Maternicové myómy, myomatóza a ich príznaky

Myomatóza patrí k najčastejšiemu nezhubnému nádorovému ochoreniu žien, s ktorým sa stretne viac ako polovica ženskej populácie kedykoľvek v plodnom období, najviac potom v rozmedzí 30 až 50 rokov. 90% maternicovej myomatózy vzniká v jednej z vrstiev hladkej svaloviny maternice. Vo zvyšných percentách môže byť miestom vzniku myomatózy maternicové hrdlo. Hovorovo sa tento gynekologický problém nazýva „zväčšená maternica„.

Faktory myomatózy (maternicových myómov)

Vznik nezhubných maternicových myómov nie je známy, avšak rizikovým faktorom môžu byť genetické dispozície. Predovšetkým hormón estrogén totiž ovplyvňuje vznik aj rast myómov. Niektorí odborníci sa nechali počuť, že výskyt myómov u černochov je početnejší než u bielych žien. V ženskej maternici sa môže vyskytnúť ojedinelý myóm, alebo tiež niekoľko myómov naraz. U mnohopočetných myómov už hovoríme o myomatóze.

Príznaky myomatózy (maternicových myómov)

Stáva sa, že si žena prejde myomatózou úplne bez príznakov. Ovšem ak sa príznaky prejavia, môže dôjsť ku zafarbeniu výtoku z pošvy alebo špineniu bez zápachu. Do kategórie bolestivých príznakov patria silné kŕče v podbrušku počas menštruácie, v niektorých prípadoch veľmi silné menštruačné krvácanie. Ak žena krváca mimo menštruačný cyklus, potom sa môže jednať o ďalší príznak vyskytujúcich sa maternicových myómov. Krvácanie ako príznak sa objavuje aj počas pohlavného styku, čo sa nazýva kontaktné krvácanie. Jeden zo spoločných príznakov s ďalšími gynekologickými problémami je neplodnosť.

Prevencia myomatózy (maternicových myómov)

Vzhľadom na to, že príčiny vzniku maternicových myómov nie sú známe, potom nie je možné stanoviť ani dostatočnú prevenciu. Celkovou prevenciou pred nepriaznivými vplyvmi je však silný imunitný systém, ktorý sa lepšie bráni chorobám. Rovnako tak sa na našom zdraví odráža kvalita života, ktorú môže aspoň z časti ovplyvniť každý z nás. Nefajčiť je jeden z istých spôsobov prevencie, pretože fajčenie môže okrem ďalších nepríjemností v tele spôsobiť silné oslabenie imunitného systému. Už pri prvých známkach gynekologických ťažkostí, ktorých spoločným príznakom je napríklad výtok z pošvy, je na mieste posilniť imunitný systém.

Liečba myomatózy (maternicových myómov)

Nájdenie myómu a stanovenie diagnózy maternicovej myomatózy nie je zložitý proces. Myómy možno ľahko diagnostikovať vaginálnym ultrazvukom. Spôsob liečby sa potom volí podľa závažnosti gynekologického problému. U niektorých žien myomatóza prebieha bez výtokov či ďalších neduhov, teda nie je potrebná ani jej liečba. Pri početnejších ťažkostiach žien na konci plodného obdobia, tesne pred menopauzou, sa pristupuje k odstráneniu celej maternice (hysterektómia). Problémová myomatóza (vyznačujúca sa okrem iného nadmerným výtokom z pošvy) mladších žien v plodnom období sa rieši len odstránením myómov, ktoré by mohli priebeh prípadného tehotenstva skomplikovať. Odstránenie myómov je vykonávané laparoskopicky alebo hysteroskopicky. Liečbu myomatózy je vhodné podporiť účinným posilnením imunitného systému.

Vplyv imunitného systému na myomatózu (maternicové myómy)

Ženy sú krehké stvorenia, ktorých telo je náchylné mnohým gynekologickým chorobám. Ak je navyše ženský organizmus oslabený v dôsledku nesprávnej životosprávy, zanedbaním prevencie alebo už prekonaním choroby, potom je nutné zamerať sa na riadne posilnenie imunitného systému. Maternicové myómy sa môžu v tele ženy vyskytnúť ako príčina oslabeného imunitného systému. Z toho dôvodu je posilnenie imunity nevyhnutnou prevenciou, a to nielen pri myomatóze, ale aj pri ďalších gynekologických ochoreniach. Ak dôjde k chorobe, vzniku maternicových myómov, malo by dôjsť neodkladne k posilneniu imunitného systému.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart