Posilnenie imunitného systému u zamestnancov

Čakárne lekárov v rizikových obdobiach roka (jeseň, zima, jar) často doslova praskajú vo švíkoch. Mnoho ľudí trpí oslabením imunitného systému a ochorie tak chrípkou, angínou, zápalom horných dýchacích ciest a pod. Minimum pacientov dá však na radu lekára – zotrvať v posteli a choroba takzvane „vyležať“ a vracia sa aj s chorobou späť do práce. Obávajú sa nielen finančné straty, ale často aj reakcie kolegov nad nutnosťou je zastúpiť či spomalenie kariérneho postupu. Absencia dôkladné liečby a zotrvávanie v pracovnom kolektíve v akútnej fáze ochorenia zvyšuje možnosť komplikácie choroby, a tým pádom predĺženie liečby a nárastu rizika prenosu na ďalších zamestnancov. Väčšina zamestnancov takto nezodpovedné správanie svojich kolegov nesie s nevôľou a obavami. Nepriaznivý vplyv chorobnosti sa preto prejavuje nielen vo vzťahoch v kolektíve, v krajnom prípade nutnosťou výmeny zamestnancov či hľadaním adekvátneho zastúpenia, ale predovšetkým v ekonomike firiem. Finančné straty spôsobené chorobnosťou sú v každej firme relatívne vysoké. Zamestnávatelia tento problém stále častejšie riešia poskytovaním príspevkov na nákup vitamínov, do sauny či soľnej jaskyne, alebo ich priamym darovaním vo forme bonusov či odmien.

Zamestnanci a oslabenie imunitného systému

Imunitný systém je pre organizmus človeka životne dôležitou súčasťou, ktorá mu umožňuje žiť v nesterilným prostredí, čeliť pôsobeniu mikroorganizmov a brániť sa možnému ochorenia. Súčasné rýchle životné tempo, nadbytok stresu v zamestnaní, nezdravé nepravidelné a nekvalitné stravovanie, sedavá práca a znečistené životné prostredie však náš imunitný systém oslabujú. Oslabený organizmus je náchylnejší k mnohým ochoreniam a každá choroba predstavuje pre telo veľkú záťaž. Ak ochorieme, je dôležité včas začať opatrení a posilniť imunitný systém, aby nedochádzalo k rozsiahlejšiemu poškodeniu či prechodu do chronického stavu.

Prevencia pri zamestnaní

Pri oslabenej imunite a časté chorobnosti je najdôležitejšie zabrániť ďalšiemu poškodzovaniu imunitného systému. V prvom rade by malo dôjsť k úprave stravy - málo známy je fakt, že cukor a spracované obilia v koláčoch, sušienkach a zákuskoch potláča imunitný systém, navyše ich častá konzumácia prispieva k vzniku plesní a kvasiniek v tele (najčastejšie z rodu kandida), ktoré sa ťažko lieči. Organizmus posilní predovšetkým zdravá strava s dostatkom vitamínov a minerálov v prírodnej forme z ovocia a zeleniny. Posilnenie imunitného systému je nevyhnutné obzvlášť v období chrípok a prechladnutí. Docieliť prirodzeného posilnenie imunitného systému môžeme aj pravidelným otužovaním, dostatočným pitným režimom, pohybom na čerstvom vzduchu, kvalitným spánkom a predovšetkým pohodou a smiechom.

Vhodnou podporou vedúci k zníženiu chorobnosti zamestnancov je posilnenie imunitného systému. Prírodný prípravok posilňujúci obranyschopnosť organizmu s antioxidačnými účinkami optimalizuje fungovanie bielych krviniek a bráni sa tak nežiaducim vplyvom voľných radikálov (spôsobených napríklad stresom). Posilnenie imunitného systému tak skracuje dĺžku liečby či trvania ochorenia a prispieva k celkovej regenerácii a pozitívne mysle.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Ako Penoxal pomáha pri oslabenej imunite?

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby imunity, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart