy a nadúvania je nutné klásť rovnaký dôraz na obsah prijímanej stravy a u dlhšie trvajúcich ťažkostí podstúpiť lekárske vyšetrenie. Podobne u dráždivého čreva si možno pomôcť zmenami v životospráve a prírodnými prípravkami na posilnenie imunity. Ak sa ťažkosti vracajú, potom je nevyhnutné navštíviť lekára a nasadiť dlhšie trvajúcu podporu imunitného systému.

Vplyv imunitného systému na poruchy tráviaceho traktu

Silný imunitný systém priaznivo ovplyvňuje činnosť tráviacej sústavy, čím zamedzuje vznik možných komplikácií. Naše telo a tráviace ústrojenstvo je v dnešnej dobe zanášané množstvom chemických prísad, baktérií, antibiotík a ďalších nežiaducich látok, ktoré spôsobujú množstvo porúch tráviaceho traktu. Tým môžeme predísť prevenciou v podobe kontrolovanej stravy, ale ani tú mnohokrát nemožno úplne ovplyvniť, preto je nutné imunitu preventívne posilňovať. Pravidelné posilnenie imunitného systému potom môže zabrániť aj vážnejším poruchám tráviaceho traktu.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gastroenterologických problémoch?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gastroenterologických ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart