Endometrióza a jej príznaky

Endometrióza je gynekologické ochorenie žien, najčastejšie sa vyskytujúce v reprodukčnom období. Endometriózu spôsobujú malé čiastočky, tzv. endometrie, ak sa nachádzajú mimo dutinu maternice, čiže mimo určenú lokalizáciu. Endometria môžu byť zachytená napríklad na vaječníkoch, v oblasti močového mechúra alebo aj v črevnom trakte. V dôsledku endometriózy sa v tele ženy môžu vytvárať cysty aj maternicové myómy, a dochádzať tak k nepríjemným bolestiam. Endometrióza je tiež jedna z hrozieb pri snahe ženy otehotnieť.

Faktory endometriózy

Faktory spôsobujúce endometriózu nie sú z hľadiska gynekológie úplne jednoznačné. Odborníci sa však zhodujú, že vplyv na vznik endometriózy môže mať menštruačný proces, pri ktorom sa čiastočky zvané endometria môžu uhniezdiť na nesprávnom mieste. Túto teóriu potvrdzuje fakt, že ochorením endometriózou trpia najmä ženy so silnou menštruáciou. Dospievajúce dievčatá, ktoré trpia nepravidelným menštruačným cyklom, či už s obmedzeným alebo úplne žiadnym odtokom menštruačnej krvi, sú ďalšie rizikovou skupinou. Z hľadiska imunológie sú endometriózou ohrozené ženy so zníženou funkciou imunitného systému. Pravdepodobnosť výskytu gynekologickej ťažkosti je teda závislá na faktoroch imunologických, genetických aj hormonálnych.

Príznaky endometriózy

Endometrióza sa môže prejaviť niekoľkými rôznymi príznakmi. Problémy s plodnosťou môžu znamenať jeden z možných príznakov endometriózy. Viac obvyklými príznakmi sú potom migréna, náladovosť, problémy so spánkom, ako aj dočasná strata menštruácie. Pri gynekologickom vyšetren jeí možné endometriózu rozpoznať prostredníctvom ultrazvuku. Špecifický obraz vyskytujúcich sa cýst je ďalším príznakom tohto gynekologického ochorenia. Endometrióza je sprevádzaná tiež bolestivými príznakmi, a síce panvovými bolesťami alebo aj veľmi bolestivou menštruáciou. Dôležité je dať si pozor pri stanovení diagnózy, pretože príznaky endometriózy sú veľmi podobné príznakom zápalu vaječníkov. Chybne stanovená diagnóza by potom mohla viesť k zbytočnému podávanie antibiotík. V prípade podozrenia na endometriózu pri gynekologickom vyšetrení sa choroba lepšie diagnostikuje laparoskopiou.

Prevencia endometriózy

Výsledky mnohých moderných štúdií dokazujú, že zásadný vplyv na endometriózu má životný štýl. Napríklad Harvardská škola verejného zdravia prišla s výskumom, že vypitie dvoch a viac šálok kávy s kofeínom denne ohrozuje ženy dvojnásobným rizikom výskytu endometriózy. Ukladanie buniek môže byť podporované aj chemicky kontaminovanými potravinami. Chemikálie brzdia činnosť imunitného systému, ktorý bojuje s cudzorodými bunkami. Posilnenie imunity je teda nevyhnutnou prevenciou endometriózy.

Liečba endometriózy

Moderná klasická liečba endometriózy ponúka dve metódy, a síce chirurgický zákrok (laparoskopicky) alebo hormonálnu terapiu. Hormonálna liečba je bohužiaľ sprevádzaná klimakterickými príznakmi, teda náladovosťou, migrénami, návalmi alebo ťažkosťami so spánkom. Pokiaľ ide o alternatívny spôsob liečenia endometriózy, možno si pomôcť liečivou lucernou, ktorá obsahuje vitamín K a železo, a napomáha tak dobrej zrážanlivosti krvi a hojeniu. Rýchlejšiemu hojeniu potom prispieva prirodzene silný imunitný systém.

Vplyv imunitného systému na endometriózu

Hoci hormonálna liečba a chirurgický zákrok odstránia príznaky a vznik endometriózy, nie je tým odstránená príčina či rizikový faktor. Každé gynekologické ochorenie vzniká nejakou príčinou, a tú je niekedy ťažké nájsť. Ak sú potom príznaky choroby, aj jej rizikové faktory prehliadané a sprevádzané oslabeným imunitným systémom, môže sa endometrióza ľahko vrátiť a prejsť v závažnejšie ochorenia. Posilnenie imunitného systému uľahčí prevenciu, aj liečbu endometriózy.

Prečítajte si príbehy uživateľov

Aké má Penoxal využitie pri gynekologických problémoch?

Prípravok Penoxal podporuje jednoduchšie a rýchlejšie vyliečenie tým, že posilňuje imunitu, čím znižuje riziko vzniku ochorenia, upravuje nerovnováhu vnútorného prostredia a harmonizuje činnosť reprodukčných orgánov. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečby gynekologického ochorenia, čo vo svojom vyjadrení o Penoxalu potvrdzuje MUDr. Anna Galambošoválekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.

Informácie o produkte Penoxal

Penoxal

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky.

Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najzávažnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny.

Výživový doplnok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Povedzte nám svoj príbeh

Pomôžete tak ostatným a my Vás odmeníme.

Penoxal posilňuje imunitu

Penoxal100% prírodné zloženie obohatené o vitamín C a beta glukán, ktoré prispieva k nomálnej funkcii imunitného systému.

ADRESA

BIOCOL PHARMA a.s., Tomkova 180/11 500 02, Hradec Králové, Česká republika

Penoxal je vyrobený z prírodného mikroorganizmu, radí sa medzi medicinálne liečivé huby. Účinná látka Biocol je vyrobená patentovaným spôsobom formou modernej biotechnologickej výroby.

Copyright © 2022 Penoxal

X
Add to cart