Polypy hrubého čreva

Polypy hrubého čreva označujú výčnelok sliznice, ktorý môže mať nádorový aj nenádorové charakter. Veľký vplyv na výskyt a rozvoj polypov má vek. Do 30 rokov veku sa polypy hrubého čreva objavujú len zriedkavo a so starobou sa riziko ochorenia zvyšuje, rovnako tak ako počet a veľkosť polypov. Čím väčší počet a rozmer polypov, tým vyššie riziko premeny polypu na zhubný nádor. Z toho dôvodu je veľmi dôležitá prevencia, či sledovanie vzniku polypov a ich včasné odstránenie. Polypy hrubého čreva sú zradné svojim bezpríznakovým priebehom.

Faktory polypov hrubého čreva

Odborné výskumy dokazujú priamu súvislosť výskytu polypov hrubého čreva s výživou. K najrizikovejším faktorom v podobe stravy patrí tučné červené mäso a živočíšne tuky. Hovädzie, bravčové a zverina spôsobujú nadmerné vylučovanie žlčových kyselín, čo podporuje rast polypov. Opačný vplyv majú ryby a kuracie mäso bez kože, ktoré črevnú sliznicu chránia. Výrazne vyššie riziko vzniku polypov hrozí obéznym ľuďom, pravidelným konzumentom piva a fajčiarom, ako i ľuďom s oslabeným imunitným systémom. Polypy často vznikajú aj v dôsledku chýbajúcej vlákniny a niektorých vitamínov (napr. vápnik).

Príznaky polypov hrubého čreva

Prítomnosť polypov hrubého čreva je bezpríznakový stav, ktorý možno odhaliť len pri vyšetrení stolice. Príznakom pozitívneho nálezu je tzv. okultné čiže skryté krvácanie. Pravidelnú lekársku kontrolu by mal podstúpiť každý človek po dosiahnutí veku 50 rokov. Hoci polypy hrubého čreva vo valnej väčšine nemajú žiadne, zriedka sa môže objaviť krvácanie počas i mimo stolicu, a to predovšetkým u polypov umiestnených v blízkosti konečníka.

Prevencia polypov hrubého čreva

Zdravý jedálniček je bezpodmienečnou prevenciou polypov. Strava by mala obsahovať ryby a hydinové mäso, ovocie a zeleninu, dostatok vitamínov a minerálov, a naopak by nemala zahŕňať nadbytok červeného mäsa a živočíšnych tukov. Veľkým strašiakom pre hrubé črevo je potom alkohol a fajčenie, ale aj kancerogén obsiahnutý v plesnivých potravinách. Vysoký podiel prirodzenej vlákniny v strave upravuje činnosť hrubého čreva a tým podporuje prevenciu polypov. Pozitívny vplyv na črevá má tiež pravidelný a dostatočný prísun tekutín, ktorého spotreba je navyšovaná v čase vysokých vonkajších teplôt a fyzickej aktivity, a dostatočne silný imunitný systém, ktorý lepšie odoláva rizikovým faktorom.

Liečba polypov hrubého čreva

Diagnostika aj liečba polypov hrubého čreva sa vykonáva vyšetrením zvaným kolonoskopia. Jedná sa o ohybný optický prístroj, ktorý umožňuje nahliadnuť do sliznice hrubého čreva cez konečník, prípadne vykonať liečebný zákrok. Hoci je vyšetrenie hrubého čreva nepríjemné pre každého, je menej ťaživé ako zanedbané polypy a následný rozvoj rakoviny hrubého čreva, ktorý môže mať na vine tiež oslabený imunitný systém. Z toho dôvodu je vhodné liečbu podporiť posilnením imunity.

Pri oslabenom imunitnom systéme sa z drobných ťažkostí stávajú ťažkosti významné až chronické, takže by mala byť imunita posilnená už pri prvom zistení vzniku polypov. Posilnením imunity tak možno zamedziť možnému nádorovému bujneniu a uľahčiť priebeh liečby hrubého čreva. Ak sa nedá vyhnúť tmavému mäsu, alkoholu a nedostatku vlákniny v strave, čo patrí medzi hlavné rizikové faktory, je vhodné sa o imunitu starať a pravidelne ju posilňovať.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gastroenterologických problémoch?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gastroenterologických ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart