Pálenie záhy - pyróza

Pálenie záhy čiže pyróza je hlavným príznakom prekyslenia organizmu. Prejavuje sa nepríjemným, niekedy až bolestivým, pálením za hrudnou kosťou. Pyróza vzniká na základe refluxnej choroby žalúdka, čím sa žalúdočné kyseliny vracajú späť do pažeráka. Pálením záhy trpí veľká časť populácie, čo je spôsobené predovšetkým nevhodným životným štýlom, zlou stravou, oslabenou imunitou a nadmierou alkoholu. S pyrózou sa zvyčajne stretávajú tehotné ženy, najčastejšie potom v treťom štádiu tehotenstva. Avšak v tomto prípade väčšina ťažkostí po pôrode samy odzneje.

 

Faktory pálenia záhy

Okrem tehotenstva, pyrózu vyvoláva požitie väčšieho množstva alkoholu, čierna káva, príliš korenené alebo mastné jedlá i dlhodobý stres a zlá životospráva. K rizikovým faktorom pálenie záhy patrí tiež hiátová prietrž, pri ktorej má žalúdok zdvihnutú pozíciu na úrovni pažeráka z brušnej dutiny do spodnej časti hrudníka. Príčinou vzniku hiátovej prietrže býva nadváha. Rad liekov alebo ich zvýšená konzumácia môžu byť ďalším faktorom pálenia záhy. Riziká pyrózy veľa súvisia s prekyslením organizmu, ktorý je hlavným spúšťačom zdravotných ťažkostí, a vzniká spojením nevhodnej stravy a oslabeného imunitného systému.

Príznaky pálenie záhy

Ak sú príznaky pálenia záhy prehliadané, problém môže vyústiť aj v závažnejšie ochorenia, ako je chronický zápal pažeráka, v horšom prípade potom rakovina pažeráka. Okrem typického príznaku pálenie na hrudi, pyróza vzbudzuje horkosť, kyslosť a pachuť v ústach. Unikajúce žalúdočné šťavy mnohokrát dráždia hlasivky, a preto môže byť chrapot jedným z ďalších príznakov refluxnej choroby. Menej viditeľnými príznakmi sú potom nadmerné slinenie, grganie a bolesti v podbrušku.

Prevencia pálenie záhy

Základnou prevenciou pálenie záhy je správna životospráva s dôrazom na dostatočný prísun ovocia a zeleniny, vhodných tekutín (voda, bylinné čaje, zeleninové šťavy), zásaditých potravín, vyhýbanie sa alkoholu a nadmerného pitia čiernej kávy. Pravidelný a kvalitný spánok patrí k prevencii nielen napríklad refluxnej choroby pažeráka, ale aj ďalších chorôb. Nedostatok spánku totiž oslabuje telo a skracuje čas k dostatočnej regenerácii. Tým dochádza k oslabeniu imunitného systému, ktorý tak nedokáže čeliť rizikovým faktorom. Pravidelné posilnenie imunitného systému je tak veľmi účinnou prevenciou pálenie záhy.

Liečba pálenia záhy

Medzi obľúbené a najčastejšie vyhľadávané tipy rýchlej pomoci pri pálení záhy patria jedlá sóda či mlieko. Tieto však pomôžu len krátkodobo neutralizovať kyslosť, ale príčinu problému úplne nevyriešia. Vedľa medicínskych prostriedkov, ktorých užívanie je z hľadiska zanášanie organizmu lepšie minimalizovať, existujú rôzne prírodné prostriedky, ktorými si možno pomôcť. Napríklad šťava zo zázračnej rastliny aloe vera má liečivé účinky potláčajúce prejavy pyrózy. Ďalšími prírodnými pomocníkmi na pálenie záhy sú niektoré bylinky ako mäta, palina, púpava či medovka. Posilnenie imunity je potom nevyhnutné na zamedzenie opakovaného pálenie záhy a nastolenia prirodzenej rovnováhy v tele.

Vplyv imunitného systému na pálenie záhy

Vonkajším vplyvom modernej doby plnej stresu, nezdravých potravín a sedavého zamestnania sa ubráni iba veľmi malé percento ľudí. Záleží potom individuálne na imunite, ako dokáže týmto vplyvom čeliť. Pokiaľ dôjde k oslabeniu imunitného systému, organizmus nedokáže udržať potrebnú zásaditosť v tele, čím dochádza k prvým príznakom prekyslenia, akým je pálenie záhy. Pravidelným posilnením imunity možno tomuto stavu predchádzať.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gastroenterologických problémoch?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gastroenterologických ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart