Tereza - HPV vírus
Neustále výtoky, krvácanie mimo menštruáciu a bolesti v podbrušku ma donútili navštíviť gynekológa. Po rôznych steroch a odberoch krvi bol po dlhých 14tich dňoch výsledok skoro jasný. Podozrenie na HPV vírus.


paní Ester

Ema Bietlová – endometrióza
Po rozbore mojich odstránených cýst padla diagnóza endometrióza, priebežne mi nasadzovali rôznou hormonálnu liečbu a brala som ďalšie a ďalšie antibiotiká, pretože som neustále mala zápal horných dýchacích ciest.


Libuše Čmuchařová, 70 rokov – Ústí nad Labem (zápal močového mechúra)
V tej dobe som takmer 4 mesiace riešila zápal močového mechúra. Občas som mávala aj bolesti v oblasti obličiek. Nerada riešim zdravotné problémy prostredníctvom lekára a tak som tvrdohlavo vyhľadávala rôzne alternatívne možnosti. 


Jana Minarčíková, 26 rokov – Žatec (zápaly močových ciest)
Predtým som zápal močových ciest mala raz za čas. Vtedy som si vystačila s urologickým čajom, teplou dekou, prípadne brusnicami. Bohužiaľ pred dvoma rokmi sa mi zápal vrátil v oveľa väčšom rozsahu, pričom som tiež oveľa viac trpela.


paní Ester


Manželé Poulíčkovi – dcera Ester, 45 rokov, Montreal (myómy na maternici)
Dcéra bola po poklese teplôt prepustená do domáceho liečenia s diagnózou tuboovariálního abscesu a myómu v maternici.


Jana Janečková

Jana Janečková, 29 rokov - okr. Hradec Králové (endometrióza)
V zime roku 2015 som sa po bezproblémovom pôrode rozhodla pre nehormonálne antikoncepčné teliesko. Zhruba po pol roku po zavedení telieska som začala trpieť neznesiteľnými bolesťami podbruška, bedier i kĺbov.


Irena Šípová

Irena Šípová, 59 rokov - okr. Hradec Králové (cystitída)
V januári 2011 som dostala pozvánku na gynekológiu pre kontrolné výsledky cytológie krčka maternice (pred 4 mesiacmi som mala výsledky zlé). Vo februári roku 2011 som podstúpila konizáciu krčka maternice.
Autor si nepraje byť identifikovaný


Alena, 39 rokov – Benešov, (endometrióza)
Mám 39 rokov, trpím endometriózou a roky som znášala bolesti, ktoré sa nedajú opísať. Neúprosné bolesti prichádzali nielen cez deň, ale hlavne v noci a neustále, čo narušovalo aj môj spánok a celkový biorytmus.
Autor si nepraje byť identifikovaný

Penoxal je dostupný vo všetkých lekárňach.