Hyperplázia endometria a jej príznaky

Hyperplázia endometria predchádza vzniku rakoviny čiže zhubnému bujneniu v sliznici maternice a patrí medzi najčastejšie bioptické diagnózy. Hyperplázia endometria ohrozuje predovšetkým ženy vo veku okolo 60 rokov po klimaktériu (tzv. prechode). V dôsledku dlhodobého vplyvu hormónov vzniká vysoko diferencovaný karcinóm, a úspešnosť vyliečenie je tak veľmi pravdepodobná. Na druhej strane sa môže vyvinúť nízko diferencovaný karcinóm, ktorý nesúvisí s produkciou hormónov a jeho prognóza vyliečenie je veľmi zlá.

Faktory hyperplázie endometria

Okrem vyššieho veku existuje množstvo ďalších rizikových faktorov hyperplázie endometria. Patrí k nim obezita, cukrovka a vysoký krvný tlak. Aj neskoré, ako menopauza, teda prechod žien po 50. roku veku, patria medzi rizikové faktory hyperplázie endometria. Ak je navyše ženské telo rozhodené oslabeným imunitným systémom, šanca na vznik hyperplázie endometria a možný rozvoj rakoviny sa násobí.

Príznaky hyperplázie endometria

U žien pred menopauzou sa v základnom štádiu možnej diagnózy môže prejaviť príznak nepravidelného krvácania. Ak je žena po prechode, akékoľvek krvácanie je možným príznakom hyperplázie endometria. V pokročilom štádiu hyperplázie endometria sa v kritickej oblasti prejavujú veľmi bolestivé príznaky.

Prevencia hyperplázie endometria

Medzi základné pravidlá prevencie hyperplázie endometria patrí dodržiavanie preventívnych kontrol u svojho gynekológa. Značný vplyv na zhubné bujnenie v sliznici maternice má hormonálna rovnováha a vo veľkej miere aj imunitný systémHormóny rozhodené obezitou neblaho pôsobia na gynekologické ťažkosti, preto je rozhodne nutné dbať na zdravú a vyváženú stravu. Cielenú prevenciu, a to nielen gynekologického ochorenia, možno vhodne podporiť prírodnými preparátmi, ktoré posilnia imunitný systém a zaistia telu lepšiu obranyschopnosť.

Liečba hyperplázie endometria

Diagnóza býva stanovená až po vykonaní zákroku zvanom kyretáž, kedy je odobratá vzorka a zároveň zastavené krvácanie. Nie je možné teda hyperpláziu endometria diagnostikovať ultrazvukom. Súčasne sa vykonáva hysteroskopia, ktorá zaistí väčší rozbor dutiny maternice. Ak je nájdený zhubný nádor sliznice maternice, stanoví sa rozsah gynekologického ochorenia a vykoná sa vyšetrenie ďalších orgánov. Liečba rakoviny sliznice maternice prebieha operatívne, ožarovaním alebo hormonálnou liečbou.

Vplyv imunitného systému na hyperpláziu endometria

Hyperplázia endometria je gynekologická hrozba žien, ktorú však môžeme včas zaraziť vtedy, ak cielene posilníme imunitný systém. Oslabená imunita je najväčší nepriateľ dobrého zdravia a ak sa nám podarí ju posilniť, môžeme sa tak vyvarovať nielen hyperplázii endometria, ale aj možnému zhubnému bujneniu.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart