O Penoxale

Doplnok stravy vyrobený z prírodného mikroorganizmu

Radí sa medzi medicinálne liečivé huby

Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou moderné biotechnologické výroby

Veľa vykonaných lekárskych hodnotení s veľkým množstvom praktických skúseností užívateľov a históriou od roku 1972

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky. Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najvážnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny. Prípravok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal správnej funkcii tráviaceho traktu, v ktorom je uložená aj veľká časť našej imunity. Reguláciou kyslosti žalúdočných štiav Penoxal uľavuje od nepríjemného pálenia záhy a znižuje riziko vzniku žalúdočných vredov. Podporuje žiaducu črevnú mikroflóru a upravuje vyprázdňovanie (zápcha / hnačka), čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažných ochorení. Pozitívnymi účinkami na zažívanie sa Penoxal podieľa na pocite brušnej pohody a rovnováhy.

Využitie nachádza Penoxal aj v oblasti gynekológie. Silná imunita je skvelým prostriedkom proti nežiaducim mikroorganizmom spôsobujúcim vaginálnej mykózy či proti uchyteniu HPV vírusom, ktoré vyvolávajú genitálne bradavice alebo prekancerózne zmeny na krčku maternice.

Harmonizáciou jednotlivých orgánových systémov sa Penoxal podieľa na správnom fungovaní organizmu a celkovej pohode.

S výbornými výsledkami možno Penoxal užívať na posilnenie imunity v čase chrípok a prechladnutí, pri zápalových, vírusových a bakteriálnych ochoreniach a tiež ako ich prevenciu.

Učinky Penoxalu:

 • podporuje imunitu stimuláciou množstva a aktivity B a T-lymfocytov (bielych krviniek)
 • pôsobí ako antioxidant – chráni bunky pred oxidatívnym stresom a voľnými radikálmi
 • mierni vedľajšie účinky onkologickej liečby (chemoterapia, rádioterapia)
 • napomáha správnej funkcii tráviaceho traktu, obličiek, pečene
 • znižuje nežiaduce účinky RTG / UV žiarenia
 • normalizuje hodnoty krvného obrazu
 • bojuje proti nežiaducim mikroorganizmom pri gynekologických a gastro ťažkostiach
 • prispieva k detoxikácii organizmu

Vedľajšie účinky:

Prípravok Penoxal je veľmi dobre znášaný aj pri vysokom dávkovaní a pri dlhodobom užívaní sa nevytvára závislosť. Prípravok nemá vedľajšie účinky, neprejavuje antibiotickú aktivitu, je úplne netoxický a bez vzájomného pôsobenia s ostatnými prípravkami. V osobitných prípadoch môže dôjsť k hnačke. V tomto prípade odporúčame znížiť dávkovanie. U autoimunitných ochorení odporúčame jeho užívanie konzultovať s Vaším lekárom.

Indikácie:

 • pri liečbe onkologických ochorení (chemoterapia, rádioterapia)
 • prevencia recidívy nádorového ochorenia
 • prevencia onkologických ochorení
 • pri prekanceróznych stavoch
 • pri zápalových, vírusových a bakteriálnych ochoreniach
 • pri ochoreniach tráviaceho traktu
 • pri gynekologických problémoch
 • pri oslabenom imunitnom systéme
 • v pred a pooperačnej liečbe

Výroba preparátu Penoxal

Výroba preparátu Penoxal prebieha v certifikovanej výrobnej linke so štandardmi HACCP (systém analýzy rizík a stanovenie kritických kontrolných bodov). Uplatňuje sa tu vstupná kontrola surovín, a to nielen účinnej látky Biocol, vitamínu C, beta-glukánu a maltodextrínu, ale aj želatínových kapsúl. Všetky čiastkové zložky sa v presnom pomere dobre premiešajú v nerezovej nádobe a do stroja na prípravu kapsúl sa vysypú kapsuly. Linka je automatická a technologicky riadená. Všetko dávkuje sama.

Príprava surovín

Kontrola kvality

Dávkovanie kapsúl prebieha strojovo a uzáver je zapečatený bezpečnostným krúžkom. Výstupnú kontrolu hotových preparátov obstarávajú 2 pracovníci prevádzky, kontrolujú priebežný postup výroby kapsúl, následné balenie a etiketovanie. Ukladanie do krabičiek zaisťuje poloautomatická strojné linka, ktorá skladá krabičky a po pridaní príbalového letáku je krabička uzavretá.

Kontrola celej výroby

Testy v nezávislých laboratóriách

Celý proces je 100% čistý a presný. V priebehu plnenia pracovníci prevádzky odoberajú náhodne vzorky, ktoré vážia a podrobujú laboratórnym skúškam. Každá vzorka označená jednotlivými šaržami je uchovávaná. Po naplnení kapsuly je celá šarža vsypaná do tzv. leštičky, ktorá zvonku zametá a odsáva prach z kapsúl, ktorý sa na ne pri plnení nabalil. Ďalej prichádza na rad plnenie do nádobiek s rôznou veľkosťou: pre 120 kapsúl, 60 kapsúl, prípadne blistrované pre 30 kapsľové balenie.

Celý proces beží v uzavretom priestore za prísnej kontroly kvality. Z danej šarže sú vždy odobraté vzorky, pri ktorých nezávislé laboratóriá vykonávajú analýzu zdravotnej neškodnosti (mikrobiologická čistota a ťažké kovy). Do predaja sa tak dostanú len produkty špičkovej kvality.

Hlavné zložky Penoxalu

Čo penoxal obsahuje a čím je tak jedinečný

Hodnotenie Penoxalu

Príbehy ľudí, ktorí vyskúšali účinky Penoxalu priamo na sebe

Patentovaná účinná látka Biocol

Biocol je unikátna patentovaná prírodná látka, získavaná náročným biotechnologickým postupom pri dodržaní tých najprísnejších hygienických a technologických pravidiel z produktu metabolizmu mikroorganizmu Talaromyces purpurogenus.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart