Imunita a imunitné ochorenia – imunodeficit

Imunitný systém je pre organizmus človeka životne dôležitou súčasťou, ktorá mu umožňuje žiť v nesterilnom prostredí, čeliť pôsobeniu mikroorganizmov a brániť sa možnému ochoreniu. Súčasné rýchle životné tempo, nadbytok stresu, nezdravé stravovanie, nedostatok pohybu a znečistené životné prostredie však náš imunitný systém oslabujú. Oslabený organizmus je náchylnejší k mnohým ochoreniam a každá choroba predstavuje pre telo veľkú záťaž. Šetrnejšie a výhodnejšie je teda ochoreniam predchádzať a o imunitný systém sa starať a podporovať ho. V dnešnej uponáhľanej dobe je posilňovanie imunitného systému nutnosťou a malo by byť bežnou súčasťou zdravého životného štýlu. A práve prípravok Penoxal môže byť pri tejto podpore skvelým pomocníkom.

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov - bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky.

O imunitnom deficite

Imunitný systém človeka je tvorený predovšetkým bielymi krvinkami (leukocyty) a lymfatickými orgánmi (týmus, lymfatické uzliny, ...). Každá bunka v tele nesie na svojom povrchu tzv. antigén, vďaka ktorému ju imunitný systém dokáže rozoznať od buniek pre telo cudzích, ktoré následne zničí. Podľa spôsobu imunitnej reakcie organizmu proti cudzej látke môžeme imunitu rozdeliť na špecifickú a nešpecifickú. Špecifická imunita je reprezentovaná tzv. B a T - lymfocytmi, ktoré sa zdržujú v lymfatických orgánoch. K ich aktivácii dochádza až po kontakte s cudzou látkou, kedy začnú produkovať protilátky (B-lymfocyty), popr. si cudziu látku zapamätajú a umožnia pri opätovnom kontakte rýchlejšiu obranu. Nešpecifická imunita vytvára prirodzenú obranu pred nežiaducimi látkami, bráni ich prieniku do organizmu a zaisťuje okamžitú likvidáciu.


Ak všetky zložky imunity nefungujú
 tak, ako majú, dochádza k oslabeniu imunity, tzv. imunodeficitu. Ten je charakterizovaný zvýšenou náchylnosťou k infekciám, ktorú spôsobuje znížená reaktivita imunitného systému voči mikroorganizmom z vonkajšieho prostredia i antigénom z vnútorného prostredia. Imunodeficiencia môže byť vrodená (primárna imunodeficiencia), pri ktorej najčastejšie dochádza k poruchám produkcie protilátok, ktorú zaisťujú B-lymfocyty. Týmto dedičným poruchám imunitného systému sa dá veľmi ťažko zamedziť, bývajú veľmi závažné, avšak pomerne vzácne. Častejší je vznik imunodeficiencie v priebehu života (sekundárna imunodeficiencia) súbehom množstva negatívnych faktorov (nezdravá strava, nadbytok stresu, nedostatok pohybu, nedostatočná hygiena a pôsobenie mikroorganizmov). Jedným z najznámejších získaných imunodeficitných ochorení je AIDS (Acquired Immune Deficiencie Syndrome = syndróm získaného zlyhania imunity), tomu sa však dá zabrániť bezpečným pohlavným stykom. Veľmi rizikovými faktormi pre vznik imunodeficiencie sú mnohé ďalšie ochorenia - metabolické ochorenia, diabetes, nefrotický syndróm alebo malnutrícia (podvýživapri anorexii, v starobe, pri malabsorpčnom syndróme. Imunodeficiencia sa tiež môže podieľať na vzniku nádorových ochorení (imunitný systém včas nerozpozná nádorovú bunku) či chronických zápalov.

Poruchy špecifickej imunity (B a T-lymfocytov) sa najčastejšie prejavujú mikrobiálnymi infekciami (zápaly stredného ucha, zápaly pľúc, zápaly dutín pri poškodení B-lymfocytov), plesňovými a vírusovými infekciami (poškodenie T-lymfocytov) či množstvom kožných chorôb (poruchy funkcie nešpecifickej imunity - fagocytózy či buniek "zabijakov").


Väčšine získaných stavov imunodeficiencie možno zabrániť zdravým spôsobom života
. Pri oslabenej imunite a častej chorobnosti je najdôležitejšie zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu imunitného systému. V prvom rade by malo dôjsť k úprave stravy - málo známy je fakt, že cukor a spracované obilie v koláčoch, sušienkach a zákuskoch potláča imunitný systém skrz reakcie inzulínu (hormón ovplyvňujúci hladinu cukru v krvi) a rastových faktorov. Častá konzumácia týchto výrobkov navyše prispieva k vzniku plesní a kvasiniek v tele (najčastejšie z rodu kandida), ktoré sa ťažko liečia. Organizmus posilní predovšetkým zdravá strava s dostatkom vitamínov a minerálov v prírodnej forme z ovocia a zeleniny. V dnešnej dobe však môže byť ťažké zostaviť ten správny kokteil, preto sú najľahšou cestou doplnky stravy, ktoré imunitný systém, obzvlášť v období chrípok a prechladnutí, podporia. Prospieť imunitnému systému môžeme aj pravidelným otužovaním, dostatočným pitným režimom, pohybom na čerstvom vzduchu, kvalitným spánkom a predovšetkým pohodou a smiechom.


Ak ochorieme
 (a súbehom okolností sa to určite stane každému), je dôležité ochorenie včas liečiť a začať podporou imunitného systému, aby nedochádzalo k rozsiahlejšiemu poškodeniu (pri neliečených angínach často dochádza k poškodeniu srdca) alebo prechodu do chronických ochorení.


Rovnováhu obranných mechanizmov organizmu môže podporiť všetko, čo spadá pod tzv. zdravý životný štýl. Je to tým najlepším, čo môžeme pre svoje telo urobiť.

Dávkovanie pre posilnenie imunity


PENOXAL - 50 mg       1 x 1 kapsula / 2 mesiace 

Vedľajšie účinky:

Prípravok Penoxal je veľmi dobre znášaný aj pri vysokom dávkovaní a pri dlhodobom užívaní sa nevytvára závislosť. Prípravok nemá vedľajšie účinky, neprejavuje antibiotickú aktivitu, je úplne netoxický a bez vzájomného pôsobenia s ostatnými prípravkami. V osobitných prípadoch môže dôjsť k hnačke. V tomto prípade odporúčame znížiť dávkovanie. U autoimunitných ochorení odporúčame jeho užívanie konzultovať s Vaším lekárom.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri oslabenej imunite?

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby imunity, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart