Dagmar - chronické tráviace ťažkosti a infekcie horných dýchacích ciest

Mnoho rokov, vlastne už od školy, trpím zažívacími ťažkosťami – nadúvaním, zápchou, bolesťami brucha. Znie to banálne, ale ani si neviete predstaviť, ako tento celkom bežný problém, ktorý občas pocíti každý, môže niekomu strpčovať život, ak je jeho trvalým sprievodcom. V zimných mesiacoch som pre spestrenie zase bývala často prechladnutá a antibiotiká sa pre mňa každoročne stávali bežnou súčasťou môjho jedálnička.

Keď som bola mladšia, zvládala som tieto problémy ešte celkom bez väčších ťažkostí. Bola som veľmi aktívny typ. Šport a akýkoľvek pohyb vôbec boli mojím najobľúbenejším koníčkom. Pravidelne som hrala stolný tenis, volejbal, lyžovala, cvičila aerobic atď. Jednoducho som nevynechala žiadnu príležitosť sa hýbať. Za školských a neskôr študentsých čias nebol problém nájsť si príležitosť, aby som každý deň športovala. Skrátka a jednoducho, ako sú iní ľudia nákupní maniaci  alebo workaholici, ja som bola taký športový nadšenec. A ako všetko krásne raz skončí, tak aj ja som dokončila svoje vzdelanie a našla si ako inak než sedavé zamestnanie. A tak s rokmi prišiel nulový pohyb v práci, dlhé dochádzanie, domácnosť, rodina a veľa a veľa ďalších radostí nás skôr narodených.

Za túto hoci dosť nevyhnutnú zmenu životného štýlu som, ako sa s obľubou hovorí, draho zaplatila. Všetky moje zdravotné problémy, s ktorými som sa kedy potýkala nadobudli na intenzite, stávali sa chronickými  alebo sa aspoň často a rady vracali. Pokiaľ k nim náhodou nepribudli ešte nejaké ďalšie. Keby som nebola poistená, tak by na mne zbohatol ako obvodný lekár, tak gastroenterológ, imunológa nevynímajúc. A dostávala som ďalšie a ďalšie lieky a absolvovala veľa najrôznejších vyšetrení od ešte celkom znesiteľných krvných testov a sonografických vyšetrení, po rôzne dosť nepríjemné a často aj bolestivé vyšetrenia u gastroenterológov. Všetko celkom zbytočne s efektom nulovým alebo minimálnym.

Ako celkom činorodý človek som sa samozrejme neobmedzila len na lekára prevádzkujúceho klasickú medicínu. Absolvovala som veľa zaujímavých i menej zaujímavých terapií, napolykala sa veľkého množstva doplnkov a to všetko s minimálnym alebo len krátkodobým účinkom. Ak sa náhodou podarilo jeden problém vyriešiť, takmer okamžite sa objavili dva ďalšie a tak stále dokola. Celkový výsledok bol dosť žalostný. Z aktívneho športovca sa stal "hypochonder", ktorý nevedel, čo si liečiť skôr a nesmelo ho ani ofúknuť, aby ho to neporazilo.

Tiež jedlo sa stalo kameňom úrazu. Po ňom sa mi vždy ešte priťažilo, čím dlhšie som nejedla, tým som sa cítila lepšie. Snažila som sa nájsť diétu, ktorá by mi pomohla. Problém bol však v tom, že mi bolo zle prakticky po všetkom. Každý len trochu "odborník" s ktorým som svoj jedálniček konzultovala, mi radil niečo iné. Ja som stále hľadala nejakú tajomnú príčinu všetkých mojich ťažkostí, pretože niečo tak banálneho ako je trávenie predsa nemôže vysvetľovať všetky moje bolesti a problémy.

K zásadnej zmene došlo až po jednom vyšetrení, kedy sa lekár po rokoch prakticky negatívnych a nič nevysvetlujúcich testov a vyšetrení vyjadril: "Teda takú dysbiózu, akú Vy máte v črevách, som snáď ešte nevidel." Táto inak negatívna informácia ma ale potešila - príčina známa , liečba jednoduchá. A tak som sa začala usilovne venovať vylepšovaniu svojho črevného mikrobiomu. Bola som rada, že viem, na čo sa zamerať a predstavovala som si to jednoducho. Budem užívať nejaké probiotiká, prebiotiká, enzýmy a problém zmizne. Nestalo sa . Hltala som ich na kvantá a výsledok takmer žiadny. Vrhla som sa teda aj na kvasené potraviny, po nich mi bolo dokonca ešte horšie. A tie, po ktorých mi  nebolo rovno zle, mi nakoniec prekysličili žalúdok. Ani vynechanie lepku a prechod na nenadúvajúcu diétu Fodmap na odporúčanie lekára, príliš nepomohli. Sčítané a podčiarknuté, minula som hromadu peňazí a s celkovým zdravotným stavom som bola zase takmer tam, kde som bola predtým.

Ďalšia nádej mi svitla až s objavením Penoxalu. Na začiatku som samozrejme po toľkých negatívnych skúsenostiach bola dosť skeptická. Výsledok však predčil moje očakávania. Moje tráviace ťažkosti sa začali zmierňovať a ustupovať. Aj prechladnutie, ktorého som sa nemohla zbaviť, konečne ustúpilo. Aj po jedlách už mi nie je zle, čo považujem po toľkých rokoch takmer za zázrak. Takže za mňa palec hore a na tráviace ťažkosti a dlhotrvajúce infekcie dýchacích ciest môžem vrelo odporučiť.  

S priateľským pozdravom Dagmar.

 

 

Informácie k článku:

Uvedený príbeh je pravdivý a bol napísaný pani Dagmar. Pokiaľ by ste sa chceli s pani Andreou spojiť, napíšte nám a radi Vám dáme kontakt, ktorý však slúži výhradne pre účel Vašich otázok, nie na predanie ďalším osobám či verejného šírenia. Všetkým Vám uprímne želáme veľa zdravia.

 

Aké má Penoxal využitie pri dráždivom čreve?

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal k správnej funkcii tráviaceho traktu, čo sa odrazí aj v dobrom stave imunitného systému. Podporuje optimálny stav črevnej mikroflóry. Pozitívne pôsobí na vyprázdňovanie, čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažnejších ochorení. Pozitívne účinky Penoxalu na zažívanie sa prejavujú pocitom, že je žalúdok a tráviaci systém v poriadku. Je teda vhodným doplnkom pri celkovej liečbe gastroenterologických ochorení, čo vo svojom vyjadrení o Penoxale potvrdzuje MUDr. Anna Galambošová, lekárnik PharmDr. Tomáš Arndt a ďalší lekári. O skúsenostiach používateľov Penoxalu sa môžete viac dočítať TU.