Kateřina K. – zácpa

Problémy s trávením, s  črevami a zápchou ma sprevádzajú už od dospievania. V tom čase som prestala piť mlieko, začala sa vyhýbať laktóze a z dietetického presvedčenia tiež prestala jesť mäso. Ani jedno mi v jedálničku nechýbalo, bolesti brucha v oblasti čriev „dole“ (tj. hrubé črevo) a zápchy ma však trápili stále. Prešla som si mentálnou anorexiou, po ktorej nasledovala desať rokov bulímia, z ktorej som sa našťastie dostala – črevá v dolnej časti brucha ma ale boleli stále; najprv v súvislosti s konkrétnymi potravinami (ktoré som úplne logicky postupne z jedálnička vysádzala), neskôr ale aj bez zjavnej vonkajšej príčiny alebo okolia, v ktorom som sa nachádzala.

Bolesť nebola stála, len občas, ale keď prišla, stála za to: v akútnej fáze bolesti som mala brucho silne nafúknuté a bolel ma doslova každý nádych a výdych. Prírodnou cestou som vyskúšala snáď všetko: liečba stravou, bylinkami, peruánskymi čajmi, potravinovými doplnkami na podporu trávenia, laktobacily, detoxikácie, riadené pôsty, špeciálne diéty… Úľava síce prišla, ale vždy krátkodobá. Ba čo viac: interval, kedy tieto podporné metódy prinášali úľavu, sa stále skracoval.

Na zápchu mi vtedy dlhé roky pomáhala najprv teplá voda ráno na lačno. Keď prestala účinkovať, prešla som na teplú vodu s jablčným octom. Po niekoľkých rokoch prestal účinkovať aj tento „elixír mladosti“ a ja som nasadila teplý roztok kuchynskej sódy. Celkovo som sa ale rozhodne necítila ako žena na vrchole svojich životných síl. Už som nevedela, čo a ako. A tých peňazí, ktoré som za tie roky vo všetkých týchto „pokusoch“ nechala…

V roku 2018, teda cca po dvoch desiatkach (!) rokov s bolesťami, som sa rozhodla osloviť svoju vtedajšiu praktickú lekárku. Bez toho, aby mi siahla na brucho, len na základe môjho popisu, mi odporučila, aby som do jedálnička zaradila laktobacily a mäso alebo aspoň silné mäsové vývary. Mäso som stráviť nedokázala, po ňom boli bolesti ešte urputnejšie, tak som si začala variť vývary. Čo mi možno dodalo trochu viac fyzickej sily (celkom pochopiteľne po dvadsiatich rokoch vegánstva), ale inak to na mojich bolestiach absolútne nič nezmenilo. V tom čase som sa sťahovala na druhú stranu republiky, zmenila som teda aj praktickú lekárku a aj ju oslovila so svojimi problémami. Opäť bez toho, aby mi siahla na brucho mi povedala , že to najskôr bude zo stresu (čo nepopieram). Avšak dvadsať rokov trvajúca zápcha musela črevá poznamenať, o toxínoch v tele nehovoriac. K jej dobru ale treba povedať, že mi okamžite vystavila žiadanku na kolonoskopiu. Po trojmesačnom čakaní na voľný termín som sa v decembri roku 2020 konečne dostala na rad – a následne si vypočula verdikt o „piatich polypoch blízko konečníka. Štyri sú v norme, piaty má bunkové zmeny. Kontrola o päť rokov.“

Tá správa mi vyrazila dych. Ak rozhodne niečo robiť nebudem, tak čakať s rukami v lone, až sa za tých päť rokov bunkové zmeny dostanú do fázy, kedy už nebude cesty späť! Navyše v tom čase (medzi rokmi 2020-2021) som spolu so svojim blízkym členom rodiny, vlastne tým úplne najbližším, čelila jeho vážnej chorobe. Dvadsaťštyri hodín denne v permanentnom strese a pod takým psychickým tlakom, aký nepochopí nikto, kto sa neocitol v podobnej situácii. Zle som spala, zle som jedla a na stolicu som bez špeciálnych preháňadiel (tzn. že na nich nevzniká závislosť, ide skôr o potravinový doplnok, ktorý môže mať preháňavé účinky) nedošla vôbec. Bolesti brucha tiež neustúpili, naopak: začali sa sťahovať všade možne, vždy ale išlo o oblasť hrubého čreva. Múdre rady zasvätených, že „to je všetko do stresu a že to poľaví“ mi absolútne nepomáhali.

A práve vtedy, počas hľadania ďalších, iných možností som na internete narazila na stránky Penoxalu. Chvíľu som váhala, z dôvodu jeho vyššej ceny, nakoniec ale vyhralo uvedomenie, že „zdravie máme iba jedno“ a „peniaze budú – a my nebudeme“. Úľava od bolesti brucha prišla za veľmi krátku dobu, už po niekoľkých dňoch užívania dvoch bobúľ denne (2 x 50 mg)! Dovtedy pre mňa nemysliteľný výsledok. Po dobratí škatuľky (teda cca po 2 mesiacoch užívania) som si myslela, že to týmto pre mňa skončilo. Bolesti brucha sa ale začali znova ozývať – a ja som si uvedomila, že jedna dávka bola možno nedostatočná. Ako keď čistíte záhon od buriny, ktorý však nevytrhnete s koreňom. Preto som si už objednala ďalšiu škatuľku Penoxalu a tentoraz beriem vyššiu dávku: 4 x 50 mg denne. Cítim sa oveľa lepšie, o dobrých 90 %! A to je veľmi veľa.

Sama za seba a po viac ako dvadsiatich rokoch skúseností s celým radom iných doplnkov a ciest môžem teda Penoxal jedine odporučiť, a to s úplne čistým svedomím.

Prečítajte si ďalšie príbehy

Informácie k článku:

Popísaný príbeh je pravdivý a bol napísaný pani Kateřinou. Ak by ste sa chceli s pani Kateřinou spojiť či porozprávať, napíšte nám a radi vám dáme kontakt, ktorý však slúži výhradne pre účel Vašich otázok, nie odovzdanie ďalším osobám či verejného šírenia. Všetkým vám úprimne prajeme veľa zdravia.

 

Aké má Penoxal využitie pri gastroenterologických problémoch?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gastroenterologických ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart