Gastroenterologická ochorenia

Ivoš Vrbka - Ledeč nad Sázavou (syndróm dráždivého čreva)
Všetko začalo pred rokmi, keď som trpel každodennými hnačky, ktoré sa opakovali aj 10x denne. Hnačky boli zakaždým sprevádzané až dvoma deci krvi v stolici. Kŕče a nechutenstvo boli tiež na dennom poriadku a pochopiteľne nasledoval rapídny úbytok na váhe.


Andrea Panayi - Uherský brod (syndróm dráždivého čreva)
V 16tich rokoch mi bol diagnostikovaný dráždivý tračník. Vyskúšala som neskutočné kvantum rôznych prípravkov a bola na toľkých vyšetreniach, že už by som ich snáď ani nespočetla. Vo svojich štyridsiatich rokoch už som sa ako-tak s touto chorobou naučila fungovať.


Milan Pustka

Paní Holubová  – poruchy trávenia
Lieky na osteoporózu mi poškodili zažívanie a rovnako sa stav kostí príliš nezlepšoval. Problémy s trávením však mali ešte ďalšiu príčinu, až pred päťdesiatkou mi lekári našli celiakiu, ktorá bola o.i. dôvodom mojej dlhodobej malnutrície.Paní Danuše  – Kostelec nad Černými lesy (žalúdočné ťažkosti)
V minulom roku som mala obdobie, kedy som stále pociťovala mierne, ale nepríjemné bolesti žalúdka. Užívam lieky na diabetes druhého typu, na zníženie krvného tlaku a zníženie hladiny cholesterolu. 


Milan Pustka

Milan Pustka – 57 rokov, Frýdek Místek (rakovina hrubého čreva)
Na začiatku roku 2010, keď som v 51 rokoch viedol vcelku pokojný osobný, aj pracovný život, mi bol indikovaný mnohopočetný nález metastáz na oboch pečeňových lalokoch. Primárny nádor sa nachádzal v zostupnom tračníku hrubého čreva.


Jiří Novák

Jiří Novák – Praha, 41 rokov (rakovina hrubého čreva)
Doplnok stravy Penoxal mi zakúpila rodina na odporúčanie známych. Začal som ho užívať ešte pred nastúpením na chemoterapeutickú liečbu a ožarovanie (nález na hrubom čreve).
Autor si nepraje byť identifikovaný

Penoxal je dostupný vo všetkých lekárňach.