HPV vírus

HPV, čiže ľudský papilomavírus je sexuálne prenosný vírus, ktorý môže úplne bez príznakov ohroziť život každého z nás. S HPV vírusom sa počas svojho života stretáva až 80% ľudskej populácie a ľudstvo sprevádza už milióny rokov. Postihnutí HPV môžu byť ženy aj muži. Pri silnom imunitnom systéme si z väčšej časti nákazy telo dokáže s vírusom poradiť a do dvoch rokov od nakazenia sa samo úplne vyliečiť.

Nákaza vírusom HPV (ľudským papilomavírusom)

Papilomavírus je šírený pohlavným stykom, aj kontaktom rukou či ústami na pohlavné orgány. V úplne výnimočných prípadoch môže dôjsť k prenosu prostredníctvom znečistenej bielizne či uteráka.

Faktory vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Mieru pravdepodobnosti gynekologického problému určuje predovšetkým sexuálna aktivita a časté striedanie sexuálnych partnerov. Medzi ďalšie rizikové faktory zvyšujúce potom pravdepodobnosť nákazy HPV vírusom patrí fajčenie, porucha imunity či oslabený imunitný systém, genetická predispozícia alebo aj porucha výživy s nízkou hladinou a-tokoferolov a vitamínu C, antioxidantov.

Príznaky vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Infekcia HPV má väčšinou veľmi nenápadné alebo vôbec žiadne príznaky. Pri výskyte ľudského papilomavírusu sa ochorenie môže rozvíjať aj niekoľko mesiacov či rokov. Najčastejšie nakazení sú ľudia vo veku 18 až 25 rokov. Cesta od počiatku infekcie HPV až po možný vznik nádoru trvá aj 15 rokov. Rozvoj nákazy HPV môže vyústiť až v rakovinu krčka maternice. Gynekologické ťažkosti spôsobené vírusom HPV sú potom napríklad nezhubné útvary na genitáliách čiže genitálne bradavice (kondylómy), ktoré môžu postihnúť mužov aj ženy.

Prevencia vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Prvotnou prevenciou nakazenia HPV vírusom je sexuálna abstinencia. Pri dodržaní nielen sexuálnej abstinencie, ale tiež žiadneho kontaktu s pohlavnými orgánmi, je takmer zaručené, že sa vyhnete nákaze HPV vírusu. Sexuálne aktívni jedinci potom môžu znížiť možné riziko napadnutia infekciou HPV pomocou kondómu, ktorý však nezaručuje absolútnu istotu ochrany pred touto gynekologickou hrozbou. Očkovanie je ďalší možný spôsob prevencie nakazenia HPV vírusom rovnako ako dostatočne posilnený imunitný systém.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart