Tereza - HPV vírus
Po rôznych steroch a odberoch krvi bol po dlhých 14tich dňoch výsledok skoro jasný. Podozrenie na HPV vírus. Takže zase séria vyšetrení a výsledok podozrenie potvrdil. Naozaj sa jednalo o HPV vírus. Nastala okamžitá liečba antibiotikami. Keďže som na tom bola s imunitou neustále mizerne a preliečenie HPV vírusu je beh na dlhú trať, dostala som tip na doplnok stravy PENOXAL. ......... pokračovanie

HPV vírus

HPV, čiže ľudský papilomavírus je sexuálne prenosný vírus, ktorý môže úplne bez príznakov ohroziť život každého z nás. S HPV vírusom sa počas svojho života stretáva až 80% ľudskej populácie a ľudstvo sprevádza už milióny rokov. Postihnutí HPV môžu byť ženy aj muži. Pri silnom imunitnom systéme si z väčšej časti nákazy telo dokáže s vírusom poradiť a do dvoch rokov od nakazenia sa samo úplne vyliečiť.

Nákaza vírusom HPV (ľudským papilomavírusom)

Papilomavírus je šírený pohlavným stykom, aj kontaktom rukou či ústami na pohlavné orgány. V úplne výnimočných prípadoch môže dôjsť k prenosu prostredníctvom znečistenej bielizne či uteráka.

Aké má Penoxal využitie pri HPV vírusu?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Odporúčaná denná dávka pri gynekologickom ochorení sú 2x100mg kapsule po dobu 3 mesiacov

Faktory vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Mieru pravdepodobnosti gynekologického problému určuje predovšetkým sexuálna aktivita a časté striedanie sexuálnych partnerov. Medzi ďalšie rizikové faktory zvyšujúce potom pravdepodobnosť nákazy HPV vírusom patrí fajčenie, porucha imunity či oslabený imunitný systém, genetická predispozícia alebo aj porucha výživy s nízkou hladinou a-tokoferolov a vitamínu C, antioxidantov.

Príznaky vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Infekcia HPV má väčšinou veľmi nenápadné alebo vôbec žiadne príznaky. Pri výskyte ľudského papilomavírusu sa ochorenie môže rozvíjať aj niekoľko mesiacov či rokov. Najčastejšie nakazení sú ľudia vo veku 18 až 25 rokov. Cesta od počiatku infekcie HPV až po možný vznik nádoru trvá aj 15 rokov. Rozvoj nákazy HPV môže vyústiť až v rakovinu krčka maternice. Gynekologické ťažkosti spôsobené vírusom HPV sú potom napríklad nezhubné útvary na genitáliách čiže genitálne bradavice (kondylómy), ktoré môžu postihnúť mužov aj ženy.

Prevencia vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Prvotnou prevenciou nakazenia HPV vírusom je sexuálna abstinencia. Pri dodržaní nielen sexuálnej abstinencie, ale tiež žiadneho kontaktu s pohlavnými orgánmi, je takmer zaručené, že sa vyhnete nákaze HPV vírusu. Sexuálne aktívni jedinci potom môžu znížiť možné riziko napadnutia infekciou HPV pomocou kondómu, ktorý však nezaručuje absolútnu istotu ochrany pred touto gynekologickou hrozbou. Očkovanie je ďalší možný spôsob prevencie nakazenia HPV vírusom rovnako ako dostatočne posilnený imunitný systém.

Liečba vírusu HPV (ľudského papilomavírusu)

Ak sa u pacienta objavia, hoci drobné, príznaky infekcie, je na mieste navštíviť svojho gynekologického lekára. Základnou metódou liečby je potom operatívne odstránenie. Jedná sa o relatívne malú operáciu, teda nenáročný zákrok v prednádorovom stave. Cielené posilnenie imunitného systému by malo byť nielen súčasťou kvalitnej liečby gynekologickej choroby, ale aj ako prevencia všetkých gynekologických či vírusových ochorení, ktorá z veľkej časti vzniká v dôsledku oslabeného imunitného systému.

Tehotenstvo a HPV vírus (ľudský papilomavírus)

Dobrá správa pre budúce mamičky je, že HPV vírus neovplyvňuje plodnosť ženy. Kondylómy, čiže genitálne bradavice avšak v tehotenstve rastú rýchlejším tempom. Ich odstránenie možno vykonať niekoľkými spôsobmi. Gynekologický zákrok je odporúčaný realizovať ešte pred pôrodom, aby nedošlo k prenosu prítomného vírusu HPV na dieťa. Ak by však kondylómy (genitálne bradavice) blokovali pôrodné cesty, dieťa musí prísť na svet cisárskym rezom.

Vplyv imunitného systému na HPV vírus (ľudský papilomavírus)

Rovnako ako na ďalšie vírusové či gynekologické ochorenie má imunitný systém veľký vplyv na vznik bradavíc, čiže genitálnych bradavíc. Ak sa nezhubné útvary objavia ako príznak vírusu HPV, je na mieste okamžite zahájiť posilnenie imunitného systému, ktorého účinky môžu pozitívne ovplyvniť priebeh i samotnú liečbu. Vzhľadom k tomu, že HPV je veľmi nenápadný vírus, posilňovanie imunitného systému by malo byť automatickou prevenciou.

Ďalšie informácie