Gastroenterologická ochorenia


Dana Owczarzy - divertikulóza
Po kolonoskopii mi pán primár povedal, že mám divertikulózu celého hrubého čreva a nič sa s tým nedá robiť okrem operácie.


Jana Cheníčková - črevné problémy a pooperačné bolesti
Trpela som nepríjemnými bolesťami, ktoré som sa snažila liečiť rôznymi liekmi na bolesť, ale tie zaberali len chvíľu a navyše mi po nich bolo zakaždým zle od žalúdka.


Jitka Píchová - Ulcerózna kolitída, endometrióza a imunodeficiencia
Nastal akútny zápal tenkého a hrubého čreva, na čo mi bola po "x" vyšetreniach diagnostikovaná ulcerózna kolitída.


Dagmar - chronické tráviace ťažkosti a infekcie horných dýchacích ciest
Moje tráviace ťažkosti sa začali zmierňovať a ustupovať. Aj prechladnutie, ktorého som sa nemohla zbaviť, konečne ustúpilo.Martha Slater, Veľká Británia - zápal čriev
Keď som prechádzala rôzne doplnky na Amazone v zúfalstve, aby som sa zbavila tých strašných príznakov zápalu čreva.Pavla Sobotková - zažívacie ťažkosti
Mala som zažívacie ťažkosti, bolesti brucha a časté neopodstatnené kŕče v celej brušnej dutine.Val Mclean, Veľká Británia - nadúvanie a zadržiavanie vody (divertikulitída)
Z dôvodu dráždivého žalúdka a čriev dostanem hnačku rýchlo, často a na dlhú dobu.Ulrike, Nemecko - podráždený žalúdok a črevá
Z dôvodu dráždivého žalúdka a čriev dostanem hnačku rýchlo, často a na dlhú dobu.Lilly, Veľká Británia - syndróm dráždivého čreva (IBS)
Prichádzala som často do kontaktu s chorobami a prišlo mi, že všetko, čo sa objavilo okolo mňa, som chytila. Okrem toho som tiež stále bojovala so syndrómom dráždivého čreva IBS.


Ivoš Vrbka - Ledeč nad Sázavou (syndróm dráždivého čreva)
Všetko začalo pred rokmi, keď som trpel každodennými hnačky, ktoré sa opakovali aj 10x denne. Hnačky boli zakaždým sprevádzané až dvoma deci krvi v stolici. Kŕče a nechutenstvo boli tiež na dennom poriadku a pochopiteľne nasledoval rapídny úbytok na váhe.


Andrea Panayi - Uherský brod (syndróm dráždivého čreva)
V 16tich rokoch mi bol diagnostikovaný dráždivý tračník. Vyskúšala som neskutočné kvantum rôznych prípravkov a bola na toľkých vyšetreniach, že už by som ich snáď ani nespočetla. Vo svojich štyridsiatich rokoch už som sa ako-tak s touto chorobou naučila fungovať.Paní Danuše  – Kostelec nad Černými lesy (žalúdočné ťažkosti)
V minulom roku som mala obdobie, kedy som stále pociťovala mierne, ale nepríjemné bolesti žalúdka. Užívam lieky na diabetes druhého typu, na zníženie krvného tlaku a zníženie hladiny cholesterolu. 


Milan Pustka

Milan Pustka – 57 rokov, Frýdek Místek (rakovina hrubého čreva)
Na začiatku roku 2010, keď som v 51 rokoch viedol vcelku pokojný osobný, aj pracovný život, mi bol indikovaný mnohopočetný nález metastáz na oboch pečeňových lalokoch. Primárny nádor sa nachádzal v zostupnom tračníku hrubého čreva.